dnes
Čtvrtek - zatazeno
30°C
zítra
Pátek - jasno
31°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
28°C
Pražská doprava

Mobilní protihluková stěna bude o víkendu dokončena na Spořilovské

Tento víkend dojde k plánované dostavbě mobilní protihlukové stěny na ulici Spořilovská. Z toho důvodu bude uzavřena vozovka ve směru z centra v úseku Jižní spojka – Tűrkova. Uzavírka je plánována od soboty 18. dubna od 7 hodin ráno do neděle 19. dubna do 18 hodin, kdy dojde k dokončení montáže stěny vložením protihlukových panelů.

Stěna je situována na ulici Spořilovská, respektive při pravém okraji nově rozšířené vozovky ve směru k ul. 5. května a je druhou etapou mobilních protihlukových opatření v oblasti Spořilova. Stěna začíná pod mostem převádějícím Jižní spojku a probíhá přes křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračuje až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna je osazena v odstavném pruhu, její délka je cca 240 m a výška se pohybuje v rozmezí 3,6 až 7 metrů.

 „Po celkovém dokončení této části mobilní protihlukové stěny provedeme další měření hluku v této lokalitě a na základě výsledků zvážíme další možná protihluková opatření, jako je příkladně pokládka nízkohlučného asfaltu,“ uvedl šéf Technické správy komunikací Ladislav Pivec.   

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky. Ocelové sloupy jsou vetknuty do kotevního základu a jsou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu. Rozmístění panelů je navrženo tak, že jde o kombinaci zvukově pohltivých a odrazivých panelů.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

Dnes v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

Včera v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru