dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Volby 2014

Mnoho povyku pro nic? Hnutí Pro Prahu nabádá novináře k pozornosti

„Vzhledem k tomu, že se poslední týdny množí mylné informace o vzniku a názvu našeho hnutí, rozhodli jsme se požádat vás, novináře, abyste dbali zvýšené pozornosti při informování o politickém hnutí Pro Prahu,“ napsalo dnes hnutí Pro Prahu do redakcí médií.

Reaguje tak na záměnu, ke které dochází kvůli faktu, že do voleb měla být postavena i společná kandidátka hnutí PRO a Suverenity. O sporu čtěte zde.

„V této souvislosti bychom rádi zdůraznili, že naše hnutí vzniklo iniciativou současných starostů a místostarostů, kteří se rozhodli bojovat proti současné politice Hlavního města Prahy vůči městským částem. Naše politické hnutí se nespojilo s žádnými dalšími politickými subjekty, koalicemi či hnutími. Jsme jediný právnický subjekt registrovaný pod názvem Pro Prahu Ministerstvem vnitra České republiky. Jsme jediným politickým subjektem, který byl pod názvem Pro Prahu zaregistrován registračním úřadem hlavního města Prahy do komunálních voleb 2014,“ napsalo hnutí.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru