Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Mouchy letí na svůj první koncert, písničkami pobaví děti i rodiče
26 červen
KoncertyVíkend
Mouchy – Bzů a Mou. Foto: archiv

Mouchy letí na svůj první koncert, písničkami pobaví děti i rodiče

26. 6. 2022
Kolegyně a kamarádky z Českého rozhlasu Denisa Hergesselová a Lenka Vahalová začaly v roce 2020 tvořit písničky pro děti a rodiče. Rozhodly se vystupovat jako dvě Mouchy – Bzů a Mou. Poprvé se představí na koncertě s živou kapelou 26. června od 16 hodin na lodi Cargo Gallery na Smíchovské náplavce. Vstup je zdarma. 

„Je to naše první vystoupení, a proto jsme se rozhodly, že bude vstup volný. Těším se na bezprostřední reakce dětí i dospělých,” říká s úsměvem Denisa Hergesselová. Všechny texty i melodie jsou dílem Lenky a Denisy a cílem je, aby bavily malé i velké posluchače. Každá písnička představuje trochu jiný žánr. Uslyšíte rock, pop, ale i karibské rytmy nebo ska. „Když jsme s Denisou tvořily texty, chtěly jsme, aby děti zapojily fantazii a poslechly si různé příběhy – o pirátech, strašidlech, ale i nezbedných mouchách,“ dodává k tvorbě Lenka Vahalová.

„Když mě holky oslovily, byl projekt v plenkách. Měly vizi a já přemýšlel, jak to udělat, abych naplnil očekávání nejmenších, ale zároveň bavil dospělé. Sám mám syna a vím, co poslouchá stokrát denně, tudíž oceňuji, že se Mouchy dobře poslouchají," podotýká skladatel a hudebník Dalibor Mráz. Ke spolupráci přizval řadu zajímavých muzikantů a finální mastering dokončil s Hanzem Sedlářem.

Kromě koncertů mají Mouchy v plánu natáčet klipy, rozjet vlastní hudební show a setkávat se s dětmi třeba při společném čtení knih. „V postprodukci už je první klip na písničku Bzzukot Show,“ doplňuje koproducent projektu Mouchy, režisér David Kočár.

Hudební projekt Mouchy
Na začátku roku 2020 vznikl nápad na hudební projekt, který by bavil nejen děti ale i rodiče. Denisa Hergesselová a Lenka Vahalová z Českého rozhlasu začaly skládat vlastní texty i hudbu a ke spolupráci oslovily skladatele a hudebníka Dalibora Mráze. První songy zveřejní Mouchy 24. června na Spotify a dalších streamovacích platformách. První koncert bude 26. června na lodi Cargo Gallery, která je zároveň spolupořadatelem akce. Loď kotví na Smíchovské náplavce, Hořejší nábřeží, Praha 5.

Více info na www.mouchymouchy.cz, Mouchy najdete také i na Instagramu a Facebooku.


Autor: Cen

Andělská matiné v kostele Krista Spasitele

Včera ve 12:07

Praha 5 zve v rámci koncertního cyklu pro seniory v pondělí 27. června od 16 hodin do kostela Krista Spasitele na Andělská matiné.

Koncert: Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

Včera v 10:20

V pondělí 27. června se v Praze 2 koná koncert duchovní hudby. Vstup je zdarma. Začíná v 16 hodin.

V Cross Clubu vystoupí Daniel Romano

24. června 2022 v 10:04

Country, psychedelie, folk, rock’n'roll i punk. Daniel Romano, kanadský hudebník s několika nominacemi na prestižní ceny Juno Awards a Polaris Music Prize 26. června poprvé v Praze. Jako hosté vystoupí Adrian T. Bell a americká písničkářka Carson McHone

FOK zahraje s Tomášem Klusem

24. června 2022 v 07:58

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě.

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Praha 11: Pavel Šporcl představí svůj program Paganiniana

23. června 2022 v 08:05

Houslový virtuos Pavel Šporcl představí svůj program Paganiniana poprvé na nádvoří Chodovské tvrze.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

Léto s živou hudbou v Praze 15

22. června 2022 ve 20:42

Léto s živou hudbou 2022 v Pivovaru Hostivar H2 nabídne pestrý hudební program pod širým nebem.

Osobnosti světového formátu zazpívají na letní scéně Chodovské tvrze

22. června 2022 v 16:06

V panelákové zástavbě se ukrývá skvost Jižního Města, Chodovská tvrz. Jedinečný kruhovitý půdorys původně vodní tvrze s malebným nádvořím vybízí ke konání hudebních večerů pod hvězdami. Po velkém loňském úspěchu našlo na Chodovské tvrzi prostor pro letní scénu i Divadlo Na Jezerce. Milovníci...

Čakovický spolkový den se uskuteční v zámeckém parku

22. června 2022 ve 14:31

Za podpory městské části Praha-Čakovice se v sobotu 25. června uskuteční Čakovický spolkový den 2022. V pořadí již devátý ročník proběhne od 14 hodin v zámeckém parku na louce pod zámkem. Pořadatelem je Spolek Bílej Mlejn a Střípek. Vstup je zdarma. Kromě soutěží pro děti, bude bohatý program na...

Prosecké Pivní Slavnosti 2022

22. června 2022 v 06:39

Po úspěšném loňském ročníku se v pátek 24. a v sobotu 25. června konají v Parku Přátelství na Proseku slavnosti piva.

Praha děkuje dobrovolníkům

21. června 2022 v 10:43

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odehraje mimořádný koncert s kapelou Hradišťan. V komponovaném programu k 100. výročí básníka Jana Skácela zazní zcela nová kantáta Jiřího Pavlici A znovu láska. 

Vysočanská nokturna: Hudba Kalich

21. června 2022 v 09:41

Čtvrteční podvečer 23. června bude ve Vysočanech od 18 hodin patřit hudbě.

Další články
Nahoru