dnes
Úterý - zatazeno
13°C
zítra
Středa - polojasno
17°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
17°C
Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13
Foto: P13 /2X/

Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13

Radnice Prahy 13 dnes předala mobilní mlhovací stroje sloužící k dezinfekci prostor školským zařízením, jejichž je zřizovatelem.

mlhovaci-dezinfekce-stroj Praha 13 je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Dnes byly v kinosále Fakultní základní školy Pedagogické fakulty UK Mezi Školami ředitelům škol předány mobilní dezinfekční stroje, které budou sloužit k účinné dezinfekci veškerých školních prostor.

Starosta David Vodrážka využil této příležitosti a na úvod poděkoval všem pedagogickým pracovníkům za to, jak skvěle zvládají novou situaci i v době, kdy jsou na ně kladeny zvýšené nároky v oblasti netradičních metod výuky a popřál jim mnoho síly a trpělivosti do následujících, neméně náročných dnů.

„Jsme si vědomi toho, že jakožto zřizovatele školských zařízení, je naší základní povinností se náležitě postarat o to, aby pobyt dětí i pedagogů ve škole byl bezpečný. Kvůli přísným nárokům na hygienu jsme se rozhodli k pořízení těchto dezinfekčních přístrojů, které ale nebylo v současné době úplně jednoduché sehnat. Myslím, že jsme jedni z mála, kterým se to povedlo. Jsem za to velmi rád a věřím, že prokáží dobrou službu ve školách nejen v době koronaviru, ale i v době kdy ho společně porazíme,“ řekl starosta.

„Díky rozvolňování koronavirových opatření se po dvou měsících distanční výuky vrací žáci prvního stupně do lavic a naší prioritou je zajistit preventivně jejich bezpečí tak, aby byli před nákazou viru v co největší možné míře chráněni. Proto jsme se navíc rozhodli pořídit si jedenáct kusů generátoru ozonu v celkové hodnotě bezmála dvě stě tisíc korun, které jednoznačně přispějí k ještě vyšší ochraně,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.Praha 5: Uzavření úřadu pro veřejnost z důvodu konání voleb

Včera ve 20:32

Úřad městské části Praha 5 bude v pátek 2. října z důvodu konání voleb do Senátu Parlamentu ČR pro veřejnost uzavřen.

Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Včera v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru