dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Mluvčí Prahy 6? Horká židle, po Halmošim a Valentové přichází Churavý
Radnice Prahy 6 v Dejvicích. Foto: Sefjo / Wikimedia Commons

Mluvčí Prahy 6? Horká židle, po Halmošim a Valentové přichází Churavý

Pozice mluvčího Prahy 6 je docela horká židle. V tomto volebním období má radnice na této pozici další změnu.

Loni na jaře vystřídala mluvčího Adama Halmošiho, který měl zkušenosti z TV Nova, Edita Valentová, která pracovala dříve ve veřejnoprávní televizi. Rozchod s Halmošim nebyl v dobrém, starosta Jan Kolář (TOP 09) ho obvinil z toho, že kvůli němu nemohla na konci května radnice zaslat včas sms varovnou zprávu občanům části Dejvic o tom, že jim z kohoutků teče závadná voda.

„Je jasně doložitelné, že manuál pro mluvčího včetně kontaktů, přístupu a hesel na SMS InfoKanál jsem vedení úřadu předával 4. května. Tedy téměř tři týdny před havárií vody,“ reagoval tehdy Halmoši v tiskovém prohlášení.

„Proto vůbec nechápu, proč starosta nyní o více než měsíc déle do médií tvrdí, že radnice kvůli mém odchodu neměla přístup do SMS InfoKanálu, to je absolutní hloupost! A takové lži odmítám,“ dodal Halmoši.

V době fungování Halmošiho na pozici mluvčího byla aktivita tiskového oddělení poměrně veliká. Když se na území městské části stalo něco neočekávaného, rozesílal Halmoši novinářům flešové zprávy, které průběžně aktualizoval.

„Ráda bych se s vámi ráda rozloučila z pozice tiskové mluvčí Prahy 6. Od 1. ledna 2016 se prosím obracejte na Martina Churavého, který tuto pozici přebírá,“ informovala včera bez dalších podrobností Edita Valentová.

Churavý zastával v minulosti post sekretáře předsedy finančního výboru na magistrátu, byl také PR poradce bývalého primátora Tomáše Hudečka. V té době byl Hudeček ještě členem TOP 09, strany, jejímž členem je současný starosta Prahy 6 Kolář.


Další články
Nahoru