Dnes Čtvrtek - skorojasno 11°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13
Foto: P13 /2X/

Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13

Radnice Prahy 13 dnes předala mobilní mlhovací stroje sloužící k dezinfekci prostor školským zařízením, jejichž je zřizovatelem.

mlhovaci-dezinfekce-stroj Praha 13 je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Dnes byly v kinosále Fakultní základní školy Pedagogické fakulty UK Mezi Školami ředitelům škol předány mobilní dezinfekční stroje, které budou sloužit k účinné dezinfekci veškerých školních prostor.

Starosta David Vodrážka využil této příležitosti a na úvod poděkoval všem pedagogickým pracovníkům za to, jak skvěle zvládají novou situaci i v době, kdy jsou na ně kladeny zvýšené nároky v oblasti netradičních metod výuky a popřál jim mnoho síly a trpělivosti do následujících, neméně náročných dnů.

„Jsme si vědomi toho, že jakožto zřizovatele školských zařízení, je naší základní povinností se náležitě postarat o to, aby pobyt dětí i pedagogů ve škole byl bezpečný. Kvůli přísným nárokům na hygienu jsme se rozhodli k pořízení těchto dezinfekčních přístrojů, které ale nebylo v současné době úplně jednoduché sehnat. Myslím, že jsme jedni z mála, kterým se to povedlo. Jsem za to velmi rád a věřím, že prokáží dobrou službu ve školách nejen v době koronaviru, ale i v době kdy ho společně porazíme,“ řekl starosta.

„Díky rozvolňování koronavirových opatření se po dvou měsících distanční výuky vrací žáci prvního stupně do lavic a naší prioritou je zajistit preventivně jejich bezpečí tak, aby byli před nákazou viru v co největší možné míře chráněni. Proto jsme se navíc rozhodli pořídit si jedenáct kusů generátoru ozonu v celkové hodnotě bezmála dvě stě tisíc korun, které jednoznačně přispějí k ještě vyšší ochraně,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Dnes v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Dnes v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Dnes v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Dnes v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

Včera ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Včera v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Včera v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

20. dubna 2021 ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Další články
Nahoru