dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Modřanský útulek poškodila povodeň již podruhé. Postaví se opět na vlastní nohy?
Provozovatelka útulku Jaroslava Kladivová. Foto: archiv

Modřanský útulek poškodila povodeň již podruhé. Postaví se opět na vlastní nohy?

Psí útulek Jaroslavy Kladivové v modřanské ulici U Soutoku, který pomáhá zvířatům již patnáct let, minulý týden poškodila povodeň. V jeho historii již podruhé. I když tentokrát voda nedosahovala až ke komínu na střeše, tak jako před jedenácti lety, přesto způsobila veliké škody.

PATRIOT POMÁHÁ

Psi byli naštěstí včas evakuováni a ochráněni. Jejich pelíšky, hračky a krmení však ne. Nechybělo mnoho, a nemuseli mít ani svůj dočasný domov.

Vše, co „omyla“ rozvodněná Vltava, musí být z důvodu kontaminace zlikvidováno. Majitelka útulku proto žádá všechny, kdo mohou, ať přinesou staré polštáře jako psí pelíšky, rýži, těstoviny, psí konzervy a třeba i staré malé koberečky.

„Věci je možné přinést přímo do útulku nebo na farmářské trhy, které pořádáme každý čtvrtek na Sofijském náměstí k informačnímu stánku městské části Praha 12,“ informuje Eva Tylová místostarostka Prahy 12 (Změna pro Prahu 12, členka SZ), která pomáhá pro útulek zorganizovat i technickou výpomoc.

„Bohužel se stává, že někdo vybírá údajně na náš psí útulek peníze od lidí a ty peníze nám nepředá. Chtěla bych touto cestou upozornit, že my peníze přijímáme buď přímo v útulku nebo na náš účet. A jsme vděční za každou částku. Samozřejmě největší radost mám, když si někdo vezme pejska rovnou,“ říká provozovatelka útulku Jaroslava Kladivová.

V útulku je nyní asi 20 psů, z toho 4 jsou po operaci. Pejsci nejsou v kotcích, ale ve volném výběhu. Portfolio volných pejsků najdete každý čtvrtek na farmářských trzích na Sofijském náměstí v informačním stánku MČ Praha 12.


Autor: Renata Rákosová

Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Včera v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru