Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Moderní design v Praze 5. Mottem letošního ročníku Designbloku je vášeň

Mezinárodní festival designu Designblok proběhne letos v historických prostorách kláštera sv. Gabriela a Letohrádku Kinských na pražském Smíchově. Záštitu nad již 22. ročníkem Designbloku převzala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková. Akce se koná od 7. do 11. října.

„Kulturní a společenské akce jsme do jara považovali takřka za samozřejmost. Covid bohužel všechno změnil. Každý jsme rád za jakoukoliv možnost navštívit výstavu, kino či divadlo. Takovou příležitostí je i Mezinárodní festival moderní designu Designblok, nad kterým jsem jako starostka Prahy 5 s radostí přijala záštitu. Těší mne, že pořadatelé Designbloku zvolili pro letošní ročník právě naší městskou část, konkrétně pak Letohrádek Kinských a Klášter sv. Gabriela. Jsem přesvědčena, že oba prostory budou Designbloku 2020 důstojným domovem,“ říká starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková.

Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek a prototypy mladých designérů a designérských studií. Hlavní výstavní prostory Designbloku tvoří Superstudio, Openstudio, Exteriér a Art House.

„Přehlídka rozsahu Designbloku představuje nemalé organizační starosti, včetně zajištění bezpečnosti vystavovaných exponátů. Praha 5 proto nabídla pořadatelům, že pomůže s hlídáním především expozice Art House, která najde svůj domov v Letohrádku Kinských, kde již řadu sídlí Národopisné muzeum Národního muzea,“ doplňuje starostka Zajíčková.

Art House je prostor pro expozice sběratelského designu, v rámci kterých budou v kurátorském výběru představeni čeští i zahraniční designéři a umělci. Vstup do Art House v Letohrádku Kinských bude pro návštěvníky po celou dobu festivalu zdarma.

„Mottem letošního ročníku Designbloku je vášeň. Umění bez vášně se dělat nedá. Aby umělec, třeba designer, vytvořil špičkové dílo, musí být pro něj zapálený. Stejně je to s péčí o kulturu, a to obzvláště v současné době, kdy je kulturní dění tolik zkoušené. Proto přeji všem, organizátorům i návštěvníkům, aby se letošní Designblok vydařil a my si ho náležitě vychutnali,“ uzavírá starostka.


Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

Dnes v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

Dnes v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

Dnes v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

9. dubna 2021 v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

9. dubna 2021 v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Praha 2 se připojuje k Celonárodní sbírce potravin

8. dubna 2021 v 11:30

V sobotu 24. dubna proběhne sbírka před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Sběrné místo bude otevřené od 8 do 18 hodin.

PVK: Výluky v dodávkách vody v patnáctém týdnu

8. dubna 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 10 podpoří projekty svých občanů, na „Zásobník“ vyčlenila 800 tisíc

6. dubna 2021 v 11:29

Desátá městská část bude od 26. dubna do 3. května přijímat přihlášky do soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10“. Do ní se mohou hlásit organizace i občané, kteří mají nápad na zlepšení kvality života či veřejného prostoru na Desítce, a to jak prostřednictvím jednorázové akce, tak...

Další články
Nahoru