dnes
Pondělí - jasno
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
19°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
23°C
Monarchisté vyrazí do ulic, mají plán, jak se vyvarovat posměchu
Monarchisté se sejdou u jezdecké sochy na Václavském náměstí. Foto: archiv

Monarchisté vyrazí do ulic, mají plán, jak se vyvarovat posměchu

Tradiční pochod propagující monarchii pořádá Koruna česká v úterý 28. října. Ve 13 hodin vyrazí průvod od sochy svatého Václava na Malostranské náměstí. Monarchisté se chtějí vyhnout „posměchu v médiích“, proto vyzývají účastníky, aby přišli ve „slušném civilním oblečení“.

„Věřím, že se nás tentokráte sejde významně větší skupina. Nezavdávejme zbytečně sami příčinu pro případný posměch v médiích ve smyslu, „několik desítek monarchistů se sešlo“ … Je to v našich rukou! Nezavdávejme také příčinu ku posměchu a dehonestacím nevhodným oblečením,“ uvádí v emailu monarchistům Václav Srb, předseda Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Historické kostýmy a uniformy jsou podle něj u této akce spíše komplikací než přínosem. „Některá média se na ně pochopitelně soustředí a vydávají pak Pochod za akci staromilského historického spolku. Přijít ve slušném civilním oblečení a chovat se, jak se na konzervativce sluší, je to nejlepší, dle mého názoru, co lze udělat,“ informuje monarchisty Srb.

„Přijďme vyjádřit společně, hlasitě a beztrestně naše společné ideály. Tentokráte opravdu přijďme a udělejme pro podporu pochodu maximum. Zejména pak, když naší akci letos podpoří i naši přátelé z Polska,“ dodává.

monarchiste-pochod-nahled


Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Dnes v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

Včera v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru