Dnes Čtvrtek - zatazeno 3°C
Zítra Pátek - snih 1°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13
Foto: P13 /2X/

Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13

Radnice Prahy 13 dnes předala mobilní mlhovací stroje sloužící k dezinfekci prostor školským zařízením, jejichž je zřizovatelem.

mlhovaci-dezinfekce-stroj Praha 13 je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Dnes byly v kinosále Fakultní základní školy Pedagogické fakulty UK Mezi Školami ředitelům škol předány mobilní dezinfekční stroje, které budou sloužit k účinné dezinfekci veškerých školních prostor.

Starosta David Vodrážka využil této příležitosti a na úvod poděkoval všem pedagogickým pracovníkům za to, jak skvěle zvládají novou situaci i v době, kdy jsou na ně kladeny zvýšené nároky v oblasti netradičních metod výuky a popřál jim mnoho síly a trpělivosti do následujících, neméně náročných dnů.

„Jsme si vědomi toho, že jakožto zřizovatele školských zařízení, je naší základní povinností se náležitě postarat o to, aby pobyt dětí i pedagogů ve škole byl bezpečný. Kvůli přísným nárokům na hygienu jsme se rozhodli k pořízení těchto dezinfekčních přístrojů, které ale nebylo v současné době úplně jednoduché sehnat. Myslím, že jsme jedni z mála, kterým se to povedlo. Jsem za to velmi rád a věřím, že prokáží dobrou službu ve školách nejen v době koronaviru, ale i v době kdy ho společně porazíme,“ řekl starosta.

„Díky rozvolňování koronavirových opatření se po dvou měsících distanční výuky vrací žáci prvního stupně do lavic a naší prioritou je zajistit preventivně jejich bezpečí tak, aby byli před nákazou viru v co největší možné míře chráněni. Proto jsme se navíc rozhodli pořídit si jedenáct kusů generátoru ozonu v celkové hodnotě bezmála dvě stě tisíc korun, které jednoznačně přispějí k ještě vyšší ochraně,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

26. ledna 2021 ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

26. ledna 2021 v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

26. ledna 2021 v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

25. ledna 2021 v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Další články
Nahoru