dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Montáž trafostanice zastaví tramvaje na Malé Straně, nahradí je autobusy
Tramvaje na Malostranském náměstí. Foto: Kevin.B / Wikimedia Commons

Montáž trafostanice zastaví tramvaje na Malé Straně, nahradí je autobusy

Od zítřejšího do pondělního rána bude přerušen obousměrně tramvajový provoz v úseku Újezd – Malostranská z důvodu montáže trafostanice do jednoho z objektů v Letenské ulici. Komu se nebude chtít jít v úseku pěšky, může využít náhradní autobusovou dopravu.

Tramvaje nepojedou v tomto úseku od nedělních sedmi hodin ráno do pondělí do půl páté.

Jak se při dočasné výluce změní trasy tramvají?

Linka 8 bude ve směru od Harfy odkloněna ze zastávky Hradčanská přes Malostranskou (na nábřeží E. Beneše), Právnickou fakultu a Malostranskou (u metra) zpět na Hradčanskou a dále po své trase na Harfu.

Linka 12 bude v úseku Malostranská – Anděl odkloněna přes zastávky Staroměstská, Národní divadlo, Jiráskovo náměstí a Zborovská.

Linka 20 bude ve směru od Barrandova odkloněna ze zastávky Anděl přes zastávky Zborovská, Palackého náměstí, Karlovo náměstí, Národní třída a Národní divadlo na Újezd a odtud po své trase zpět na Sídliště Barrandov.

Linky 22 a 57 budou v úseku Malostranská – Národní divadlo odkloněny přes Staroměstskou.

Během výluky bude zavedena náhradní autobusová doprava X12. Ta bude v provozu v neděli od 7 do 10 hodin a od 23 hodin do pondělních 4:30 hodin v trase Újezd – Malostranské náměstí – Malostranská. V době od desíti ráno do jedenácti večer pojedou v neděli autobusy jen v úseku Újezd – Malostranské náměstí.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru