Dnes Pátek - snih 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Modřanský útulek poškodila povodeň již podruhé. Postaví se opět na vlastní nohy?
Provozovatelka útulku Jaroslava Kladivová. Foto: archiv

Modřanský útulek poškodila povodeň již podruhé. Postaví se opět na vlastní nohy?

Psí útulek Jaroslavy Kladivové v modřanské ulici U Soutoku, který pomáhá zvířatům již patnáct let, minulý týden poškodila povodeň. V jeho historii již podruhé. I když tentokrát voda nedosahovala až ke komínu na střeše, tak jako před jedenácti lety, přesto způsobila veliké škody.

PATRIOT POMÁHÁ

Psi byli naštěstí včas evakuováni a ochráněni. Jejich pelíšky, hračky a krmení však ne. Nechybělo mnoho, a nemuseli mít ani svůj dočasný domov.

Vše, co „omyla“ rozvodněná Vltava, musí být z důvodu kontaminace zlikvidováno. Majitelka útulku proto žádá všechny, kdo mohou, ať přinesou staré polštáře jako psí pelíšky, rýži, těstoviny, psí konzervy a třeba i staré malé koberečky.

„Věci je možné přinést přímo do útulku nebo na farmářské trhy, které pořádáme každý čtvrtek na Sofijském náměstí k informačnímu stánku městské části Praha 12,“ informuje Eva Tylová místostarostka Prahy 12 (Změna pro Prahu 12, členka SZ), která pomáhá pro útulek zorganizovat i technickou výpomoc.

„Bohužel se stává, že někdo vybírá údajně na náš psí útulek peníze od lidí a ty peníze nám nepředá. Chtěla bych touto cestou upozornit, že my peníze přijímáme buď přímo v útulku nebo na náš účet. A jsme vděční za každou částku. Samozřejmě největší radost mám, když si někdo vezme pejska rovnou,“ říká provozovatelka útulku Jaroslava Kladivová.

V útulku je nyní asi 20 psů, z toho 4 jsou po operaci. Pejsci nejsou v kotcích, ale ve volném výběhu. Portfolio volných pejsků najdete každý čtvrtek na farmářských trzích na Sofijském náměstí v informačním stánku MČ Praha 12.


Autor: Renata Rákosová

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru