Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Možnou vlnu aut z Ukrajiny chce Praha směrovat na parkoviště v okrajových částech
Pokud by auta uprchlíků parkovala v modrých zónách, rezidentům by to zhoršilo už nyní špatnou situaci se sháněním volných míst. Foto: Jan Puci

Možnou vlnu aut z Ukrajiny chce Praha směrovat na parkoviště v okrajových částech

Jelikož v Praze a Středočeském kraji dlouhodobě žije a pracuje přibližně polovina z ukrajinské komunity v České republice, lze očekávat, že právě tato oblast bude v příštích dnech a týdnech čelit nejsilnějšímu náporu lidí z Ukrajiny, kteří budou přirozeně mířit k dalším členům svých rodin či ke známým. Mnozí přijedou auty. Jak se na tuto možnost připravuje hlavní město?

Najít volné místo v zónách placeného stání je v některých oblastech Prahy pro rezidenty dlouhodobě složité. V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině a uprchlickou vlnou je možné, že do metropole přijede mnoho aut azylantů.

Kdyby vozidla parkovala z rezidentních zónách, zhorší to už tak špatný stav ohledně volných kapacit. Úředníci z městských částí zatím podle informací serveru Pražský patriot nedostali žádné metodické pokyny, jak mají případné přestupky s auty s ukrajinskými SPZ řešit.

Vedení metropole věří, že zvýšený počet takových případů díky plánovaným opatřením nenastane.

„Vyčleníme volné kapacity parkovišť, aby tam mohli lidé z Ukrajiny parkovat. Zaměřujeme se na okrajové části Prahy, kde bude snadný přestup na MHD, které mají lidé prchající před válkou zadarmo. Cílem je nezabírat rezidentní parkování,“ sdělil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Společný postup je podle něj koordinován s Technickou správou komunikací (TSK), odborem bezpečnosti pražského magistrátu a městskými částmi.

O situaci ohledně parkování vozidel uprchlíků z Ukrajiny bude ve středu 2. března rozhodovat krizový štáb hlavního města a následně budou zveřejněny informace jakým způsobem postupovat při žádosti o parkovací oprávnění, uvedla TSK, správce zón placeného stání v Praze.


Autor: Jan Puci

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta

28. července 2022 v 09:26

Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku...

Rekonstrukce křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská začne 1. srpna

28. července 2022 v 07:04

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. srpna rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská, díky které dojde ke zvýšení kapacity a bezpečnosti chodců i dopravy.

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a IZS

25. července 2022 v 10:14

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle.

Dopravní omezení v Roztocké ulici

22. července 2022 v 11:31

Od 26. července do 8. srpna bude TSK Praha opravovat část Roztocké ulice v úseku od křižovatky V Podbabě ke kruhovému objezdu ve směru z centra.

Část Roztocké projde na přelomu července a srpna rekonstrukcí

21. července 2022 v 11:38

V období od 26. července do 8. srpna 2022 provede Technická správa komunikací (TSK) rekonstrukci části komunikace Roztocká, v úseku od křižovatky V Podbabě ke kruhovému objezdu ve směru z centra.

Další články
Nahoru