Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Mobilní tým Nemocnice Na Františku naočkoval seniory z několika městských částí
Očkování v centru Prahy. Foto: NNF

Mobilní tým Nemocnice Na Františku naočkoval seniory z několika městských částí

Druhé kolo očkování proti nemoci covid-19 úspěšně absolvovali senioři ve věku osmdesát let a starší v domech s pečovatelskou službou v Praze 1. Díky mobilnímu týmu Nemocnice Na Františku, zřizované první městkou části, mají za sebou očkování i senioři například z Prahy 6 a 7. 

„Celkem naši lékaři a sestry oočkovali více než 1 200 osob a za to jim patří velké poděkování. Nyní je na řadě ještě několik desítek seniorů bydlících mimo domy s pečovatelskou službou, kteří se nemohou dostavit do očkovacího místa v naší Nemocnici Na Františku,“ popsal starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Praha 1 podle Hejmy jako první z celé Prahy vytvořila speciální očkovací strategii. Tomu pomohl fakt, že jako jediná městská část vlastní nemocnici akutní lůžkové péče, tedy Nemocnici Na Františku.

V ní vzniklo očkovací místo a zároveň mobilní očkovací tým. Díky tomu se podařilo naočkovat seniory ze všech šesti domů s pečovatelskou službou Prahy 1 i z domů například na území Prahy 6 a 7.

Praha 1 a její Středisko sociálních služeb také zřídily telefonní informační linku pro seniory 725 397 934 a 607 048 183 (po-pá 8–17). Zde se lidé, kterým vláda v danou dobu umožnila registraci k očkování, dozvědí potřebné informace a dostane se jim rovněž pomoci při registraci do centrálního rezervačního systému.

„Kolegyně denně vyřídí až 70 telefonních hovorů,“ upozornila ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová, jež zároveň zdůraznila, že linka je přednostně určena těm, kterých se očkování v danou dobu týká, nyní tedy seniorům kategorie 80+. Zároveň lze pro informace psát na e-mail: ockovani@praha1.cz.


Autor: Jan Puci

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru