dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Módní policie by měla radost: Strážníci budou jako ze škatulky, dočkají se nové výstroje
Ilustrační foto: archiv

Módní policie by měla radost: Strážníci budou jako ze škatulky, dočkají se nové výstroje

Pražské zastupitelstvo schválilo záměr na realizaci veřejné zakázky na dodávku výstrojního materiálu pro Městskou policii Praha.

Se záměrem zastupitele seznámil primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Hodnocení nabídek bude provedeno podle ekonomické výhodnosti. Na základě dodaných vzorků by měla být posuzována kvalita zboží při výkonu služby, například s ohledem na jeho hmotnost, mačkavost, barevnost, prodyšnost, pohodlnost a podobně.

Opoziční zastupitelé kritizovali, že záměr přichází pozdě a nebyl řádně projednán. „Záměr nebyl projednán výborem pro bezpečnost a legislativu,“ řekl zastupitel Petr Hána (ODS).

Zastupitel Rudolf Blažek (ODS) řekl, že současný ředitel městské policie Eduard Šuster je ve funkci již rok a půl a měl dost času výběrové řízení na výstroj připravit. Platnost stávající smlouvy s firmou XENA Praha s.r.o., která výstroj zajišťovala, již vypršela.  

V rámci diskuse k záměru na vypsání výběrového řízení emotivně vystoupili strážník a strážnice městské policie, kteří se postavili proti stávajícímu řediteli Šusterovi. Rudolf Sedláček, který je 22 let strážníkem, dokonce označil za „zmanipulované“  výběrové řízení, v němž byl ředitel vybrán. Kritizovali také zacházení se strážníky.


Autor: Anna Skálová

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru