dnes
Pondělí - oblacno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
22°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13
Foto: P13 /2X/

Mlhovací dezinfekční stroje pro školy Prahy 13

Radnice Prahy 13 dnes předala mobilní mlhovací stroje sloužící k dezinfekci prostor školským zařízením, jejichž je zřizovatelem.

mlhovaci-dezinfekce-stroj Praha 13 je zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. Dnes byly v kinosále Fakultní základní školy Pedagogické fakulty UK Mezi Školami ředitelům škol předány mobilní dezinfekční stroje, které budou sloužit k účinné dezinfekci veškerých školních prostor.

Starosta David Vodrážka využil této příležitosti a na úvod poděkoval všem pedagogickým pracovníkům za to, jak skvěle zvládají novou situaci i v době, kdy jsou na ně kladeny zvýšené nároky v oblasti netradičních metod výuky a popřál jim mnoho síly a trpělivosti do následujících, neméně náročných dnů.

„Jsme si vědomi toho, že jakožto zřizovatele školských zařízení, je naší základní povinností se náležitě postarat o to, aby pobyt dětí i pedagogů ve škole byl bezpečný. Kvůli přísným nárokům na hygienu jsme se rozhodli k pořízení těchto dezinfekčních přístrojů, které ale nebylo v současné době úplně jednoduché sehnat. Myslím, že jsme jedni z mála, kterým se to povedlo. Jsem za to velmi rád a věřím, že prokáží dobrou službu ve školách nejen v době koronaviru, ale i v době kdy ho společně porazíme,“ řekl starosta.

„Díky rozvolňování koronavirových opatření se po dvou měsících distanční výuky vrací žáci prvního stupně do lavic a naší prioritou je zajistit preventivně jejich bezpečí tak, aby byli před nákazou viru v co největší možné míře chráněni. Proto jsme se navíc rozhodli pořídit si jedenáct kusů generátoru ozonu v celkové hodnotě bezmála dvě stě tisíc korun, které jednoznačně přispějí k ještě vyšší ochraně,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková.Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Další články
Nahoru