dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Modelkou v každém věku, i s kily navíc. Na Missis Models se hlásí také Pražanky
Foto: archiv Missis Models

Modelkou v každém věku, i s kily navíc. Na Missis Models se hlásí také Pražanky

Probuďte v sobě výjimečnou osobnost. Probuďte v sobě opravdovou dámu. Restart života ženy ve věku kolem 40 let. To jsou hlavní kréda projektu Missis Models, jehož cílem je dostat na předváděcí molo ženy od pětatřiceti let nahoru. Manekýnkou se může stát žena jakéhokoli věku a postavy. Výběr pro soutěž Missis Models se konal také v Praze. 

„Nejstarší ženě, která se zúčastnila castingu, je 82 let,“ řekla autorka a ředitelka projektu, módní návrhářka Dagmar Levstek. Ženy, kterým je více let, jsou podle ní krásné i tím, že mají životní prožitky. „Užíváme si příjemných chvil, ženy jsou nadšené,“ uvedla.

„Každá z nás měla v dětství sen stát se modelkou. Některá z nás měří 158 centimetrů, jiná je širších rozměrů. A tak jsme neměly tu možnost. Nyní ji má kterákoli z nás,“ dodala. Zápisné na casting je symbolických 99 korun. Za tuto cenu se ženám dostane profesionálního nalíčení, načesaní i ošacení do běžně nositelných šmrncovních modelů. Castingy se konají ve větších městech ČR, včetně Prahy.

Pražské semifinále bude 13. ledna

missis-models2-2-nahled

Z pražské prezentace

Semifinále, kde proběhne výběr z castingů, se uskuteční v lednu příštího roku v pěti městech: Praze, Pardubicích, Brně, Ostravě a Písku. V hlavním městě to bude 13. ledna. Místa budou upřesněna. Finále se bude konat 22. února – zatím není známo, kde, Levstek by byla ráda, aby to byl Jablonec nad Nisou jako město šperků a módy.

Mediální prezentace Missis Models se uskutečnila v Národní Komoře Módy ČR, která se nachází v Hybernské ulici. „Podporujeme myšlenku projektu. A také to, že Dagmar Levstek otevírá své srdce a možnost prezentace mladým módním návrhářům,“ uvedla prezidentka komory Julie Hendrychová. Kreativní návrháři ženy oblékají.

Sedmačtyřicetiletá Pražanka šla do toho…

missis-models2-1-nahled

Kamila Vyšínová

Pražského castingu se zúčastnila například 47letá Kamila Vyšínová, která pracuje v PartyLite nabízející svíčky, svícny a dekorace.

„Říká se, že všechno chodí v pravou chvíli. S Dagmarou spolupracujeme delší dobu. Když mě oslovila, zda bych se chtěla zúčastnit soutěže, hned jsem si řekla, proč ne,“ uvedla pro Pražský patriot. Podle ní se ale pražských castingů účastní méně žen než mimo Prahu. „Asi je to tím, že mimo hlavní město je méně příležitostí,“ řekla.

Manažerka hotelu Marie Abrhamová, která se soutěže také účastní, uvedla, že k náročné práci hledala radost, tak se začala věnovat i vizážím a stylingu. Následně začala chodit do kursů modelingu, které vede právě Levstek. „Ty samozřejmě měly i svůj konec, tak jsem si říkala, co dál. A Dáša vymyslela tento projekt, jsem ráda,“ řekla.

Levtek přiblížila, že ženy na kursech mimo jiné učí mít sebevědomí. Včetně toho, aby milovaly svoje tělo. I ňadra. „Všechny si tam tykáme, abychom k sobě měly blíž,“ uvedla. „A aby dámy začaly milovat i svoje prsa, říkám jim ´vykoz se´, za tělo se nemá nikdo stydět, ať je jakékoli, je nutné umět ho nosit,“ uzavřela.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru