dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Šibeniční termín 270 dnů se stihl, most přes Čertovku je opět v provozu
Můstek přes Čertovku je opět v plném provozu. Foto: TSK

Šibeniční termín 270 dnů se stihl, most přes Čertovku je opět v provozu

Můstek přes Čertovku, který spojuje ulice U Lužického semináře a Na Kampě v Praze 1, je po 270 dnech kompletní rekonstrukce opět v plném provozu. Stávající nosná konstrukce mostu byla ve velmi špatném stavu.

Můstek je situován v památkové zóně a po celou dobu rekonstrukce probíhala pod dozorem zástupce Národního památkového ústavu.

„Lhůta výstavby, kterou nám orgány hlavního města a Národní památkový ústav stanovili, byla 270 dnů. Z toho důvodu práce probíhaly i v zimním období, kdy je normálně zimní technologická přestávka a provádí se jen ty práce, které mohou být s ohledem na klimatické období realizovány,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf Technické správy komunikací.

Na základě diagnostického průzkumu byla stávající konstrukce zbourána a nahradila ji nová železobetonová trámová konstrukce stejných rozměrů. Spodní stavba zůstala zachována a součástí rekonstrukce byla i přeložka inženýrských sítí (vodovod, plynovod, kabely PRE, veřejné osvětlení atd.). Po celkové úpravě se také zvýšila nosnost mostu, ale konečný vzhled byl zachován. 


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru