dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Mladý vyděrač nutil školáka obcházet bazary
V bazarech v Libni, na Žižkově a ve Vysočanech mnohdy policisté hledávají ukradené věci. Foto: archiv autora

Mladý vyděrač nutil školáka obcházet bazary

Vyhlédl si bezbranného malého školáčka a nutil ho, aby vše cenné, co u sebe má, prodal v bazaru. Peníze za prodej si chtěl vyděrač ponechat. Měl však nakonec smůlu, školák zase kus velkého štěstí. Podivný případ řešili  v minulých dnech libenští detektivové.

„Případ měl počátek na Žižkově, kde si malého chlapce pachatel vytipoval. Nucení věcí k odprodeji školák odmítl, načež mu mladík vyhrožoval násilím. Jedinou cennou věc, kterou školák měl, byl mobilní telefon,“ popisoval zasahující detektiv Kamil Luzar. Jenomže domněnka, že mobil dítě prodá takříkajíc na prvním rohu, se záhy ukázal jako mylný.

„Pachatel obešel se školákem několik bazarů, všude ale byli odmítnuti. Vstoupili však do bazaru, ve kterém jsme právě prováděli jistou policejní činnost,“ pokračoval ve výčtu událostí Kamil Luzar. Šance mladého vyděrače uspět se tak rázem scvrkla na nulu. Detektivům bylo z chování pachatele a jeho oběti ihned jasné, že prodej mobilu není dobrovolný.

„Okamžitě jsme provedli potřebné úkony a mladíka jsme zadrželi,“ doplnil Kamil Luzar mozaiku smolného dne mladého vyděrače, který tak vpadl přímo středu detektivního týmu. Zadržený mladík se nyní zpovídá za trestný čin vydírání, kdy mu hrozí až jeden rok nepodmíněně.

Podle policie se v Libni, na Žižkově a ve Vysočanech se v tamních bazarech mnohdy dohledá řada odcizených mobilů či jiných propriet, pocházejících z loupeží na osobách či krádeží jiného druhu.

Největší pokles kriminality zaznamenali v loňském roce právě ve zmíněných obvodech. Což ovšem neznamená, že tak zmizela i nejrizikovější místa. Těmi zůstávají například vestibul metra Florenc a jeho okolí.

Vyskytují se tam především bezdomovci a kapsáři. Stanice metra Invalidovna či Palmovka je vyhledávaným útočištěm zejména pro alkoholiky.


Autor: Petr Štrompf

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru