Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Motolská nemocnice upraví pavilon pro rehabilitační péči
Letecký pohled na motolskou nemocnici. Zdroj foto: FN Motol

Motolská nemocnice upraví pavilon pro rehabilitační péči

Fakultní nemocnice v Motole oznámila zahájení projektu „FN Motol – Podpora rehabilitační péče pro pacienty po kritických stavech“, který představuje významný krok směrem k posílení péče o pacienty s potřebou rehabilitace. Informovala o tom mluvčí zdravotnického zařízení Pavlína Danková.   

Cílem projektu je podle Dankové rekonstrukce části Nemocnice pro dospělé a úprava dispozičního řešení vymezené části pavilonu pro Kliniku rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol.

„Tato iniciativa bude mít přímý dopad na zvýšení lůžkové kapacity rehabilitační péče ve 3. nadzemním podlaží a rozšíření a zkvalitnění rehabilitační fyzioterapeutické péče v 2. podzemním podlaží," sdělila. 

Nově rekonstruovaný prostor v 2. podzemním podlaží bude vybaven individuálními akusticky uzavřenými prostory pro maximální efektivitu léčby. Současně bude obnoven provoz vodoléčby včetně skupinové kinezioterapie v bazénu, což přispěje k celkovému zlepšení dostupnosti a kvality rehabilitačních služeb.

„Jsme přesvědčeni, že nové vybavení a rozšíření kapacit přinesou pacientům výrazné benefity a zlepší jejich proces rehabilitace. Zároveň budou mít plánované úpravy pavilonu pozitivní dopad na pracovní podmínky zaměstnanců, kteří budou mít možnost lépe využívat moderní vybavení a prostředí pro poskytování péče,“ řekla Kateřina Míková, vedoucí fyzioterapeutka Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol.

Změny v uspořádání umožní individuální přístup k pacientům a rozšíření kapacity rehabilitační péče. „Tento projekt je dalším krokem k plnění našeho závazku poskytování nejlepší možné péče pacientům FN Motol. Věřím, že modernizace a rozšíření naší rehabilitační infrastruktury přinese významné vylepšení pro pacienty i zaměstnance,“ sdělil ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík.


Autor: red

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru