Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Moderátor protestu na Staroměstském náměstí Dočekal zůstane v zastupitelském klubu ODS v Praze 6
Jan Dočekal (na snímku uprostřed) byl jedním z organizátorů víkendové demonstrace. Foto: facebook J.D.

Moderátor protestu na Staroměstském náměstí Dočekal zůstane v zastupitelském klubu ODS v Praze 6

Zastupitel Prahy 6 Jan Dočekal (Svobodní) zůstane v zastupitelském klubu ODS Prahy 6. Na svém facebooku to včera uvedl člen klubu a místostarosta městské části Jakub Stárek (ODS). Dočekal moderoval nedělní demonstraci v Praze proti vládním opatřením, která mají zabránit šíření koronaviru. V otevřeném dopise to odsoudila část opozice z Prahy 6. Reakci Dočekala se ČTK sehnat nepodařilo, mobilní telefon měl včera nedostupný.

Důvodem, proč se setrvání nebo vyloučení zastupitele v zastupitelském klubu řešilo, bylo to, že Dočekal moderoval nedělní demonstraci na Staroměstském náměstí, na níž lidé protestovali proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. Demonstraci nazvanou Za svobodu a zodpovědnost svolal předseda politické strany Svobodní Libor Vondráček. V téže straně je Dočekal místopředsedou.

Opoziční Piráti z Prahy 6 včera v otevřeném dopise vyzvali ODS, aby Dočekala vyloučila ze svého zastupitelského klubu v šesté městské části. „Volený představitel města by měl jít v těchto těžkých časech příkladem, a ne moderovat a podporovat akci po boku extremistů, jejímž přímým následkem je zahlcení zdravotních kapacit města a uvrhnutí do karantény značné části příslušníků už tak přetíženého Integrovaného záchranného systému," uvedli Piráti.

Zmínkou o extremistech Piráti naráželi na to, že se do organizace protestu zapojilo hnutí Slušní lidé, které ministerstvo vnitra v roce 2017 zařadilo na seznam extremistických organizací. Politolog Miroslav Mareš už dříve ČTK řekl, že ho lze spíše řadit k radikální pravici.

Podobně se v otevřeném dopise vyslovili i zastupitelé za Stranu zelených z Prahy 6. Dočekalovu spoluorganizaci demonstrace označili za nepřijatelnou.

Místostarosta Prahy 6 Stárek po jednání zastupitelského klubu na svém facebooku uvedl, že by „rád doporučil svým váženým pirátským/zeleným kolegům následující: Nezakazujte ostatním říkat svůj názor! Příště totiž jiní zakážou ten váš… Proto je pro mě absolutně nepřijatelné kohokoliv vylučovat, nebo mu něco zakazovat."

Na protestní akci na Staroměstském náměstí vystoupili mimo jiné zástupci iniciativy za zachování provozu restaurací Chcípl PES, zpěvák Daniel Landa, předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek a bývalý prezident Václav Klaus.

V projevech řečníků zaznívaly výzvy k okamžitému zrušení vládních opatření a k otevření ekonomiky. Policie označila shromáždění za poklidné, počet účastníků protestu odhadla na 2500 až 3000 lidí. Mnozí protestující neměli roušky a nedodržovali předepsané rozestupy.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru