Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Moderní developerské projekty, které respektují historický odkaz
Pražský životKomerční sdělení
Palác Dlážděná. Foto(4x): PSN

Moderní developerské projekty, které respektují historický odkaz

Více než tisíc let historie se propisuje i do současné podoby Prahy. Matka měst odráží různá historická období a jejich styly v pestré architektonické kompozici. Její význam potvrzuje Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, který zahrnuje oblast Pražské památkové rezervace s rozlohou 7,5 tisíc hektarů.

Jak nenarušit historický odkaz a originální genius loci Prahy, ale uspokojit přitom požadavky na maximální komfort bydlení? Jak zkombinovat původní architekturu a nové technologie? Jak by měla vypadat rekonstrukce historických domů v Praze? Reálné odpovědi nabízí projekty developerské společnosti PSN. Jsou zdárným příkladem toho, že historie a budoucnost spolu můžou fungovat pod jednou střechou. 

V samém srdci Prahy 

Realitním projektem roku 2021 se stala rekonstrukce Paláce Dlážděná, která získala Cenu odborné poroty v regionu Praha 1. Ryzí formu Paláce Dlážděná s bohatou dekorativní výzdobou ocenili památkáři i odborníci. Architekti PSN ve spolupráci se studiem Jakub Cigler Architekti perfektně uspěli v náročném procesu obnovy historického objektu v památkové zóně. 

Dali vznik luxusnímu bydlení a domu vrátili původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost. Rekonstrukci přitom předcházel i archeologický průzkum, který vedl až do prvopočátků ulice Dlážděná ve 14. století. 

rezidence-stepana Do 14. století sahá i historie Rezidence U Sv. Štěpána, jednoho z aktuálních rezidenčních projektů PSN, který je zasazen na Novém městě pražském, v ulici Na Rybníčku. Vedle kostela sv. Štěpána, který dodnes lokalitu Na Rybníčku definuje, tady v době gotiky vznikla i kaple Všech svatých. 

Její zdivo nesou základy rezidence, které její stavitelé v 19. století vetkli eleganci klasicistního stylu, aby ho později obohatili novorenesanční noblesou. Novorenesanční fasáda část rezidence bude zdobit i po rekonstrukci, spolu s dalšími historizujícími prvky, jako jsou kazetové vstupní dveře nebo dřevěná špaletová okna.

Rezidence U Sv. Štěpána na Praze 2 pojme celkem 42 nových bytů 1+kk až 4+kk s plochou od 31 do 139 m2, některé navíc doplní i terasy, lodžie nebo balkony. Obyvatelé budou mít k dispozici i sklepy a podzemní parkovací zakladač. Kolaudace je plánována na jaro roku 2023, prodej bytů byl již spuštěn. 

Nefalšovaný industriál 

Do finále směřuje neobyčejná proměna dominanty Modřan, známé jako budova Microna. Původní továrna na letecké přístroje jako Vanguard Prague nabízí 150 luxusních loftů v ryzím industriálním stylu. 

vanguard-prague Projekt využívá originální genius loci i naddimenzovanou konstrukci, která bytům s výškou stropů až 4,5 metru a impozantními výhledy dodává mimořádnou vzdušnost. 

Obyvatelé loftů se budou moc těšit také výhledy ze střešní terasy nebo si užívat luxusní spa & wellness zóny s dvacetimetrovým bazénem na místě původního atomového krytu. Naprostým unikátem je autovýtah, který umožňuje zaparkovat automobil přímo u vchodových dveří loftu. 

„Myslím, že projekt Vanguard má ambici stát se pražskou ikonou průmyslové budovy revitalizované na unikátní lofty, které jsou vhodné pro práci i bydlení,“ říká Marek Padevět, ředitel rezidenčních projektů PSN, a dodává, že lofty si zde pořizují lidé, kteří chtějí skutečně něco zcela výjimečného a neotřelého. 

Vinohradská novostavba 

PSN se však neorientuje pouze na přestavby a rekonstrukce, ambiciózní společnost realizuje ve svých projektech také novostavby. Aktuálně v režii PSN jedna novostavba vyrůstá na Vinohradech jako Vila dům Na Vinici. 

vila-dum-na-vinici Vila dům Na Vinici odkazuje na honosnou prvorepublikovou zástavbu, která utváří i současnou podobu Vinohrad. Respektuje tradiční hodnoty bydlení a využívá přitom nejmodernější technologie, materiály a postupy, aby naplnila všechny nároky na maximální uživatelský komfort. 

Ve čtyřech patrech domu se nachází 27 bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk, které doplňují balkony a předzahrádky. V suterénu jsou navíc umístěny garážová parkovací stání a praktické sklepní kóje. Nadčasový design Vila domu Na Vinici ideálně dokresluje perfektní praktické pojetí, aby společně vytvořily dokonalý domov.


Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Včera v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru