Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Mladým lidem opouštějícím ústavní péči pronajme Praha byty
Dětský domov Klánovice. Foto: ddklanovice.cz

Mladým lidem opouštějícím ústavní péči pronajme Praha byty

Pražští radní v pondělí schválili pronájem pěti bytů osobám, které dosud neměly stálé bydlení. Jedná se převážně o mladé dospělé opouštějící ústavní péči.

Mladí lidé, kteří po celý život vyrůstali v dětských domovech či jiných sociálních zařízeních mají možnost získat nájemní bydlení. V pondělí rada hlavního města schválila přidělení pěti bytů těmto lidem.   

„Získat bydlení je složité pro všechny mladé lidi, ale pro ty, kteří opouští dětské domovy to platí dvojnásob. Věřím, že domov, který díky hlavnímu městu získají a pevná půda pod nohama v začátcích jejich osamostatňování bude pro jejich nový start do života motivací a vlastně takovou zprávou naší společnosti, že nám opravdu nejsou lhostejní,“ řekla náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Alexandra Udženija (ODS). 

Smlouvy s novými nájemci se uzavírají na dobu dvou let s možností prodloužení. Výše nájmu se pohybuje okolo 150 korun za metr čtvereční vzhledem k lokalitě, kvalitě a velikosti bytu. Částka je uvedená bez vybavení domácnosti. Žadatele o byt navrhla organizace Letní dům.

 


Autor: Hla

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru