Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Mouchy letí na svůj první koncert, písničkami pobaví děti i rodiče
26 červen
KoncertyVíkend
Mouchy – Bzů a Mou. Foto: archiv

Mouchy letí na svůj první koncert, písničkami pobaví děti i rodiče

26. 6. 2022
Kolegyně a kamarádky z Českého rozhlasu Denisa Hergesselová a Lenka Vahalová začaly v roce 2020 tvořit písničky pro děti a rodiče. Rozhodly se vystupovat jako dvě Mouchy – Bzů a Mou. Poprvé se představí na koncertě s živou kapelou 26. června od 16 hodin na lodi Cargo Gallery na Smíchovské náplavce. Vstup je zdarma. 

„Je to naše první vystoupení, a proto jsme se rozhodly, že bude vstup volný. Těším se na bezprostřední reakce dětí i dospělých,” říká s úsměvem Denisa Hergesselová. Všechny texty i melodie jsou dílem Lenky a Denisy a cílem je, aby bavily malé i velké posluchače. Každá písnička představuje trochu jiný žánr. Uslyšíte rock, pop, ale i karibské rytmy nebo ska. „Když jsme s Denisou tvořily texty, chtěly jsme, aby děti zapojily fantazii a poslechly si různé příběhy – o pirátech, strašidlech, ale i nezbedných mouchách,“ dodává k tvorbě Lenka Vahalová.

„Když mě holky oslovily, byl projekt v plenkách. Měly vizi a já přemýšlel, jak to udělat, abych naplnil očekávání nejmenších, ale zároveň bavil dospělé. Sám mám syna a vím, co poslouchá stokrát denně, tudíž oceňuji, že se Mouchy dobře poslouchají," podotýká skladatel a hudebník Dalibor Mráz. Ke spolupráci přizval řadu zajímavých muzikantů a finální mastering dokončil s Hanzem Sedlářem.

Kromě koncertů mají Mouchy v plánu natáčet klipy, rozjet vlastní hudební show a setkávat se s dětmi třeba při společném čtení knih. „V postprodukci už je první klip na písničku Bzzukot Show,“ doplňuje koproducent projektu Mouchy, režisér David Kočár.

Hudební projekt Mouchy
Na začátku roku 2020 vznikl nápad na hudební projekt, který by bavil nejen děti ale i rodiče. Denisa Hergesselová a Lenka Vahalová z Českého rozhlasu začaly skládat vlastní texty i hudbu a ke spolupráci oslovily skladatele a hudebníka Dalibora Mráze. První songy zveřejní Mouchy 24. června na Spotify a dalších streamovacích platformách. První koncert bude 26. června na lodi Cargo Gallery, která je zároveň spolupořadatelem akce. Loď kotví na Smíchovské náplavce, Hořejší nábřeží, Praha 5.

Více info na www.mouchymouchy.cz, Mouchy najdete také i na Instagramu a Facebooku.


Autor: Cen

Mikulášský večer pro děti zasažené ekonomickou krizí

Dnes ve 13:05

Skupina studentů Univerzity Karlovy, která se v rámci předmětu Živá laboratoř spolupráce (ŽLS)  probíhajícím pod Centrem pro přenos poznatků a technologií věnuje organizaci společensky prospěšných eventů, pořádá dnes odpoledne charitativní Mikulášský večírek.

Čertovské odpoledne s návštěvou pekla

Dnes ve 12:03

Anděl s Mikulášem a čert pro děti od 2 do 9 let v Domu dětí a mládeže Prahy 13 v pondělí 5. prosince od 15 hodin.

Advent na Šestce. Šabachův park nabídne vánoční náladu, koncerty i trhy

Dnes v 11:42

Vánoce v Praze 6 se po dvou letech vrací do Šabachova parku. Od 9. prosince nebude chybět adventní kulturní program s vánočními trhy a náměstí s koňmi ožije světelnou výzdobou i vůní punče. 

V Galerii Butovice vystoupí Majda Reifová s Petrem Vackem

Dnes v 11:33

V neděli 11. prosince se ve 14 hodin v Galerii Butovice budou konat vánoční workshopy a vystoupí herecké duo Majda Reifová a Petr Vacek. Návštěvníci s mobilní aplikací Moje Galerie Butovice budou mít šanci vysoutěžit věcné odměny nebo 100 až 300 bonusových bodů do...

Na Staroměstském náměstí se sejdou Mikuláši, čerti a andělé. Dojde i na vaření sněhu

Dnes v 11:26

Na Staroměstském náměstí si dnes dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy. Show pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce začne v 16 hodin.

Adventní koncert v Kostele sv. Václava na Zderaze

Dnes v 09:51

Praha 2 zve milovníky hudby na pokračování cyklu Adventních koncertů v kostelích. Poslední koncert z cyklu Adventních koncertů proběhne ve čtvrtek 15. prosince od 18 hodin v Kostele sv. Václava na Zderaze.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

Včera v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Adventní koncerty na Nuselské radnici pokračují

Včera v 08:49

Ve čtvrtek 8. prosince se koná druhý Adventní koncert Prahy 4 na Nuselské radnici.

Praha 1: Mikulášská s BESIPem

3. prosince 2022 ve 14:23

Mikulášská nadílka s BESIPem je dokonalé spojení bezpečí a mírného rizika v podobně jednoho neposedného člena mikulášské družiny. Společně je můžete potkat na představení nového dopravního hřiště, které se uskuteční 5. prosince od 11 hodin u Ministerstva dopravy za účasti Policie ČR, Městské...

Vánoční i jazzové melodie na Vyšehradě

3. prosince 2022 v 10:09

Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin rozzáří vyšehradské Staré purkrabství multižánrová zpěvačka Lucia Bakaiová v doprovodu pianisty Tomáše Sýkory a kontrabasisty Martina Gerly.

Putování za hvězdou

2. prosince 2022 ve 14:14

Plzeňka u Brabců zve na Mikulášskou diskotéku

2. prosince 2022 v 11:52

Program v Praze 9 nabízí Plzeňka U Brabců. V pondělí 5. prosince se od 16 hodin koná na zahradě Mikulášská diskotéka pro děti.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Další články
Nahoru