Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Modrá expozice ČVUT v Praze znovu míří na Gaudeamus do Brna

Na XXIX. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně se ve dnech 31. října až 3. listopadu s modernizovanou expozicí představí České vysoké učení technické v Praze. 

ČVUT v Praze je tradičním účastníkem všech veletrhů Gaudeamus v Brně, Praze i Bratislavě a jeho expozice jsou pravidelně oceňovány – na posledním veletrhu v Praze získalo ČVUT cenu za 1. místo, v Brně pak za 2. místo.   

Exponáty Českého vysokého učení technického jsou už tradičně velkým lákadlem. V Brně budou k vidění např. Van de Graaffův generátor, vodní kanál z olympiády v Tokiu, funkční model novorozeněte a mnoho zajímavostí z výuky. Přichystány jsou i nejrůznější prezentace nebo populární chill out zóna. Příchozí studenty pak určitě zaujme i jedna úplná novinka – možnost vyjádřit svůj vztah k ČVUT legálním posprejováním zdi v rámci expozice.

Na stánku ČVUT v pavilonu V se středoškolští studenti dozvědí informace přímo od zástupců a studujících všech osmi fakult (stavební, strojní, elektrotechnické, jaderné a fyzikálně inženýrské, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství a informačních technologií), Masarykova ústavu vyšších studií a dvou podpůrných organizací, patřících pod Rektorát ČVUT, ELSA (Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami) a CIPS (Centrum informačních a poradenských služeb).

Veletrh Gaudeamus v Brně svým návštěvníkům nabídne expozice 342 univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí, studenti si zde mohou vybrat z více než 10 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze třinácti zemí světa –  z Dánska, Velké Británie, Slovenska, Nizozemí, Litvy, Německa, Irska, Francie, Belgie, Finska, Malty, Spojených arabských emirátů a Španělska. Cílem veletrhu je poskytnout studentům středních škol komplexní informace a poradenství pro maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, kterým volba studia po maturitě bez pochyb je. Veletrh je výjimečný především širokou nabídkou doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Všechny doprovodné programy návštěvníci veletrhu najdou přímo v pavilonu V a jsou pro ně zcela zdarma.


Autor: red

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru