dnes
Pátek - polojasno
10°C
zítra
Sobota - polojasno
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
14°C
Monarchisté vyrazí do ulic, mají plán, jak se vyvarovat posměchu
Monarchisté se sejdou u jezdecké sochy na Václavském náměstí. Foto: archiv

Monarchisté vyrazí do ulic, mají plán, jak se vyvarovat posměchu

Tradiční pochod propagující monarchii pořádá Koruna česká v úterý 28. října. Ve 13 hodin vyrazí průvod od sochy svatého Václava na Malostranské náměstí. Monarchisté se chtějí vyhnout „posměchu v médiích“, proto vyzývají účastníky, aby přišli ve „slušném civilním oblečení“.

„Věřím, že se nás tentokráte sejde významně větší skupina. Nezavdávejme zbytečně sami příčinu pro případný posměch v médiích ve smyslu, „několik desítek monarchistů se sešlo“ … Je to v našich rukou! Nezavdávejme také příčinu ku posměchu a dehonestacím nevhodným oblečením,“ uvádí v emailu monarchistům Václav Srb, předseda Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Historické kostýmy a uniformy jsou podle něj u této akce spíše komplikací než přínosem. „Některá média se na ně pochopitelně soustředí a vydávají pak Pochod za akci staromilského historického spolku. Přijít ve slušném civilním oblečení a chovat se, jak se na konzervativce sluší, je to nejlepší, dle mého názoru, co lze udělat,“ informuje monarchisty Srb.

„Přijďme vyjádřit společně, hlasitě a beztrestně naše společné ideály. Tentokráte opravdu přijďme a udělejme pro podporu pochodu maximum. Zejména pak, když naší akci letos podpoří i naši přátelé z Polska,“ dodává.

monarchiste-pochod-nahled


Praha 5: Přijďte diskutovat o věcech, které vás zajímají, které řešíte, nebo vás trápí

Včera v 18:34

Starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 představí vize a plány nové koalice ve čtvrtek 21. listopadu od 17:30 hodin v prostorách Impact Hub Praha v Drtinově ulici 10 na Smíchově.

Okupační stávka se přesunula z Filosofické fakulty na Rektorát Univerzity Karlovy

13. listopadu 2019 v 19:09

Okupační stávka za klima pokračuje na Rektorátu Univerzity Karlovy. Sem se studenti a studentky přesunuli z Filosofické fakulty, kterou okupovali od úterního rána. Požadují rezignaci rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy.  

V univerzitní okupační stávce chtějí studenti pokračovat i v noci

12. listopadu 2019 v 18:44

Univerzitní okupační stávka bude pokračovat i přes noc. Vedení fakulty studentům vzkázalo, že pokud budovu neopustí po desáté hodině, vyzve policii k jejich vyklizení. I navzdory tomuto varování však studenti plánují zůstat přes noc. Dohodli se na tom všichni účastníci okupační stávky na...

Praha 2: Společenské setkání k výročím boje proti komunismu na radnici

12. listopadu 2019 ve 12:56

Praha 2 zve na společenské setkání k 30. výročí sametové revoluce i k 50. výročí sebeobětování Jana Palacha, které se koná ve čtvrtek 14. listopadu v 16 hodin ve výstavním prostoru ÚMČ Praha 2, náměstí Míru 20, 1. patro.

Další články
Nahoru