dnes
Úterý - jasno
24°C
zítra
Středa - bourky
24°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
19°C
Pražský život

Mlžítka jsou nově v Praze 17

Mlžítko ochlazuje vzduch v parných letních dnech. Jemné trysky mlžícího zařízení rozprašují do okolí vodu. Mlžítka jsou nově nainstalována v ulicích sedmnácté městské části.

Mlžítka si městská část pronajala od společnosti Pražské vodovody a kanalizace, která zároveň vytipovala vhodná místa k jejich umístění. Mlžítka lze instalovat na podzemní hydranty, které splňují potřebné podmínky.

Smlouvu o pronájmu podepsala starostka Jitka Synková se společností Pražské vodovody a kanalizace, která zajišťuje provoz a monitoring zařízení pomocí digitální řídící jednotky ovládané prostřednictvím pevné rádiové sítě.

mlzitko-repy


U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Další články
Nahoru