dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Modřany zvou na oslavu šibřinek
Modřanský masopust se uskuteční na Sofijském náměstí. Foto: archiv

Modřany zvou na oslavu šibřinek

Šibřinky neboli masopust oslaví Praha 12 ve čtvrtek 14. února při farmářských trzích na Sofijském náměstí v Modřanech. Hlavní část programu začne teprve, až dorazí masopustní průvod v maskách. Ten se vypraví z Obchodního náměstí v 16 hodin.

Největší část letošní masopustní veselice se bude odbývat na farmářských trzích na Sofijském náměstí. Masopustní průvod povede z Obchodního náměstí skupina Petry Soukupové v dobových kostýmech na koních  Laky a Lutynce. Půjdou v něm dospělí, děti i zástupci vedení radnice v maškarních kostýmech. 

Na Obchodní náměstí lze přijet tramvají číslo 17 a 3, autobusy číslo 139 a 165 nebo vlakem do zastávky Modřany.

Masopustní jarmark na Sofijském náměstí bude otevřen už od rána.  „Snažíme se obnovit tradiční zvyky, při kterých se lidé setkají i pobaví. Můžete se těšit na  maškarní průvod a trhy v masopustním duchu za zvuku harmoniky. Ochutnáte masopustní koblihy, staročeské speciality a jistě přijdou vhod horké nápoje, jelikož má podle předpovědi mrznout. Zveme děti i dospělí, v maskách i bez nich,“ říká místostarostka Eva Tylová.

Masopust je na Prahy 12 pořádán již několik let a vždy se těší velké účasti malých i velkých z Modřan, Komořan a širšího okolí. Masopust pořádají i v bývalých samostatných obcích Cholupice a Točná. 

 

 

 

 


Další články
Nahoru