Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mouchy letí na svůj první koncert, písničkami pobaví děti i rodiče
26 červen
KoncertyVíkend
Mouchy – Bzů a Mou. Foto: archiv

Mouchy letí na svůj první koncert, písničkami pobaví děti i rodiče

26. 6. 2022
Kolegyně a kamarádky z Českého rozhlasu Denisa Hergesselová a Lenka Vahalová začaly v roce 2020 tvořit písničky pro děti a rodiče. Rozhodly se vystupovat jako dvě Mouchy – Bzů a Mou. Poprvé se představí na koncertě s živou kapelou 26. června od 16 hodin na lodi Cargo Gallery na Smíchovské náplavce. Vstup je zdarma. 

„Je to naše první vystoupení, a proto jsme se rozhodly, že bude vstup volný. Těším se na bezprostřední reakce dětí i dospělých,” říká s úsměvem Denisa Hergesselová. Všechny texty i melodie jsou dílem Lenky a Denisy a cílem je, aby bavily malé i velké posluchače. Každá písnička představuje trochu jiný žánr. Uslyšíte rock, pop, ale i karibské rytmy nebo ska. „Když jsme s Denisou tvořily texty, chtěly jsme, aby děti zapojily fantazii a poslechly si různé příběhy – o pirátech, strašidlech, ale i nezbedných mouchách,“ dodává k tvorbě Lenka Vahalová.

„Když mě holky oslovily, byl projekt v plenkách. Měly vizi a já přemýšlel, jak to udělat, abych naplnil očekávání nejmenších, ale zároveň bavil dospělé. Sám mám syna a vím, co poslouchá stokrát denně, tudíž oceňuji, že se Mouchy dobře poslouchají," podotýká skladatel a hudebník Dalibor Mráz. Ke spolupráci přizval řadu zajímavých muzikantů a finální mastering dokončil s Hanzem Sedlářem.

Kromě koncertů mají Mouchy v plánu natáčet klipy, rozjet vlastní hudební show a setkávat se s dětmi třeba při společném čtení knih. „V postprodukci už je první klip na písničku Bzzukot Show,“ doplňuje koproducent projektu Mouchy, režisér David Kočár.

Hudební projekt Mouchy
Na začátku roku 2020 vznikl nápad na hudební projekt, který by bavil nejen děti ale i rodiče. Denisa Hergesselová a Lenka Vahalová z Českého rozhlasu začaly skládat vlastní texty i hudbu a ke spolupráci oslovily skladatele a hudebníka Dalibora Mráze. První songy zveřejní Mouchy 24. června na Spotify a dalších streamovacích platformách. První koncert bude 26. června na lodi Cargo Gallery, která je zároveň spolupořadatelem akce. Loď kotví na Smíchovské náplavce, Hořejší nábřeží, Praha 5.

Více info na www.mouchymouchy.cz, Mouchy najdete také i na Instagramu a Facebooku.


Autor: Cen

Cyklus Hybatelé rezonance otevře klavírista Jan Bartoš

Včera v 07:23

V pořadí šestý ročník cyklu sólových recitálů Hybatelé rezonance, který nabízí mimořádná setkání s českou klavírní špičkou, otevře v pondělí 2. října Jan Bartoš. Umělec, jehož mezinárodní kritika označuje za jednoho z nejlepších evropských klavíristů, vystoupí s programem z oceňovaného posledního...

Koncert: 130 let s vámi v chrámu sv. Ludmily

29. září 2023 v 09:41

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily na náměstí Míru se pojí řada oslavných akcí. Kromě posvěcení vína, výstavy nebo hudebně dramatického pásma to bude i slavnostní koncert v chrámu sv. Ludmily v sobotu 7. října od 19 hodin.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

Plavecké závody O pohár MČ Praha 1

27. září 2023 v 09:31

Tradiční plavecké závody O pohár MČ Praha 1 se uskuteční v sobotu 7. října od 14:00 hodin v bazénu Tyršova domu.

Zámek Veleslavín i jeho park se otevřou veřejnosti

26. září 2023 v 11:43

V rámci Dne architektury si lidé mají možnost v sobotu a neděli 30. září a 1. října prohlédnout i zámek Veleslavín na Praze 6. Dny architektury jsou v posledních letech prakticky jedinou příležitostí, kdy lze park i zámek navštívit.

Jak zní jazz 21. století? V klubu Jazz Dock se odehraje finále soutěže Jazzfruit

26. září 2023 v 11:30

Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční ve středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská...

Břevnovské posvícení 2023

26. září 2023 v 08:31

V pátek 6. října odpoledne bude u Břevnovského kláštera v provozu většina stánků, pouťové atrakce a večer se koná diskotéka a v sobotu 7. října začne od rána pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečená žebra, sýry, řeznické speciality, bramborové placky, burgery, šašlik, palačinky...

Nedělní varhanní hudba

26. září 2023 v 07:56

V neděli 1. října můžete slyšet poslední z koncertů z cyklu Nedělní varhanní hudba.

Vinobraní na náplavce 2023

25. září 2023 v 08:55

Oslava babího léta, vína a pohody na Rašínově nábřeží. Projděte vinnou stezkou přímo na náplavce v pátek 29. a v sobotu 30. září.

Filmová filharmonie zahajuje sezonu oblíbeným koncertem SCI-FI

24. září 2023 v 10:00

Filmová filharmonie zahajuje jedenáctou koncertní sezonu vlajkovou lodí svého tematického repertoáru. Star Wars, Star Trek, Interstellar nebo Vetřelec – koncert SCI-FI nabídne mix klasické literatury i repertoárových novinek, které na našich koncertních pódiích nejsou běžně k slyšení. Již 8. října...

Praha 4: Street sports před Kongresovým centrem

23. září 2023 v 19:18

Praha 4 zve v neděli 24. září od 15 hodin na ukázky Street sports před Kongresovým centrem Praha u vchodu číslo 4.

Den hrdinů láká i na soutěž ve vyprošťování z havarovaných aut

22. září 2023 v 10:11

V rámci Dne hrdinů, který se bude konat v sobotu 23. září od 11 do 17 hodin na Výstavišti Praha, se uskuteční soutěž ve soutěž ve vyprošťování z havarovaných vozidel. Soutěž bude probíhat mezi devátou a patnáctou hodinou

V Praze 2 se slaví výročí vysvěcení basiliky sv. Ludmily

22. září 2023 v 09:54

Hudebně – dramatické písmo věnované 130. výročí vysvěcení basiliky svaté Ludmily v Praze 2 se koná ve středu 4. října. Vstup je volný.

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

22. září 2023 v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Další články
Nahoru