Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Moderní developerské projekty, které respektují historický odkaz
Pražský životKomerční sdělení
Palác Dlážděná. Foto(4x): PSN

Moderní developerské projekty, které respektují historický odkaz

Více než tisíc let historie se propisuje i do současné podoby Prahy. Matka měst odráží různá historická období a jejich styly v pestré architektonické kompozici. Její význam potvrzuje Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, který zahrnuje oblast Pražské památkové rezervace s rozlohou 7,5 tisíc hektarů.

Jak nenarušit historický odkaz a originální genius loci Prahy, ale uspokojit přitom požadavky na maximální komfort bydlení? Jak zkombinovat původní architekturu a nové technologie? Jak by měla vypadat rekonstrukce historických domů v Praze? Reálné odpovědi nabízí projekty developerské společnosti PSN. Jsou zdárným příkladem toho, že historie a budoucnost spolu můžou fungovat pod jednou střechou. 

V samém srdci Prahy 

Realitním projektem roku 2021 se stala rekonstrukce Paláce Dlážděná, která získala Cenu odborné poroty v regionu Praha 1. Ryzí formu Paláce Dlážděná s bohatou dekorativní výzdobou ocenili památkáři i odborníci. Architekti PSN ve spolupráci se studiem Jakub Cigler Architekti perfektně uspěli v náročném procesu obnovy historického objektu v památkové zóně. 

Dali vznik luxusnímu bydlení a domu vrátili původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost. Rekonstrukci přitom předcházel i archeologický průzkum, který vedl až do prvopočátků ulice Dlážděná ve 14. století. 

rezidence-stepana Do 14. století sahá i historie Rezidence U Sv. Štěpána, jednoho z aktuálních rezidenčních projektů PSN, který je zasazen na Novém městě pražském, v ulici Na Rybníčku. Vedle kostela sv. Štěpána, který dodnes lokalitu Na Rybníčku definuje, tady v době gotiky vznikla i kaple Všech svatých. 

Její zdivo nesou základy rezidence, které její stavitelé v 19. století vetkli eleganci klasicistního stylu, aby ho později obohatili novorenesanční noblesou. Novorenesanční fasáda část rezidence bude zdobit i po rekonstrukci, spolu s dalšími historizujícími prvky, jako jsou kazetové vstupní dveře nebo dřevěná špaletová okna.

Rezidence U Sv. Štěpána na Praze 2 pojme celkem 42 nových bytů 1+kk až 4+kk s plochou od 31 do 139 m2, některé navíc doplní i terasy, lodžie nebo balkony. Obyvatelé budou mít k dispozici i sklepy a podzemní parkovací zakladač. Kolaudace je plánována na jaro roku 2023, prodej bytů byl již spuštěn. 

Nefalšovaný industriál 

Do finále směřuje neobyčejná proměna dominanty Modřan, známé jako budova Microna. Původní továrna na letecké přístroje jako Vanguard Prague nabízí 150 luxusních loftů v ryzím industriálním stylu. 

vanguard-prague Projekt využívá originální genius loci i naddimenzovanou konstrukci, která bytům s výškou stropů až 4,5 metru a impozantními výhledy dodává mimořádnou vzdušnost. 

Obyvatelé loftů se budou moc těšit také výhledy ze střešní terasy nebo si užívat luxusní spa & wellness zóny s dvacetimetrovým bazénem na místě původního atomového krytu. Naprostým unikátem je autovýtah, který umožňuje zaparkovat automobil přímo u vchodových dveří loftu. 

„Myslím, že projekt Vanguard má ambici stát se pražskou ikonou průmyslové budovy revitalizované na unikátní lofty, které jsou vhodné pro práci i bydlení,“ říká Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN, a dodává, že lofty si zde pořizují lidé, kteří chtějí skutečně něco zcela výjimečného a neotřelého. 

Vinohradská novostavba 

PSN se však neorientuje pouze na přestavby a rekonstrukce, ambiciózní společnost realizuje ve svých projektech také novostavby. Aktuálně v režii PSN jedna novostavba vyrůstá na Vinohradech jako Vila dům Na Vinici. 

vila-dum-na-vinici Vila dům Na Vinici odkazuje na honosnou prvorepublikovou zástavbu, která utváří i současnou podobu Vinohrad. Respektuje tradiční hodnoty bydlení a využívá přitom nejmodernější technologie, materiály a postupy, aby naplnila všechny nároky na maximální uživatelský komfort. 

Ve čtyřech patrech domu se nachází 27 bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk, které doplňují balkony a předzahrádky. V suterénu jsou navíc umístěny garážová parkovací stání a praktické sklepní kóje. Nadčasový design Vila domu Na Vinici ideálně dokresluje perfektní praktické pojetí, aby společně vytvořily dokonalý domov.


Vinobraní na Máchalce 2023

Dnes v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Dnes v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Dnes v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

Včera v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Komunitní centrum Kampa získalo dotace na péči o zeleň

19. září 2023 v 16:37

Radní Prahy 1 na svém úterním jednání schválili rozdělení financí z 2. kola dotačního programu v oblasti životního prostředí. Rozdělovalo se 286 000 korun.

Zaměstnanci magistrátu pomohli nemocné Verunce, vybrali téměř 57 tisíc korun

19. září 2023 v 15:16

Tříletá Verunka trpící vzácným nervosvalovým onemocněním obdržela v úterý od vedení hlavního města šek s finanční pomocí. Na pomoc Verunce přispívali zaměstnanci pražského magistrátu v rámci charitativní akce Run and Help, celkem přispěli 56 961 korun.

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Vedení Prahy 15 besedovalo s občany o Taškentu

19. září 2023 v 08:18

Zástupci vedení městské části Praha 15 se sešli v Hostivaři na besedě s občany, která proběhla v souvislosti s koncepční studií Centrum Nová Hostivař.

Hygienická stanice zve na Starou rychtu

19. září 2023 v 06:50

Den otevřených dveří pro veřejnost uspořádá ve čtvrtek 28. září od 9 do 15 hodin Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Nadace Kooperativy podpořila v grantovém řízení terapeutické služby

18. září 2023 ve 13:06

V České republice je dlouhodobý nedostatek odborných pracovníků v oblasti duševního zdraví dětí a jeho prevence. Nadace pojišťovny Kooperativa proto ve spolupráci s Českou asociací streetwork podpořila prostřednictvím grantového řízení psychoterapeutické služby pro klienty 21 nízkoprahových...

Praha 11 má přímo od farmářů ovoce a zeleninu

18. září 2023 ve 12:30

Členové Komunity podporovaného zemědělství v Praze 11 mají k dispozici ovoce, zeleninu, maso a sýry v biokvalitě přímo od výrobců. Za účastnický poplatek mohou odebírat sezonní produkty pěstované nebo chované s respektem k přírodě.  

Volná pracovní místa na úřadě MČ Praha 1

18. září 2023 ve 12:24

Městská část Praha 1 hledá asistenta/tku Odboru volených orgánů. Informovala o tom na svém webu. „Bližší informace a nabídky posílejte na adresu milada.balkova@praha1.cz,“ sdělila radnice.

Praha 10 zve na Čaj o páté u Čapků

18. září 2023 ve 12:02

Ve vile Karla Čapka se ve středu 20. září v 15, 16 a 17 hodin a ve stejné časy i v pátek 22. září uskuteční divadelně inscenované prohlídky vily Karla Čapka ve spolupráci s Vršovickým divadlem MANA s názvem Čaj o páté u Čapků.

Další články
Nahoru