dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Pražská doprava

Mobilní protihluková stěna bude o víkendu dokončena na Spořilovské

Tento víkend dojde k plánované dostavbě mobilní protihlukové stěny na ulici Spořilovská. Z toho důvodu bude uzavřena vozovka ve směru z centra v úseku Jižní spojka – Tűrkova. Uzavírka je plánována od soboty 18. dubna od 7 hodin ráno do neděle 19. dubna do 18 hodin, kdy dojde k dokončení montáže stěny vložením protihlukových panelů.

Stěna je situována na ulici Spořilovská, respektive při pravém okraji nově rozšířené vozovky ve směru k ul. 5. května a je druhou etapou mobilních protihlukových opatření v oblasti Spořilova. Stěna začíná pod mostem převádějícím Jižní spojku a probíhá přes křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračuje až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna je osazena v odstavném pruhu, její délka je cca 240 m a výška se pohybuje v rozmezí 3,6 až 7 metrů.

 „Po celkovém dokončení této části mobilní protihlukové stěny provedeme další měření hluku v této lokalitě a na základě výsledků zvážíme další možná protihluková opatření, jako je příkladně pokládka nízkohlučného asfaltu,“ uvedl šéf Technické správy komunikací Ladislav Pivec.   

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky. Ocelové sloupy jsou vetknuty do kotevního základu a jsou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu. Rozmístění panelů je navrženo tak, že jde o kombinaci zvukově pohltivých a odrazivých panelů.


Další články
Nahoru