dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Modelace rtů: jemná práce, která vás vrátí v čase

Modelace rtů: jemná práce, která vás vrátí v čase

V okolí rtů dochází s věkem, a u žen i se ztrátou estrogenu, ke tvorbě vrásek. Říká se jim kuřácké, ale mají je i ženy, které se s cigaretami nekamarádí. Jsou to drobné vrásky nad horním rtem. Rty postupně ztrácejí konturu a opticky ustupují, utápějí se v obličeji a zmenšují se.

„Klientky, které přicházejí, většinou nepotřebují rty nějak modelovat, ony potřebují ,vrátit v čase‘,“ uvádí primářka pražského Ústavu lékařské kosmetiky Miroslava Pelechová. Chtějí odstranit právě tyto malé asymetrie, kdy dochází ke klesání koutků. Modelace kyselinou hyaluronovou tvar pouze upraví tak, jak rty vypadaly, než k poklesu došlo. Nabízí se také možnost vyrovnat v horním rtu ne zcela symetrický střed rtu – tak zvané „srdíčko“- a současně vyvážit poměr horního a dolního rtu. Modelace je velmi dobře patrná.

rty-poklesle-koutky-nahled

Klesající koutky upraví modelace kyselinou hyaluronovou. Foto: archiv

„V obou případech používám materiál Juvederm Volbella. Jedná se o moderní formu kyseliny hyaluronové, která je upravena patentově chráněnou technologií zasíťování Vycross. Ta činí materiál oblý, pružný a dokonale přirozený, ale současně má i velmi dobrou životnost. Jedinou nevýhodou je vyšší cena materiálu, a tím i vlastního ošetření u lékaře.“ říká primářka Miroslava Pelechová

rty-srdicko-nahled

Modelace dokáže vyvážit poměr horního a dolního rtu. Foto: archiv

Zákrok trvá necelou hodinu a není bolestivý. Preparát obsahuje lidokain, který je při pomalé aplikaci naprosto dostačující. „Pokud je klientka extrémně bázlivá, mohu před výkonem použít, v dostatečném časovém předstihu, znecitlivující mast. Anebo použiji anestezii, stejně jako zubař, což ale není úplně ideální pro výkon. Může totiž vzniknout otok,“ pokračuje Miroslava Pelechová.

Po aplikaci se nedoporučuje sauna a bazén. Sportování, práce a líčení nevadí. Efekt zákroku trvá dva roky. Potom ovšem nezmizí ze dne na den. Postupně se totiž může tam, kde je potřeba, doplnit kyselinou hyaluronovou.

rty-starsi-dama-nahled

U starších dam je vhodné rozložit ošetření na několik etap. Foto: archiv

U starších dam jsou zásahy kombinované a záleží na hustotě kůže. „Zde jsem použila kombinaci materiálu Juvederm ultra 3 a Restylene Perlan. Vzhledem k rozsahu nálezu je samozřejmě potřeba materiálu o něco větší, ale při vytrvalosti klientky i lékaře je efekt pěkný a přirozený.

mudr-pelechova-kosmetika-nahled Ve vyšší věkové kategorii je vhodné rozložit ošetření na několik etap  pro dosažení co nejhezčího a přirozeného efektu.

„Pokud se klientka rozhodne pro klasickou modelaci – zvětšení rtů, je nezbytná konzultace a pracuji krůček po krůčku. Výkon rozdělím, po první úpravě by měla mít klientka měsíc čas na to, aby se na sebe měsíc dívala jak ona, tak okolí, aby se rozhodla, kam až chce se zvětšením dojít,“ dodává primářka Ústavu lékařské kosmetiky Miroslava Pelechová. Při takto postupném výkonu nedochází k velkému otoku a jinému omezení. A pro okolí není rozdíl tak markantně patrný na první pohled.


Autor: Renata Rákosová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru