dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Moskevská se rychle probouzí do krásy
Moskevská se mění v prodloužené centrum metropole. Foto: MČ Praha 10

Moskevská se rychle probouzí do krásy

Před rokem začala náročná rekonstrukce vršovické ulice Moskevská. Zahrnuje kompletní obnovu podzemních sítí včetně vodovodů či plynovodů, tichou tramvajovou trať a zcela nový vzhled chodníků a vozovky. Objeví se zde nové stromy, lavičky, prostor pro předzahrádky nebo pítka. Dokončená „obchodní třída Moskevská“ bude sloužit jak místním obyvatelům a návštěvníkům, tak živnostníkům.

„Moskevská se mění v prodloužené centrum metropole. Téměř dokončená je oblast tzv. Heroldova náměstí při ulici Krymská, kde v nejbližších dnech očekáváme výsadbu stromů, instalaci podzemního kontejneru a pítka. Hotovo bude také mezi kostelem sv. Mikuláše a vršovickou záložnou. Intenzivní práce nyní probíhají na zcela nově řešené křižovatce s ulicemi Sportovní a Rostovská, kde v minulosti rychle projíždějící auta ohrožovala chodce. Rekonstrukce dále postupuje směrem k náměstí Svatopluka Čecha,“ řekla místostarostka Prahy 10 pro územní rozvoj Ivana Cabrnochová (SZ), která celou rekonstrukci koordinuje.

moskevska-nahled Rekonstrukce Moskevské je v celopražském měřítku výjimečná tím, že zde probíhá důsledná koordinace mezi investicemi různých organizací. Technická správa komunikací, dopravní podnik nebo správci vodovodů, kanalizací a pouličního osvětlení provádějí práce podle předem daného a navzájem provázaného harmonogramu. Výsledkem takto organizované rekonstrukce bude ulice, do které nebude potřeba podstatně sáhnout dlouhou řadu let.

„Před Prahou 10 stály dvě možné cesty. Bylo možné připustit, že každý investor provede opravu bez koordinace s ostatními, nebo šlo vzít celou akci do vlastních rukou. Vedení obce si vybralo správně, a tak lze bez nadsázky říct, že organizace práce na Moskevské jsou pozitivním příkladem správného postupu při obnově veřejného prostoru. Jen takto lze zajistit, aby se průměrná městská ulice během poměrně krátké doby proměnila v oblíbenou obchodní třídu,“ uvedl architekt Petr Kučera z firmy Cigler Marani Architects, která je autorem návrhu rekonstrukce Moskevské.

moskevska-1-nahled „Už za pár měsíců bude tato část Prahy 10 připomínat ulice v rakouské Vídni. Těším se, až dokončenou Moskevskou předáme k užívání místním občanům a živnostníkům. Více stromů, více laviček, kvalitnější chodníky a radikálně více prostoru pro pěší bude pro všechny odměnou za rok života na staveništi. Všem místním děkuji za jejich trpělivost. A přespolní zvu na návštěvu Vršovic,“ dodala místostarostka Ivana Cabrnochová.


Další články
Nahoru