dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Mnoho povyku pro nic s britskou velvyslankyní
Velvyslankyně Jan Thompson se vrací na pražská divadelní prkna. Foto: archiv

Mnoho povyku pro nic s britskou velvyslankyní

Britská velvyslankyně Jan Thompson, americká herečka Jessica Boone a český herec Karel Heřmánek junior si zahrají v shakespearovské hře Mnoho povyku pro nic. Tu nastudoval prestižní anglicko-jazyční divadelní spolek Prague Shakespeare Company. Premiéru uvidíte v sobotu 20. listopadu od devatenácti hodin v pražském Divadle Kolowrat.

„Jsem nadšená, že se můžu na jevišti opět setkat s herci Prague Shakespeare Company, tentokrát v roli Beatrice, ve hře Mnoho povyku pro nic. Je to jedna z mých nejoblíbenějších shakespearovských her a Beatrice mou vysněnou rolí,” říká britská velvyslankyně Jan Thompson OBE a dodává, že hra je v pojetí režiséra Guye Robertse velmi inovativní.

Jan Thompson se na prknech Divadla Kolowrat objeví už podruhé. V Prague Shakespeare Company hrála v představení Večer tříkrálový.

 „Po skvělém výkonu Její Excelence Jan Thompson v představení Večer tříkrálový minulou sezónu nám bylo jasné, že ji publikum opět rádo uvidí. Kombinace oslnivého důvtipu, působivé inteligence a hlubokého citu, kterými Beatrice disponuje, je pro velvyslankyni perfektní rolí. Diváci se mohou těšit na velmi speciální zábavu,” říká režisér představení a umělecký šéf Prague Shakespeare Company Guy Roberts.

Ten pro milovníky shakespearovského divadla chystá ještě jedno překvapení, a to přímý rozhlasový přenos této hry. „Celé představení budeme on-line vysílat přes internet. Mnoho povyku pro nic si může poslechnout každý na světě.” dodává Guy Roberts.

Spolu s velvyslankyní se v hlavních rolích představí Karel Heřmánek junior jako československý pilot Claudio a oblíbenkyně diváků Prague Shakespeare Company Jessica Boone jako Hero, filmová hvězda MGM pracující jako dobrovolnice u Červeného kříže. Představení Mnoho povyku pro nic uvidíte v premiéře v Divadle Kolowrat v sobotu 20. listopadu od 19:00 hodin.

Termíny představení:

20.11. 19:00 Mnoho povyku pro nic, Divadlo Kolowrat

21.11. 19:00 Mnoho povyku pro nic, Divadlo Kolowrat

27.11. 19:00 Mnoho povyku pro nic, Divadlo Kolowrat

28.11. 19:00 Mnoho povyku pro nic, Divadlo Kolowrat

4.12. 20:00 Mnoho povyku pro nic, Divadlo Kolowrat

5.12. 20:00 Mnoho povyku pro nic, Divadlo Kolowrat


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru