dnes
Pondělí - zatazeno
25°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
27°C
pozítří
Středa - oblacno
28°C
Monarchisté vyrazí do ulic, mají plán, jak se vyvarovat posměchu
Monarchisté se sejdou u jezdecké sochy na Václavském náměstí. Foto: archiv

Monarchisté vyrazí do ulic, mají plán, jak se vyvarovat posměchu

Tradiční pochod propagující monarchii pořádá Koruna česká v úterý 28. října. Ve 13 hodin vyrazí průvod od sochy svatého Václava na Malostranské náměstí. Monarchisté se chtějí vyhnout „posměchu v médiích“, proto vyzývají účastníky, aby přišli ve „slušném civilním oblečení“.

„Věřím, že se nás tentokráte sejde významně větší skupina. Nezavdávejme zbytečně sami příčinu pro případný posměch v médiích ve smyslu, „několik desítek monarchistů se sešlo“ … Je to v našich rukou! Nezavdávejme také příčinu ku posměchu a dehonestacím nevhodným oblečením,“ uvádí v emailu monarchistům Václav Srb, předseda Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Historické kostýmy a uniformy jsou podle něj u této akce spíše komplikací než přínosem. „Některá média se na ně pochopitelně soustředí a vydávají pak Pochod za akci staromilského historického spolku. Přijít ve slušném civilním oblečení a chovat se, jak se na konzervativce sluší, je to nejlepší, dle mého názoru, co lze udělat,“ informuje monarchisty Srb.

„Přijďme vyjádřit společně, hlasitě a beztrestně naše společné ideály. Tentokráte opravdu přijďme a udělejme pro podporu pochodu maximum. Zejména pak, když naší akci letos podpoří i naši přátelé z Polska,“ dodává.

monarchiste-pochod-nahled


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Včera ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

24. srpna 2019 v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru