dnes
Čtvrtek - oblacno
17°C
zítra
Pátek - oblacno
16°C
pozítří
Sobota - oblacno
16°C
Mobilní signál se rozšířil do dalších stanic a tunelů na lince C
Ilustrační foto: archiv DPP

Mobilní signál se rozšířil do dalších stanic a tunelů na lince C

Cestující v pražském metru mohou ode dneška využívat mobilní síť LTE na lince C od Roztyl až na Nádraží Holešovice. Dosud signál sahal jen po stanici Muzeum. Pokrytý je také úsek mezi Bořislavkou a Nemocnicí Motol na lince A. Celkem je zatím v metru LTE signál v šestnácti stanicích a přilehlých tunelech, kompletně má být pokryto na konci roku 2021.

V následujících týdnech budou operátoři technologii v nově pokrytém úseku ještě dolaďovat podle aktuálního provozu. Zákazníci tak mohou využívat mobilní služby poslední generace v úseku Bořislavka – Nemocnice Motol (4 stanice) na lince A, na lince C v úseku Muzeum – Roztyly (8 stanic) a ode dneška také v úseku Muzeum – Nádraží Holešovice na lince C (4 stanice).

Do konce března 2020 se signálu ve standardu 4G dočkají cestující také v dalších šestnácti stanicích na frekventovaných úsecích v centru Prahy: v šesti stanicích na trase A mezi Muzeem a Dejvickou a v deseti na trase B mezi Smíchovským nádražím a Palmovkou. Cestující tak budou moci na jaře využívat vysokorychlostní síť LTE v celkem 32 stanicích metra a přilehlých tunelech, což je více než polovina celého rozsahu pražské podzemní dráhy.

K pokrytí sítí LTE v celém rozsahu metra tak zůstane dovybavit nejmodernějšími zařízeními ještě 29 stanic a přilehlých tunelů. Původní plán počítá s pokrytím signálu ve standardu 4G ve všech úsecích nejpozději do konce roku 2022. Budou-li práce pokračovat stejným tempem jako doposud, je pravděpodobné, že cestující budou moci využívat signál ve všech úsecích metra již na sklonku roku 2021.

„Žijeme v on-line době, signál v pražském metru měl být už dlouho samozřejmostí, v této oblasti Praha bohužel o několik let zaspala,“ uvedl generální ředitel pražského dopravního podniku (DPP) Petr Witowski.

Od počátku pokryta by mohla být i připravovaná nová linka D. „Konsorcium operátorů si úspěšně vyzkoušelo spolupráci na trasách A, B i C, a je připraveno zkušenosti využít při pokrývání trasy D. Rádi bychom se do příprav výstavby nové trasy zapojili hned od počátku, což výstavbu učiní opravdu efektivní," uvedl za za Konsorcium operátorů Lubor Žatko z T-Mobile a Slovak Telekomu.

Dozorčí rada DPP loni v dubnu schválila smlouvu s konsorciem operátorů, a to na 20 let, kdy za prvních deset let operátoři vyplatí DPP 120 milionů korun. Původně operátoři hovořili o tom, že celou stávající síť metra pokryjí do konce roku 2022. Nyní počítají s termínem o rok dříve.


Uzavření tunelového komplexu Blanka

Dnes ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Praha 9: Lávka přes Rokytku je uzavřena

Včera v 09:38

Od dnešního dne je na 8 týdnů uzavřena dřevěná lávka přes Rokytku u ragbyového hřiště.

Omezení dopravy v Bucharově ulici

Včera v 07:48

Ve čtvrtek 17. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu v části Bucharovy ulice ve Stodůlkách. Jedná se o úsek ulic Upolínová – Jeremiášova. Práce jsou rozděleny do dvou etap a potrvají až do poloviny roku 2020.

Dopravní opatření v okolí stavby na Chodově

15. října 2019 v 07:59

Probíhající dostavba školy ZŠ a MŠ Chodov si vyžádala změnu dočasných dopravních opatření.

Výtoň – Sídliště Modřany: V noci ze čtvrtka na pátek nepojedou tramvaje

8. října 2019 v 11:41

V noci ze čtvrtka 10. října od 21:25 hodin na pátek 11. října do 4:25 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Další články
Nahoru