Dnes Sobota - oblacno 21°C
Zítra Neděle - polojasno 20°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Morava na plac, hustá holka z Prahy v boji o vedení ČSSD pohořela
Končící ministryně Jana Maláčová neuspěla v boji o vedení ČSSD. Zdroj foto: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Morava na plac, hustá holka z Prahy v boji o vedení ČSSD pohořela

Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda se stal novým předsedou ČSSD. Statutárním místopředsedou byl zvolen Igor Bruzl z Bohumína. Místopředsedy delegáti zvolili Danielu Ostrou, Robina Šína, Martina Netolického, Tomáše Petříčka a Břetislava Štefana.

O výsledcích rozhodl 43. sjezd strany, který vzhledem k epidemické situaci proběhl v pátek 10. prosince, stejně jako tomu bylo u minulého sjezdu, kompletně online, informovala mluvčí sociální demokracie Eva Gregorová

Michal Šmarda se stal předsedou strany v prvním kole se ziskem 130 hlasů od 233 delegátů. Porazil zbylé dva protikandidáty, a to ministryni práce a sociálních věcí v demisi Janu Maláčovou se 62 hlasy a Miroslava Krejčíka s 41 hlasy.

„Děkuji za šanci a příležitost pomoci sociální demokracii. Volbu předsedy přijímám s velkou pokorou. Chci se zastávat všech lidí, kteří nyní nemají v parlamentu zastání, protože tito lidé kvůli nastávající nejen hospodářské krizi budou potřebovat fungující sociální demokracii. Chci pro to využít všech lidí v ČSSD, máme k dispozici řadu významných osobností, které nám mohou být nápomocni, a navíc ČSSD je silná jedině, když je jednotná,“ uvedl předseda Šmarda ve svém proslovu po zvolení.

Zájem o předsednickou funkci dávala výrazně najevo končící ministryně Maláčová. Svůj facebookový profil plnila optimistickými vzkazy. „Proč kandiduji na předsedkyni ČSSD? Protože chci novou sociální demokracii se starými, nadčasovými hodnotami. Chci, abychom zůstali sociálními demokraty a nebáli se k naší značce přihlásit. Držte mi palce,“ napsala například.

Žena, která v nedávných volbách vedla pražskou kandidátní listinu a s bývalým členem Strany zelených Martinem Stropnickým tvořila tandem, kterému přezdívali Hustá dvojka, nakonec neuspěla a rozhodla se neucházet o žádnou další funkci ve vedení aktuálně mimoparlamentní strany.

„Zůstávám hrdou sociální demokratkou a budu sociální demokracii dál pomáhat jako řadová členka. Věřím, že se Michalovi podaří stranu konečně stmelit, protože to je ten hlavní předpoklad jakéhokoliv budoucího úspěchu.

Statutárním místopředsedou se stal Igor Bruzl, který dostal podporu 150 delegátů. „Chtěl by za své zvolení poděkovat a beru to jako obrovský závazek,“ okomentoval své zvolení Igor Bruzl.

Za místopředsedy byli na pátečním sněmu zvoleni Daniela Ostrá se 152 hlasy, Robin Šín se 140 hlasy, Martin Netolický se 138 hlasy, Tomáš Petříček se 135 hlasy a Břetislav Štefan se 127 hlasy.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru