Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Silničáři odložili rozšíření nájezdu z Modřanské na Jižní spojku na září

Pražští silničáři odložili rozšíření nájezdu z Modřanské ulice na Jižní spojku, které mělo začít v úterý 11. dubna. Projekt byl přeložen na září letošního roku. Důvodem je souběh několika oprav v této části města včetně opravy tramvajové trati mezi Podolskou vodárnou a sídlištěm v Modřanech. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Nájezd chtěla správa rozšířit kvůli plánované opravě Barrandovského mostu, která začne v polovině května a potrvá do konce léta.

„Rozhodli jsme se po zvážení aktuální dopravní situace v této lokalitě, která je s ohledem na rekonstrukci tramvajové tratě do Modřan a omezení dopravy na Modřanské velmi složitá. Práce by se měly ve stejném rozsahu uskutečnit v září až říjnu, a to po skončení dopravního omezení při rekonstrukci Barrandovského mostu," uvedla Lišková.

Nový pruh podle plánu silničářů zabere místo současné zeleně, bude dlouhý 40 metrů a na šířku bude mít čtyři metry. Obnoven bude povrch vozovky v odbočovacím pruhu a dělníci zároveň posunou kanalizační vpusti k novému obrubníku.

Uzavřen měl být po dobu výstavby pravý pomalý jízdní pruh ve směru do centra, a to od Pikovické ulice do odbočovacího pruhu na Jižní spojku. V Modřanské pak měl být před křižovatkou s Pikovickou uzavřen pravý pruh v délce asi 50 metrů. Ve špičce měli řidiči počítat se zdržením od deseti do 30 minut.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala loni na jeho jižní části. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dříve nikdy neopravovalo. Most je součástí městského okruhu. Denně ho přejede přes 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze


Autor: ČTK

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Dnes ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru