Dnes Pátek - oblacno -4°C
Zítra Sobota - oblacno -7°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Moderní design v Praze 5. Mottem letošního ročníku Designbloku je vášeň

Mezinárodní festival designu Designblok proběhne letos v historických prostorách kláštera sv. Gabriela a Letohrádku Kinských na pražském Smíchově. Záštitu nad již 22. ročníkem Designbloku převzala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková. Akce se koná od 7. do 11. října.

„Kulturní a společenské akce jsme do jara považovali takřka za samozřejmost. Covid bohužel všechno změnil. Každý jsme rád za jakoukoliv možnost navštívit výstavu, kino či divadlo. Takovou příležitostí je i Mezinárodní festival moderní designu Designblok, nad kterým jsem jako starostka Prahy 5 s radostí přijala záštitu. Těší mne, že pořadatelé Designbloku zvolili pro letošní ročník právě naší městskou část, konkrétně pak Letohrádek Kinských a Klášter sv. Gabriela. Jsem přesvědčena, že oba prostory budou Designbloku 2020 důstojným domovem,“ říká starostka MČ Praha 5 Renáta Zajíčková.

Designblok tradičně uvádí tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy, představuje novinky prestižních značek a prototypy mladých designérů a designérských studií. Hlavní výstavní prostory Designbloku tvoří Superstudio, Openstudio, Exteriér a Art House.

„Přehlídka rozsahu Designbloku představuje nemalé organizační starosti, včetně zajištění bezpečnosti vystavovaných exponátů. Praha 5 proto nabídla pořadatelům, že pomůže s hlídáním především expozice Art House, která najde svůj domov v Letohrádku Kinských, kde již řadu sídlí Národopisné muzeum Národního muzea,“ doplňuje starostka Zajíčková.

Art House je prostor pro expozice sběratelského designu, v rámci kterých budou v kurátorském výběru představeni čeští i zahraniční designéři a umělci. Vstup do Art House v Letohrádku Kinských bude pro návštěvníky po celou dobu festivalu zdarma.

„Mottem letošního ročníku Designbloku je vášeň. Umění bez vášně se dělat nedá. Aby umělec, třeba designer, vytvořil špičkové dílo, musí být pro něj zapálený. Stejně je to s péčí o kulturu, a to obzvláště v současné době, kdy je kulturní dění tolik zkoušené. Proto přeji všem, organizátorům i návštěvníkům, aby se letošní Designblok vydařil a my si ho náležitě vychutnali,“ uzavírá starostka.


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

Dnes ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru