dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Zpravodajství

Mozart na poště

Prostor nejslavnější budovy pošty v Jindřišské ulici, která byla dostavěna v druhé půli 19. století, zve k vyzvednutí si zásilky hudebního zážitku nevšedního druhu pouze do vlastních rukou.

V úterý 7. března zde po oficiálním uzavření budovy zazní ve 20.30 hodin netradiční koncert, který bude zdarma a pro všechny.

Hudební program zahájí Tomáš Jamník – violoncello, který s Miroslavem Sekerou provede Myslivečkovu sonátu A dur pro violoncello a klavír, o které Wolfgang Amadeus Mozart prohlásil, že se musí líbit každému člověku na světě.

Miroslav Sekera vystoupí poté sólově s Mozartovými 9 variacemi D dur na menuet Jean-Pierra Duporta.

Vrcholem večera bude provedení Mozartovy “Pražské symfonie”, kterou, pod vedením dirigenta Tomáše Braunera, provede Symfonický Orchestr Českého rozhlasu.

Akci pořádá spolek Piána na ulici. Kavárník Ondřej Kobza, který si celou akci vymyslel a především za pomoci Tomáše Jamníka ji organizuje, ji bude i moderovat.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru