dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Zpravodajství

Mozart na poště

Prostor nejslavnější budovy pošty v Jindřišské ulici, která byla dostavěna v druhé půli 19. století, zve k vyzvednutí si zásilky hudebního zážitku nevšedního druhu pouze do vlastních rukou.

V úterý 7. března zde po oficiálním uzavření budovy zazní ve 20.30 hodin netradiční koncert, který bude zdarma a pro všechny.

Hudební program zahájí Tomáš Jamník – violoncello, který s Miroslavem Sekerou provede Myslivečkovu sonátu A dur pro violoncello a klavír, o které Wolfgang Amadeus Mozart prohlásil, že se musí líbit každému člověku na světě.

Miroslav Sekera vystoupí poté sólově s Mozartovými 9 variacemi D dur na menuet Jean-Pierra Duporta.

Vrcholem večera bude provedení Mozartovy “Pražské symfonie”, kterou, pod vedením dirigenta Tomáše Braunera, provede Symfonický Orchestr Českého rozhlasu.

Akci pořádá spolek Piána na ulici. Kavárník Ondřej Kobza, který si celou akci vymyslel a především za pomoci Tomáše Jamníka ji organizuje, ji bude i moderovat.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

Dnes ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru