dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Možná přijde i Trautenberk, oslavy padesátin Večerníčku pokračují unikátní výstavou
Výstava vzdávající hold večerníčkům začala o víkendu. Foto: muzeumprahy.cz

Možná přijde i Trautenberk, oslavy padesátin Večerníčku pokračují unikátní výstavou

Výstava Večerníček slaví 50 let, která o víkendu odstartovala v zámeckém areálu Ctěnice, představuje původní kulisy z večerníčků a další cenné náčrty, kresby a fotky. Navíc interaktivní pohádkové zážitky, možnost reálně vstoupit do Krakonošovy zahrádky či třídy Macha a Šebestové, svést se na Hvězdném drakovi ze seriálu Rákosníček a hvězdy a třeba i skočit do klobouku Boba a Bobka.      

„Večerníček je fenomén, na kterém vyrostly celé generace. A proto je tato jedinečná výstava nejen oslavou dětského světa fantazie, ale také jakýmsi holdem umění českých animátorů, výtvarníků i scénáristů a režisérů,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Nesmírně si cením i toho, že se nám podařila získat řada unikátních exponátů včetně původních loutek a scén, které zapůjčili sami autoři nebo jejich dědicové. Některé originály tak bude moci veřejnost spatřit vůbec poprvé,“ dodává.

„Nosnými tématy celé výstavy jsou prožitek, dětský svět a svět fantazie, ale také důležité informace k pozadí tvorby Večerníčků a prezentace odkazu české animované tvorby pro děti jako jednoho z pokladů české kultury. Představíme i nejznámější autory, animátory, dabéry, režiséry a skladatele hudby,“ odhaluje koncept výstavy její autorka Jana Sommerová.

Výstava Večerníček slaví 50 let potrvá od 24. dubna do 30. října 2016 ve výstavních prostorách v přízemí zámku Ctěnice a ve výstavním sále Špejchar. Výstavu obohatí víkendové doprovodné programy a nabídka programů pro skupiny děti z mateřských a základních škol či letní příměstské tábory.

V rámci výstavy jsou připraveny také doprovodné programy:

15. 5. Květinová dílna víly Amálky (Květinový jarmark)
11. 6. Když Večerníček nejde spát (Pražská muzejní noc)
17. 9. Koulelo se jablíčko (Jablkobraní)
15. 10. Čteme si pohádky bratří Čapků


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru