dnes
Pondělí - zatazeno
10°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
15°C
pozítří
Středa - polojasno
17°C
Mourka asi někdo popálil. Léčba vážně zraněného zvířete probíhá dobře, brzy si bude hledat nový domov
Stav zraněné kočky se během dvou měsíců zlepšil. Foto (2x): MP Praha

Mourka asi někdo popálil. Léčba vážně zraněného zvířete probíhá dobře, brzy si bude hledat nový domov

Koncem července do útulku pražských strážníků v Troji přivezl nálezce kočku, která měla rozsáhlá poranění. Léčba probíhá dobře a již za pár týdnů si malý smolař bude moci hledat nový domov.

Pracovníci útulků jsou zvyklí na hodně. Často přijímají zvířata zbědovaná, podvyživená nebo zraněná. Ale přesto některá zranění vyvolají mrazení v zádech a zatajený dech i u nich.

zranenakocka-02

Rána se už zaceluje

Po převozu do útulku měl zmiňovaný mourek v týle rozsáhlé poranění, zčásti pokryté seškvařenou tkání a zčásti otevřené a mokvající. Podle charakteru zranění se jednalo o popáleninu, která musela být pro zvíře velmi trýznivá. Je nepravděpodobné, že by zranění bylo výsledkem nešťastné náhody.

Léčba popálenin je obecně komplikovaná, zdlouhavá a bolestivá a ani u zvířat tomu není jinak. Zraněná kočka však byla vzorným a trpělivým pacientem, takže podle zpráv z útulku si bude moci již za několik týdnů moci hledat nového majitele.


Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru