dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
Pražská kultura

Možná že odcházíme

Inscenaci Možná že odcházíme nazvanou podle stejnojmenné povídkové sbírky předčasně zesnulého spisovatele Jana Balabána chystají ve Studiu Švandova divadla v Praze: premiéra bude 29. března. Literární předlohu oceněnou mj. jako nejlepší kniha desetiletí tu připravuje režisér Martin Františák. 

V příběhu o otci a synovi, o hledání jejich pouta i jejich místa na zemi, uvidíme herce Jiřího a Filipa Čapkovi – skutečný otec a syn tak spolu poprvé vystoupí na jednom jevišti. Společně s Klárou Cibulkovou a Davidem Punčochářem budou Filip Čapka a Jiří Čapka vyprávět mimo jiné o tom, že sami se sebou se dokážeme srovnat teprve poté, co pochopíme svoje rodiče.

Hra uzavírá trilogii věnovanou ve Švandově divadle postavám proroků a básníků: po skeptickém Karlu Krylovi a Egondu Bondym však evangelík Balabán nahlíží na svět s nadějí.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru