Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - snih -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mourka asi někdo popálil. Léčba vážně zraněného zvířete probíhá dobře, brzy si bude hledat nový domov
Stav zraněné kočky se během dvou měsíců zlepšil. Foto (2x): MP Praha

Mourka asi někdo popálil. Léčba vážně zraněného zvířete probíhá dobře, brzy si bude hledat nový domov

Koncem července do útulku pražských strážníků v Troji přivezl nálezce kočku, která měla rozsáhlá poranění. Léčba probíhá dobře a již za pár týdnů si malý smolař bude moci hledat nový domov.

Pracovníci útulků jsou zvyklí na hodně. Často přijímají zvířata zbědovaná, podvyživená nebo zraněná. Ale přesto některá zranění vyvolají mrazení v zádech a zatajený dech i u nich.

zranenakocka-02

Rána se už zaceluje

Po převozu do útulku měl zmiňovaný mourek v týle rozsáhlé poranění, zčásti pokryté seškvařenou tkání a zčásti otevřené a mokvající. Podle charakteru zranění se jednalo o popáleninu, která musela být pro zvíře velmi trýznivá. Je nepravděpodobné, že by zranění bylo výsledkem nešťastné náhody.

Léčba popálenin je obecně komplikovaná, zdlouhavá a bolestivá a ani u zvířat tomu není jinak. Zraněná kočka však byla vzorným a trpělivým pacientem, takže podle zpráv z útulku si bude moci již za několik týdnů moci hledat nového majitele.


Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru