dnes
Čtvrtek - jasno
10°C
zítra
Pátek - jasno
9°C
pozítří
Sobota - jasno
7°C
Pražská doprava

Mobilní protihluková stěna bude o víkendu dokončena na Spořilovské

Tento víkend dojde k plánované dostavbě mobilní protihlukové stěny na ulici Spořilovská. Z toho důvodu bude uzavřena vozovka ve směru z centra v úseku Jižní spojka – Tűrkova. Uzavírka je plánována od soboty 18. dubna od 7 hodin ráno do neděle 19. dubna do 18 hodin, kdy dojde k dokončení montáže stěny vložením protihlukových panelů.

Stěna je situována na ulici Spořilovská, respektive při pravém okraji nově rozšířené vozovky ve směru k ul. 5. května a je druhou etapou mobilních protihlukových opatření v oblasti Spořilova. Stěna začíná pod mostem převádějícím Jižní spojku a probíhá přes křižovatku s ul. Severní I. a dále touto ulicí pokračuje až k první křižovatce s ul. Severovýchodní I. Stěna je osazena v odstavném pruhu, její délka je cca 240 m a výška se pohybuje v rozmezí 3,6 až 7 metrů.

 „Po celkovém dokončení této části mobilní protihlukové stěny provedeme další měření hluku v této lokalitě a na základě výsledků zvážíme další možná protihluková opatření, jako je příkladně pokládka nízkohlučného asfaltu,“ uvedl šéf Technické správy komunikací Ladislav Pivec.   

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky. Ocelové sloupy jsou vetknuty do kotevního základu a jsou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu. Rozmístění panelů je navrženo tak, že jde o kombinaci zvukově pohltivých a odrazivých panelů.


V úterý začne oprava Novodvorské ulice na kruhovém objezdu

Dnes v 10:31

V úterý 20. listopadu zahájí Technická správa komunikací práce na stavebních úpravách okružní křižovatky Chýnovská – Novodvorská v Praze 12. Jedná se o první část souvislé údržby Novodvorské ulice, která bude pokračovat na jaře příštího roku. Až do 15. prosince musí řidiči počítat s omezeným...

Florenc B: Oprava výtahu omezí přístup imobilních osob do vestibulu metra

Dnes v 08:27

Z důvodu plánované opravy osobního výtahu mezi vestibulem a ulicí dojde od úterý 20. listopadu do odvolání, pravděpodobně do 22. listopadu, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra B – Florenc.

Noční uzavření tunelů

12. listopadu 2018 ve 14:53

Tunely Brusnický a Dejvický budou z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie uzavřeny vždy v noci od 14. listopadu od 23 hodin do 18. listopadu do 5 hodin.

Nové stromy, keře a více místa na parkování v Belušově

11. listopadu 2018 v 08:41

Ve čtvrtek 8. listopadu bylo v Bellušově ulici v Praze 13 vysázeno 57 nových stromů – javory, duby letní a habry. Některé z původních stromů musely být vykáceny v souvislosti s rozšířením parkovacích míst v této ulici, teď už je však nahradily stromy nové, které jsou doplněny o 336 ks keřů a...

Uzavření Strahovského tunelu

8. listopadu 2018 ve 12:12

Z důvodu prohlídky tunelu bude uzavřen v těchto termínech:

Tunel Mrázovka se bude v noci čistit

8. listopadu 2018 ve 12:08

Z důvodu čištění kamer bude tunel Mrázovka uzavřen od soboty 10. listopadu od 23 hodin do neděle 11. listopadu do 5 hodin.

Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit ještě 30 procent řidičů

7. listopadu 2018 ve 13:33

Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.

Další články
Nahoru