Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť
Foto: FB Praha 5

Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Motol.

Z ankety vyplynulo, že 70 procent respondentů hodnotí tuto část Prahy 5 jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Motola oceňují bezpečnost lokality, kvalitu ovzduší i dostupnost MHD.

Naopak lokalita podle nich trpí nedostatkem obchodů, služeb, sportovišť a infrastruktury pro cyklisty. Chybí také bankomat a pošta. 

„Lokalita Motola, nabízející v minulosti rozmanitou sportovní infrastrukturu, je v současnosti s nabídkou sportovišť spíše na chvostu. Kdysi zde byla i jediná pražská přírodní sjezdovka s vlekem. Velkou nevýhodou Motolského údolí je frekventovaná dvouproudová komunikace – Plzeňská – která necitlivě ,řeže´ údolí na dvě části," uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN), do jehož kompetencí patří sport, zahraniční vztahy a podpora podnikání.

Podle něj je zlepšení možné: „Ať už realizací vítězného záměru občanské participace nebo zpřístupněním parků a lesů na obou úbočích údolí. Velkým úkolem je dlouhodobě odkládané řešení motolské skládky,“ pokračoval.

A jaké projekty v Motole probíhají, nebo se chystají? Motolské rybníky, rekonstrukce a rozšíření bazénu ZŠ Weberova, bydlení pro seniory a zázemí pro kulturní akce Poštovka a park Motolka.

Podrobné výsledky a další informace na https://www.praha5.cz/strategie/


Praha 1: K čemu bude sloužit dům v Truhlářské ulici?

Včera v 16:40

Rekonstrukce historického domu v Truhlářské 8 se blíží ke konci.

PVK: Ve dvacátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 16:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 8: Vydejte se po stopách Anthropoidu

Včera v 07:44

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid – aktu pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách tentokrát obohatí stejnojmenná QR bojová hra.

Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

12. května 2021 ve 21:36

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská...

Mlžítka osvěží ulice Prahy 8

12. května 2021 v 15:42

Letos bude Praha 8 ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) instalovat na 4 místech v Praze 8 mlžící zařízení, tzv. brčka.

Pocitová mapa Prahy 6

11. května 2021 v 17:36

Praha 6 je ode dneška součástí Pocitové mapy. Mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problém vzniká online hlasováním.

Testování dětí Prahy 1 bude formou PCR testu

11. května 2021 v 16:05

Děti ze škol zřizovaných Prahou 1 budou od 17. května testovány všeobecně lépe přijímanou neinvazivní formou PCR testu ze slin.

Praha 8 je součástí Pocitové mapy

11. května 2021 v 15:55

Praha 8 se zapojila do celopražské online Pocitové mapy Zdravá Praha 2021 probíhající od května do září 2021. Ta nabízí obyvatelům aktivní zapojení do rozvoje městské části a zajišťuje tak důležitou zpětnou vazbu.

Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

10. května 2021 v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

9. května 2021 v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Další články
Nahoru