Dnes Úterý - jasno 2°C
Zítra Středa - oblacno 1°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť
Foto: FB Praha 5

Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Motol.

Z ankety vyplynulo, že 70 procent respondentů hodnotí tuto část Prahy 5 jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Motola oceňují bezpečnost lokality, kvalitu ovzduší i dostupnost MHD.

Naopak lokalita podle nich trpí nedostatkem obchodů, služeb, sportovišť a infrastruktury pro cyklisty. Chybí také bankomat a pošta. 

„Lokalita Motola, nabízející v minulosti rozmanitou sportovní infrastrukturu, je v současnosti s nabídkou sportovišť spíše na chvostu. Kdysi zde byla i jediná pražská přírodní sjezdovka s vlekem. Velkou nevýhodou Motolského údolí je frekventovaná dvouproudová komunikace – Plzeňská – která necitlivě ,řeže´ údolí na dvě části," uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN), do jehož kompetencí patří sport, zahraniční vztahy a podpora podnikání.

Podle něj je zlepšení možné: „Ať už realizací vítězného záměru občanské participace nebo zpřístupněním parků a lesů na obou úbočích údolí. Velkým úkolem je dlouhodobě odkládané řešení motolské skládky,“ pokračoval.

A jaké projekty v Motole probíhají, nebo se chystají? Motolské rybníky, rekonstrukce a rozšíření bazénu ZŠ Weberova, bydlení pro seniory a zázemí pro kulturní akce Poštovka a park Motolka.

Podrobné výsledky a další informace na https://www.praha5.cz/strategie/


Autor: TZ, red

Soutěž Popiš památku na české Wikipedii

Dnes v 07:33

Jubilejní pátý ročník oblíbené editační soutěže byl zahájen 15. ledna. Až do konce února mohou dobrovolní editoři bojovat o hodnotné ceny. Stačí k tomu jediné – obohatit českou Wikipedii novými články o kulturním dědictví. Je určena jak starým harcovníkům, tak i novým editorům Wikipedie bez...

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Další články
Nahoru