Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Modernizace zabezpečovače metra C zastaví v neděli provoz mezi Roztyly a Háji
Stanice Háje na lince C. Foto: archiv

Modernizace zabezpečovače metra C zastaví v neděli provoz mezi Roztyly a Háji

Modernizace zabezpečení na lince pražského metra C zastaví v neděli 31. března provoz v části linky. Metro nepojede od nedělních 20:00 až do ukončení provozu mezi stanicemi Roztyly a Háje. Vyplývá to z informací na webu dopravního podniku (DPP). Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu XC. Další obměna zabezpečovacího zařízení čeká linku C na konci června.

DPP plánuje v následujících čtyřech letech vyměnit zabezpečovače mezi Hájemi a Vltavskou. Nynější zařízení je z roku 1974, tedy z doby uvedení metra do provozu. Jde o klasické takzvaně reléové zařízení, které je známé třeba ze starých železničních stanic.

Podle dřívějších vyjádření zástupců podniku a města modernizace zvýší bezpečnost a umožní budoucí automatizaci linky C, tedy provoz metra bez řidiče. Metro na lince C by se mělo automatizovat po dokončení linky D z Pankráce do Písnice.

Při výměně budou muset cestující v neděli večer využít náhradní autobus XC. Ten pojede z Kačerova, z nástupní zastávky linky číslo 189, na Háje po trase přes Roztyly, Dědinovu na Chodov a dále přes zastávky Na Jelenách a U Dálnice na Opatov. Poté zamíří přes Bachovu a Hněvkovského na Háje, kde zastaví na výstupní zastávce před vstupem do metra.

Podnik dočasně také přemístí na Kačerově v autobusovém obratišti zastávku pro linky číslo 138, 189, 193 a 215 ve směru Nemocnice Krč do nástupní zastávky linky číslo 106 jedoucí směrem k Nádraží Braník.

Technická zařízení vyměňuje DPP v ostatních úsecích linky C a rovněž na ostatních linkách. Loni kupříkladu měnil zabezpečovací zařízení na trase A mezi Želivského a Depo Hostivař.


Autor: ČTK

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

Včera ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

Včera v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Praha 6: Přestupky nově vyřešíte v Poliklinice Pod Marjánkou

8. dubna 2024 v 07:17

Ve dnech 18. a 19. dubna bude pro veřejnost uzavřený odbor přestupkového řízení, protože se bude stěhovat z adresy Dr. Zikmunda Wintra 768/20 do Polikliniky Pod Marjánkou.

Další články
Nahoru