Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - prehanky-dest 11°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť
Foto: FB Praha 5

Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Motol.

Z ankety vyplynulo, že 70 procent respondentů hodnotí tuto část Prahy 5 jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Motola oceňují bezpečnost lokality, kvalitu ovzduší i dostupnost MHD.

Naopak lokalita podle nich trpí nedostatkem obchodů, služeb, sportovišť a infrastruktury pro cyklisty. Chybí také bankomat a pošta. 

„Lokalita Motola, nabízející v minulosti rozmanitou sportovní infrastrukturu, je v současnosti s nabídkou sportovišť spíše na chvostu. Kdysi zde byla i jediná pražská přírodní sjezdovka s vlekem. Velkou nevýhodou Motolského údolí je frekventovaná dvouproudová komunikace – Plzeňská – která necitlivě ,řeže´ údolí na dvě části," uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN), do jehož kompetencí patří sport, zahraniční vztahy a podpora podnikání.

Podle něj je zlepšení možné: „Ať už realizací vítězného záměru občanské participace nebo zpřístupněním parků a lesů na obou úbočích údolí. Velkým úkolem je dlouhodobě odkládané řešení motolské skládky,“ pokračoval.

A jaké projekty v Motole probíhají, nebo se chystají? Motolské rybníky, rekonstrukce a rozšíření bazénu ZŠ Weberova, bydlení pro seniory a zázemí pro kulturní akce Poštovka a park Motolka.

Podrobné výsledky a další informace na https://www.praha5.cz/strategie/


Autor: TZ, red

Praha 4: Setkání s radními u kulatého stolu

Včera v 07:38

Na neformální diskusi o veřejném prostoru zve radnice Prahy 4. Setkání u kulatého stolu se koná ve čtvrtek 23. září v 18 hodin.

Praha 11: Pocitovou mapu můžete vyplnit do konce září

Včera v 06:33

Už jen do konce tohoto měsíce mohou zájemci z Prahy 11 vyplnit Pocitovou mapu a tím radnici i hlavnímu městu dát zpětnou vazbu, jak zlepšit Jižní Město. Tento projekt spustila Praha ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, a především s Národní sítí Zdravých měst ČR, které je Praha 11 už...

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

17. září 2021 v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

17. září 2021 v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Další články
Nahoru