Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Možnou vlnu aut z Ukrajiny chce Praha směrovat na parkoviště v okrajových částech
Pokud by auta uprchlíků parkovala v modrých zónách, rezidentům by to zhoršilo už nyní špatnou situaci se sháněním volných míst. Foto: Jan Puci

Možnou vlnu aut z Ukrajiny chce Praha směrovat na parkoviště v okrajových částech

Jelikož v Praze a Středočeském kraji dlouhodobě žije a pracuje přibližně polovina z ukrajinské komunity v České republice, lze očekávat, že právě tato oblast bude v příštích dnech a týdnech čelit nejsilnějšímu náporu lidí z Ukrajiny, kteří budou přirozeně mířit k dalším členům svých rodin či ke známým. Mnozí přijedou auty. Jak se na tuto možnost připravuje hlavní město?

Najít volné místo v zónách placeného stání je v některých oblastech Prahy pro rezidenty dlouhodobě složité. V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině a uprchlickou vlnou je možné, že do metropole přijede mnoho aut azylantů.

Kdyby vozidla parkovala z rezidentních zónách, zhorší to už tak špatný stav ohledně volných kapacit. Úředníci z městských částí zatím podle informací serveru Pražský patriot nedostali žádné metodické pokyny, jak mají případné přestupky s auty s ukrajinskými SPZ řešit.

Vedení metropole věří, že zvýšený počet takových případů díky plánovaným opatřením nenastane.

„Vyčleníme volné kapacity parkovišť, aby tam mohli lidé z Ukrajiny parkovat. Zaměřujeme se na okrajové části Prahy, kde bude snadný přestup na MHD, které mají lidé prchající před válkou zadarmo. Cílem je nezabírat rezidentní parkování,“ sdělil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Společný postup je podle něj koordinován s Technickou správou komunikací (TSK), odborem bezpečnosti pražského magistrátu a městskými částmi.

O situaci ohledně parkování vozidel uprchlíků z Ukrajiny bude ve středu 2. března rozhodovat krizový štáb hlavního města a následně budou zveřejněny informace jakým způsobem postupovat při žádosti o parkovací oprávnění, uvedla TSK, správce zón placeného stání v Praze.


Autor: Jan Puci

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru