Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Možnou vlnu aut z Ukrajiny chce Praha směrovat na parkoviště v okrajových částech
Pokud by auta uprchlíků parkovala v modrých zónách, rezidentům by to zhoršilo už nyní špatnou situaci se sháněním volných míst. Foto: Jan Puci

Možnou vlnu aut z Ukrajiny chce Praha směrovat na parkoviště v okrajových částech

Jelikož v Praze a Středočeském kraji dlouhodobě žije a pracuje přibližně polovina z ukrajinské komunity v České republice, lze očekávat, že právě tato oblast bude v příštích dnech a týdnech čelit nejsilnějšímu náporu lidí z Ukrajiny, kteří budou přirozeně mířit k dalším členům svých rodin či ke známým. Mnozí přijedou auty. Jak se na tuto možnost připravuje hlavní město?

Najít volné místo v zónách placeného stání je v některých oblastech Prahy pro rezidenty dlouhodobě složité. V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině a uprchlickou vlnou je možné, že do metropole přijede mnoho aut azylantů.

Kdyby vozidla parkovala z rezidentních zónách, zhorší to už tak špatný stav ohledně volných kapacit. Úředníci z městských částí zatím podle informací serveru Pražský patriot nedostali žádné metodické pokyny, jak mají případné přestupky s auty s ukrajinskými SPZ řešit.

Vedení metropole věří, že zvýšený počet takových případů díky plánovaným opatřením nenastane.

„Vyčleníme volné kapacity parkovišť, aby tam mohli lidé z Ukrajiny parkovat. Zaměřujeme se na okrajové části Prahy, kde bude snadný přestup na MHD, které mají lidé prchající před válkou zadarmo. Cílem je nezabírat rezidentní parkování,“ sdělil náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Společný postup je podle něj koordinován s Technickou správou komunikací (TSK), odborem bezpečnosti pražského magistrátu a městskými částmi.

O situaci ohledně parkování vozidel uprchlíků z Ukrajiny bude ve středu 2. března rozhodovat krizový štáb hlavního města a následně budou zveřejněny informace jakým způsobem postupovat při žádosti o parkovací oprávnění, uvedla TSK, správce zón placeného stání v Praze.


Autor: Jan Puci

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Radnice žádá doplnit chybějící zastávku na Červeném vrchu

19. ledna 2023 v 17:50

Když dochází k plánovaným výlukám provozu tramvají a nahrazují je autobusy, obyvatelé sídliště Červený vrch přicházejí o možnost vystoupit na sídlišti ve směru z centra. Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) se proto z podnětu místních obrátil na Ladislava Urbánka, dopravního...

Praha 6 žádá více informací o tramvajové trati na Dědinu, DPP reaguje

19. ledna 2023 v 17:39

Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) dopisem vyzval pražský dopravní podnik (DPP), aby zlepšil informovanost veřejnosti o výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. „Na základě toho vedení dopravního podniku slíbilo více informací o projektu na svém webu,“ sdělil v tiskové...

Další články
Nahoru