dnes
Úterý - jasno
18°C
zítra
Středa - obcasny-dest
15°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Mokrý sníh lámal v Praze stromy, hasiči zasahovali u desítek případů
Hasiči museli místa, na kterých zasahovali, obehnat páskou. Foto: HZS Praha

Mokrý sníh lámal v Praze stromy, hasiči zasahovali u desítek případů

Nedelní příval mokrého sněhu zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče na celém území Prahy. V souvislosti se silným sněžením vyjížděli pražští hasiči  desítkám událostí, od nedělních šesti hodin ráno do pondělních šesti hodin jich bylo celkem 51. Vždy se jednalo o popadané stromy a větve, většinou na komunikace a chodníky.   do 17 hodin to bylo 34 případů. Vždy se jednalo o popadané stromy a větve, většinou na komunikace a chodníky.

„Ve třech případech spadly větve na zaparkovaná vozidla, u dvou událostí se vyvrácený strom opřel o fasádu domu. Na místě některých zásahů jsme po odstranění ještě pomáhali s vyproštěním vozidel z příkop," uvedl mluvčí pražýských hasičů Martink Kavka. U zásahů hasičů podle něj nebylo evidováno žádné zranění osob.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

Včera ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

Včera v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru