dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Mourka asi někdo popálil. Léčba vážně zraněného zvířete probíhá dobře, brzy si bude hledat nový domov
Stav zraněné kočky se během dvou měsíců zlepšil. Foto (2x): MP Praha

Mourka asi někdo popálil. Léčba vážně zraněného zvířete probíhá dobře, brzy si bude hledat nový domov

Koncem července do útulku pražských strážníků v Troji přivezl nálezce kočku, která měla rozsáhlá poranění. Léčba probíhá dobře a již za pár týdnů si malý smolař bude moci hledat nový domov.

Pracovníci útulků jsou zvyklí na hodně. Často přijímají zvířata zbědovaná, podvyživená nebo zraněná. Ale přesto některá zranění vyvolají mrazení v zádech a zatajený dech i u nich.

zranenakocka-02

Rána se už zaceluje

Po převozu do útulku měl zmiňovaný mourek v týle rozsáhlé poranění, zčásti pokryté seškvařenou tkání a zčásti otevřené a mokvající. Podle charakteru zranění se jednalo o popáleninu, která musela být pro zvíře velmi trýznivá. Je nepravděpodobné, že by zranění bylo výsledkem nešťastné náhody.

Léčba popálenin je obecně komplikovaná, zdlouhavá a bolestivá a ani u zvířat tomu není jinak. Zraněná kočka však byla vzorným a trpělivým pacientem, takže podle zpráv z útulku si bude moci již za několik týdnů moci hledat nového majitele.


Cibulka, Buďánka nebo hájovna. Participativní rozpočet Prahy 5 zná vítěze

Včera v 07:57

V neděli 13. října skončilo hlasování o letošních návrzích podaných do Participativního rozpočtu Prahy 5. Bylo podáno celkem deset návrhů a do celkové částky 15 milionů korun se vešlo prvních deset.

Praha 11 zve na jednání Komise pro životní prostředí

19. října 2019 v 08:33

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí 21. října od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, číslo dveří 119, Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru