dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Moře čaje na Vyšehradě: Čajomír fest
Amatéři a profesionálové se budou prezentovat na nedělním festivalu. Foto: cajomir.cz

Moře čaje na Vyšehradě: Čajomír fest

V neděli 24. srpna se na magickém Vyšehradě uskuteční 6. ročník mezinárodního festivalu čajového umění z celého světa.

Tradičně se vedle sebe budou prezentovat amatéři a profesionálové z čajoven. Festival jako jedna velká čajová degustace, odpočinková zóna pro celou rodinu, při které se vypije moře čaje.

cajomir-nahled Prožijte společně jedinečný den od svítání do soumraku! KoupÍ degustační pásky za 150 Kč podpoříte festival a můžete se zúčastnit nabitého programu. Začíná se prvními slunečními paprsky v 6 hodin úvodním rituálem, meditací, protažením celého těla a zdravou snídaní.

Od 10 hodiny se spouští celý program, kdy se otevře přes 40 festivalových čajoven, čajových barů, hudební pódium, ukázky čajových obřadů, tržnice, eko zóna, workshopy a soutěže.

Dramaturgie festivalu představuje tradiční I moderní čajovou kulturu a umění z celého světa. Občerstvení je složené z nabídky kvalitních restaurací se zaměřením na moderní trendy ve zdravé výživě.

cajomir-2-nahled V tržnici najdete kvalitní výrobce či dodavatele čaje, čajového nádobí, čajových specialit a pomůcek, oblečení, obrazů či šperků. Celá událost je odpočinkovým a vzdělávacím místem pro celou rodinu. Spolek Čajomír si klade za cíl přiblížit čajovou kulturu široké veřejnosti a předvést přípravu čaje jako umění všedního dne.

Novinkou letošního 6. ročníku čajového festivalu je Fresh šapitó. Velká odpočinková zóna s Dj's a relax dekoracemi od Fat Boy uprostřed tržnice s prodejci čaje a bylin, čajovými bary, prodejci a výrobci čajového nádobí, oblečení, šperků a obrazů.

Ve Fresh Šapitó se budete cítit jako na Havaji. Těšte se na chill-out pod palmami od Fresh bedýnek, kde si můžete ochutnat specialitu v podobě mladých kokosů. Až naberete energii přidejte se ke coco-orchestru nebo vyzvěte soupeře ke hře coco-dámě či coco-petanque. Závěreční koncert festivalu začne od 20 hodin ve Fresh šapitó za rytmu divoké ústecké kapely Uraggan Andrew & Reggae Orthodox.

cajomir-1-nahled Přibližovat zvyky a obyčeje spojené s kulturou čaje si klade za cíl Ortodoxní pódium, které najdete v blízkosti baziliky svatého Petra a Pavla na Vyšehradě. Zde každý laik může názorně vidět rozdíly mezi čajovým obřadem z Japonska, Číny, Korei, Taiwanu, Maroka nebo Ruska. Moderátoři pódia vás provedou prezentacemi mnoha zajímavých hostů s recepty na zaručeně dobrý šálek čaje. Součástí programu pódia jsou taneční vystoupení a koncerty hráčů na tradiční asijské nástroje.

Festival vzniká za podpory Národní kulturní památky Vyšehrad. Akci organizuje spolek Čajomír, který vznikl v roce 2009 s cílem pořádat osvětové a sdružovací akce čajové kultury v Čechách. Jako vzdělávací projekt provozuje sdružení Čajovou školu na Kampě určenou pro všechny laiky a začátečníky v přípravě čaje.


Další články
Nahoru