dnes
Pátek - zatazeno
23°C
zítra
Sobota - jasno
25°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
Pražská doprava

Mobilní protihluková stěna bude o víkendu dokončena na Spořilovské

Tento víkend dojde k plánované dostavbě mobilní protihlukové stěny na ulici Spořilovská. Z toho důvodu bude uzavřena vozovka ve směru z centra v úseku Jižní spojka – Tűrkova. Uzavírka je plánována od soboty 18. dubna od 7 hodin ráno do neděle 19. dubna do 18 hodin, kdy dojde k dokončení montáže stěny vložením protihlukových panelů.

Stěna je situována na ulici Spořilovská, respektive při pravém okraji nově rozšířené vozovky ve směru k ul. 5. května a je druhou etapou mobilních protihlukových opatření v oblasti Spořilova. Stěna začíná pod mostem převádějícím Jižní spojku a probíhá přes křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračuje až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna je osazena v odstavném pruhu, její délka je cca 240 m a výška se pohybuje v rozmezí 3,6 až 7 metrů.

 „Po celkovém dokončení této části mobilní protihlukové stěny provedeme další měření hluku v této lokalitě a na základě výsledků zvážíme další možná protihluková opatření, jako je příkladně pokládka nízkohlučného asfaltu,“ uvedl šéf Technické správy komunikací Ladislav Pivec.   

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky. Ocelové sloupy jsou vetknuty do kotevního základu a jsou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu. Rozmístění panelů je navrženo tak, že jde o kombinaci zvukově pohltivých a odrazivých panelů.


Tunely Brusnický a Dejvický projdou údržbou

21. května 2018 v 10:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Brusnického a Dejvického tunelu od 26. května od 23 hodin do 27. května do 5 hodin.

Ve Zborovské bude omezen provoz

18. května 2018 v 16:07

Od 19. května do 18. června bude omezen provoz na komunikaci Zborovská v Praze 5 v úseku ulic Matoušova – Lidická. Důvodem je oprava komunikace.

Bike Prague 2018 přenese v sobotu změny v dopravě

15. května 2018 v 08:02

V sobotu 19. května se uskuteční na území městských částí Praha 5 a Praha 13 cyklistický závod „Bike Prague 2018“. V době konání závodu od 6 do 18 hodin budou postupně uzavírány komunikace na jeho trase.

Dopravní omezení v Radimově ulici

14. května 2018 v 15:12

Od 14. května do 3. července bude po etapách probíhat oprava vozovky v Radimově ulici V Praze 6 v úseku Na Petynce – Patočkova.

Další články
Nahoru