dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Mohou prožívat orgasmus, ale… S jakými trably chodí dnes muži a ženy k sexuologům?
Ilustrační foto: freeimages

Mohou prožívat orgasmus, ale… S jakými trably chodí dnes muži a ženy k sexuologům?

Předčasná ejakulace, ztopoření – to jsou nejčastější problémy mužů, s kterými se obracejí na sexuologa. Menstruace, těžkosti s otěhotněním, chování dětí, správná výživa – to často trápí ženy.

Nesoulad sexuálních potřeb – to je problém, se kterým se na sexuologa Petra Weisse obrací nejvíce klientů všech věkových skupin. „Větší potřeby mají většinou muži. V posledních letech se ale objevuje i více žen, které ke mně přivádějí své partnery. S tím, že se jim příliš nechce do sexu,“ uvedl pro Pražský patriot.

Mladší muži se na Weisse podle jeho slov obracejí více než starší kvůli předčasné ejakulaci, což znamená, že při pohlavním styku dosáhnou předčasně vyvrcholení. Podle odborných rad to lze často změnit nabýváním zkušeností a sebekontrolou. U tří z deseti mužů ale bývá předčasná ejakulace pravidelná.

Starší muži zase podle sexuologa více trápí problémy se ztopořením, respektive erektilními těžkostmi, postaru nazývanými trochu pejorativním výrazem impotence. Tito muži sice nejsou neplodní, mohou prožívat orgasmus, nejsou ale schopni uspokojivé sexuální aktivity, což může být při pohlavním styku problém a jim to může shazovat sebevědomí.

Problémy s bolestmi při menstruaci

U žen bývají problémy různé. Na nejrůznějších internetových portálech se většinou odborníkům svěřují s bolestmi při menstruaci a s potížemi otěhotnět. Mnohdy zjistí, že trpí endometriózou, což je onemocnění žen v plodném věku, kdy se děložní sliznice nachází mimo děložní dutinu, což způsobuje obrovské bolesti a nezřídka i sterilitu. To u mnoha žen vyvolává psychické potíže.

Ženy se sexuologům, gynekologům, psychologům i samy mezi sebou svěřují i s tím, jak pravidelně dostávají po jakémkoli gynekologickém zákroku menstruaci. Bojí se, zda je to v pořádku, bojí se, že jim hormony způsobí změny chování. Těhotné ženy se často zabývají tím, že nechtějí být brány jako nemocné. Starší ženy zase trápí přechod – především návaly, přibírání na váze a časté změny nálad – směrem k horšímu.


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru