dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská kultura

Moment. Výstava Ivany Štenclové

Momenty všedních dnů, které překonaly svou pomíjivost a staly se nezapomenutelnými. Takové okamžiky zachycuje výstava Ivany Štenclové, která nese příznačně název Moment. 

Ivana Štenclová (1980), studovala v letech 1999–2005 na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru kresby prof. Jitky Svobodové a kresba také dodnes zůstává jejím stěžejním vyjadřovacím prostředkem.

Tvorba autorky je zastoupena v mnohých českých i zahraničních sbírkách.

Za svou diplomovou práci získala Cenu Josefa Hlávky.

Hlavním a stálým námětem autorčiny tvorby jsou mezilidské vztahy, především pak ty rodinné. Dominantním materiálem posledního období Ivany Štenclové se stal plech, který je využíván jako podklad, šablona, či je z něj perforací laserem extrahována kresba, kterou autorka dále zpracovává a vrství mnohdy až do reliéfních objektů.

Pokochat se neobvyklými díly zobrazující životními momenty mohou návštěvníci Era světu na Jungmannově náměstí až do 29. ledna.

Era Svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1.

moment-nahled


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru