Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Čtvrtek 18. 8. 2022
Svátek má Helena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť
Foto: FB Praha 5

Motol: Obyvatelé oceňují bezpečnost lokality a dostupnost MHD, přáli by si více sportovišť

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Městská část nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Motol.

Z ankety vyplynulo, že 70 procent respondentů hodnotí tuto část Prahy 5 jako kvalitní místo pro život (7 a více hvězdiček z 10). Obyvatelé Motola oceňují bezpečnost lokality, kvalitu ovzduší i dostupnost MHD.

Naopak lokalita podle nich trpí nedostatkem obchodů, služeb, sportovišť a infrastruktury pro cyklisty. Chybí také bankomat a pošta. 

„Lokalita Motola, nabízející v minulosti rozmanitou sportovní infrastrukturu, je v současnosti s nabídkou sportovišť spíše na chvostu. Kdysi zde byla i jediná pražská přírodní sjezdovka s vlekem. Velkou nevýhodou Motolského údolí je frekventovaná dvouproudová komunikace – Plzeňská – která necitlivě ,řeže´ údolí na dvě části," uvedl radní Prahy 5 David Dušek (STAN), do jehož kompetencí patří sport, zahraniční vztahy a podpora podnikání.

Podle něj je zlepšení možné: „Ať už realizací vítězného záměru občanské participace nebo zpřístupněním parků a lesů na obou úbočích údolí. Velkým úkolem je dlouhodobě odkládané řešení motolské skládky,“ pokračoval.

A jaké projekty v Motole probíhají, nebo se chystají? Motolské rybníky, rekonstrukce a rozšíření bazénu ZŠ Weberova, bydlení pro seniory a zázemí pro kulturní akce Poštovka a park Motolka.

Podrobné výsledky a další informace na https://www.praha5.cz/strategie/


Autor: TZ, red

Rusalka, Bavorské dny nebo vinobraní. Praha 9 zve na akce podzimu

Dnes ve 12:25

Bohatý kulturní program připravila na konec srpna a na září radnice Prahy 9. Poslední srpnovou sobotu se koná tradiční festival Barevná devítka, v pondělí 19. září můžete slyšet operní recitál Edity Adlerové.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 34. týden

Dnes v 10:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Svatováclavské vinobraní v nejstarším českém vinohradu

Včera v 15:32

Pokud patříte k milovníkům vína, přijďte si zpříjemnit nadcházející podzim na Svatováclavské vinobraní. Konat se bude v sobotu 24. září již tradičně v nejstarším českém vinohradu u Villy Richter na Pražském hradě. 

Praha 9 zve na Zlaté časy pod buřinkou

Včera ve 12:09

U příležitosti 100 let připojení k Velké Praze a 120 let povýšení Vysočan na město se v sobotu 3. září od 16 do 21 hodin změní park Podviní v Praze 9 na dobovou tančírnu pod širým nebem.

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Včera v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Včera v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru