dnes
Úterý - obcasny-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Mnoha cestujícím končí platnost kuponu MHD i Opencard
Ilustrační foto: archiv MHMP

Mnoha cestujícím končí platnost kuponu MHD i Opencard

V prosinci a lednu přestává platit roční kupon více než 66 tisícům cestujících. „Ačkoli v polovině loňského roku došlo ke zlevnění ročních předplatních kuponů a díky jejich klouzavé platnosti si mohou zájemci nový kupon pořídit takřka kdykoli, drtivá většina zákazníků si je kupuje právě v prosinci a v lednu“, uvedl tiskový mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.

V evidenci DPP je takřka 22 tisíc kuponů končících k 31. prosinci letošního roku a počet končících k 31. lednu 2017 jen o málo přesahuje 44 tisíc. Dalšího maxima pak počet těchto kuponů dosahuje v červenci, kdy končí platnost necelým 12 tisícům kuponů. Tento fakt je dán právě slevou ročního jízdného v roce 2015.

„My Češi máme ve zvyku nechávat věci na poslední chvíli, ale to se většinou nevyplácí. Potom totiž ztrácíme čas ve frontách, nebo prošvihneme třeba prodloužit platnost karty, což se stalo nedávno i mně a musel jsem zaplatit pokutu," řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Nové časové jízdenky jsou snadno dostupné jak v Infocentrech a předprodejních místech DPP, tak na e-shopu dopravce. Díky tomu se mohou vyhnout případným frontám úplně. V případě nákupu jízdného prostřednictvím e-shopu stačí poté kupon nahrát na čipovou kartu pomocí validátorů, které jsou umístěny ve všech stanicích metra. Informace o prodejních místech jízdních dokladů naleznete na stránkách Dopravního podniku: http://www.dpp.cz/prodejni-mista-jizdnich-dokladu/.

„Zároveň bychom rádi cestující pražskou hromadnou dopravou upozornili, že ve zmíněných měsících končí platnost přibližně 165 a půl tisícům čipových karet. Proto doporučujeme, aby si každý zkontroloval platnost své karty ve validátoru, případně si ji nechal vyměnit za novou a předešel tak nepříjemným situacím při přepravní kontrole“, dodává Vladimír Pospíšil, vedoucí odboru Jízdní doklady a odbavovací systém DPP.

„V případě končící platnosti čipové karty na přelomu roku, si lze usnadnit a zlevnit její výměnu za novou v předstihu na webu www.litacka.cz. Proces objednání zabere jen pár minut a nová karta přijde poštou. Je ovšem nutné počítat s tím, že Lítačka dorazí v průměru za 14 dní. Pro výměnu těsně před koncem platnosti karty, či po její expiraci, lze využít expresní vydání nové karty, kterou lze získat na počkání.


Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Dnes v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Od středy se uzavře ulice K Nedvězí

3. prosince 2018 ve 13:26

Ve středu 5. prosince začne Technická správa komunikací s opravou komunikace K Nedvězí v úseku Do Dolnic – Pánkova.  Práce jsou naplánovány do 21. prosince.

Údržba a kontrola technologie uzavřou Brusnický a Dejvický tunel

3. prosince 2018 v 09:55

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů bude probíhat od 8. prosince od 23 hodin do 9. prosince do 5 hodin. Tunely budou v této době uzavřena a objížďka bude vedena ulicemi Patočkova, Milady Horákové.

Další články
Nahoru