Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Silničáři odložili rozšíření nájezdu z Modřanské na Jižní spojku na září

Pražští silničáři odložili rozšíření nájezdu z Modřanské ulice na Jižní spojku, které mělo začít v úterý 11. dubna. Projekt byl přeložen na září letošního roku. Důvodem je souběh několika oprav v této části města včetně opravy tramvajové trati mezi Podolskou vodárnou a sídlištěm v Modřanech. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Nájezd chtěla správa rozšířit kvůli plánované opravě Barrandovského mostu, která začne v polovině května a potrvá do konce léta.

„Rozhodli jsme se po zvážení aktuální dopravní situace v této lokalitě, která je s ohledem na rekonstrukci tramvajové tratě do Modřan a omezení dopravy na Modřanské velmi složitá. Práce by se měly ve stejném rozsahu uskutečnit v září až říjnu, a to po skončení dopravního omezení při rekonstrukci Barrandovského mostu," uvedla Lišková.

Nový pruh podle plánu silničářů zabere místo současné zeleně, bude dlouhý 40 metrů a na šířku bude mít čtyři metry. Obnoven bude povrch vozovky v odbočovacím pruhu a dělníci zároveň posunou kanalizační vpusti k novému obrubníku.

Uzavřen měl být po dobu výstavby pravý pomalý jízdní pruh ve směru do centra, a to od Pikovické ulice do odbočovacího pruhu na Jižní spojku. V Modřanské pak měl být před křižovatkou s Pikovickou uzavřen pravý pruh v délce asi 50 metrů. Ve špičce měli řidiči počítat se zdržením od deseti do 30 minut.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jeho jižní části. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dříve nikdy neopravovalo. Most je součástí městského okruhu. Denně ho přejede přes 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze


Autor: ČTK

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru