Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doprava

Silničáři odložili rozšíření nájezdu z Modřanské na Jižní spojku na září

Pražští silničáři odložili rozšíření nájezdu z Modřanské ulice na Jižní spojku, které mělo začít v úterý 11. dubna. Projekt byl přeložen na září letošního roku. Důvodem je souběh několika oprav v této části města včetně opravy tramvajové trati mezi Podolskou vodárnou a sídlištěm v Modřanech. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Nájezd chtěla správa rozšířit kvůli plánované opravě Barrandovského mostu, která začne v polovině května a potrvá do konce léta.

„Rozhodli jsme se po zvážení aktuální dopravní situace v této lokalitě, která je s ohledem na rekonstrukci tramvajové tratě do Modřan a omezení dopravy na Modřanské velmi složitá. Práce by se měly ve stejném rozsahu uskutečnit v září až říjnu, a to po skončení dopravního omezení při rekonstrukci Barrandovského mostu," uvedla Lišková.

Nový pruh podle plánu silničářů zabere místo současné zeleně, bude dlouhý 40 metrů a na šířku bude mít čtyři metry. Obnoven bude povrch vozovky v odbočovacím pruhu a dělníci zároveň posunou kanalizační vpusti k novému obrubníku.

Uzavřen měl být po dobu výstavby pravý pomalý jízdní pruh ve směru do centra, a to od Pikovické ulice do odbočovacího pruhu na Jižní spojku. V Modřanské pak měl být před křižovatkou s Pikovickou uzavřen pravý pruh v délce asi 50 metrů. Ve špičce měli řidiči počítat se zdržením od deseti do 30 minut.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jeho jižní části. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dříve nikdy neopravovalo. Most je součástí městského okruhu. Denně ho přejede přes 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze


Autor: ČTK

Nenechte se rozladit, radí Platforma VIZE 0 v boji proti agresivním řidičům na českých silnicích

Dnes v 11:03

Lepič! Řítí se po silnici, jede těsně za vaším vozidlem a snaží se vás donutit zrychlit. Myškař! Těsně vás předjíždí a následně se vrací před vás, kličkuje bez dostatečné vzdálenosti. Vybržďovač! Úmyslně vás zpomalí přibržděním, aby vám ukázal dominanci. Znáte je? Nová kampaň „Řitiči” Platformy...

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru