dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Mořský svět otevírá po otravě ryb nové akvárium, krmení piraní je povoleno. Pod dohledem kamer
Nová průhledová středová nádrž v Mořském světě. Foto: Archiv MS

Mořský svět otevírá po otravě ryb nové akvárium, krmení piraní je povoleno. Pod dohledem kamer

Po více než dvou měsících od otrávení desítek ryb dnes Mořský svět v pražských Holešovicích otevírá opravené akvárium. To bude ale zabezpečeno kamerami. ČTK to řekl mluvčí Mořského světa Jiří Zuska.

Novou nádrž naplnili i rybičkami, které jim lidé darovali. V lednu během jednoho dne uhynulo v centrální nádrži, kde mohou návštěvníci ryby i krmit, 69 sladkovodních ryb. Příčinou byla embolie.

Konkrétní látku, která úhyn ryb způsobila, se ale nepodařilo zjistit. Mořskému světu tak vznikla škoda 1,2 milionu korun. Obnovené akvárium o objemu 50 000 litrů bude napojeno na nový systém uhlíkového filtru, který zajistí vysoce kvalitní filtraci.

„Po zralé úvaze jsme možnost krmení této středové nádrže návštěvníky ponechali, a to především z důvodu interaktivního zážitku. Nově je však nádrž osazena HD kamerovým systémem, který dokáže přiblížit a zobrazit identifikaci osob," uvedli zástupci Mořského světa.

V nádrži budou moci lidé krmit třeba plodožravé piraně, sumečky žraločí, hlavostojky, ale také kubánskou želvu či karetu nádhernou. Pro želvy je v akváriu nově také výlez, kde mohou odpočívat.

Zuska připustil, že neštěstí jim výrazně ovlivnilo návštěvnost. Mnoho lidí si totiž myslelo, že je po úhynu ryb Mořský svět zavřený, byla však odstraněna jen jedna nádrž.

Mořský svět byl na Výstavišti v Holešovicích otevřen v roce 2002. Jeho provoz stojí více než milion korun ročně. Za rok si akvária prohlédne zhruba 100 000 lidí.

Čtěte také: Viník neznámý, policie odložila vyšetřování úhynu desítek ryb v Mořském světě


Další články
Nahoru