Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť
Foto: FB Praha 5

Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Motol.

Z ankety vyplynulo, že 70 procent respondentů hodnotí tuto část Prahy 5 jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Motola oceňují bezpečnost lokality, kvalitu ovzduší i dostupnost MHD.

Naopak lokalita podle nich trpí nedostatkem obchodů, služeb, sportovišť a infrastruktury pro cyklisty. Chybí také bankomat a pošta. 

„Lokalita Motola, nabízející v minulosti rozmanitou sportovní infrastrukturu, je v současnosti s nabídkou sportovišť spíše na chvostu. Kdysi zde byla i jediná pražská přírodní sjezdovka s vlekem. Velkou nevýhodou Motolského údolí je frekventovaná dvouproudová komunikace – Plzeňská – která necitlivě ,řeže´ údolí na dvě části," uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN), do jehož kompetencí patří sport, zahraniční vztahy a podpora podnikání.

Podle něj je zlepšení možné: „Ať už realizací vítězného záměru občanské participace nebo zpřístupněním parků a lesů na obou úbočích údolí. Velkým úkolem je dlouhodobě odkládané řešení motolské skládky,“ pokračoval.

A jaké projekty v Motole probíhají, nebo se chystají? Motolské rybníky, rekonstrukce a rozšíření bazénu ZŠ Weberova, bydlení pro seniory a zázemí pro kulturní akce Poštovka a park Motolka.

Podrobné výsledky a další informace na https://www.praha5.cz/strategie/


Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

Dnes ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

Včera ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

25. února 2021 v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru