dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Mladíka s nožem dostal Zelenáč
Nůž, kterým mladík ohrožoval ženu za pultem. Foto: Policie ČR

Mladíka s nožem dostal Zelenáč

Na policejní akci Zelenáč zřejmě nebude vzpomínat v dobrém mladík ze Žižkova, který v minulých dnech dostal zálusk na pokladnu tamní večerky. Detektivové ho nedlouho po loupeži zadrželi u dveří do jeho bytu.

Loupež měla klasický začátek – mladík se na obsluhu prodejny výhrůžně vytasil s nožem. A pochopitelně chtěl peníze. Obsluha odmítla vydat tržbu někomu, kdo se o její výši v nejmenším nezasloužil.

„Prodavačka sdělila pachateli, že v pokladně žádné peníze nemá. Ten si pokladnu sám otevřel a odcizil z ní dva tisíce korun,“ popisoval průběh loupeže Martin Beránek, šéf detektivů z Prahy 8.

Podle policisty by mladík pokladnu třeba obrátil naruby, ale v tu chvíli ho vyrušil jiný zákazník. „Nůž proto rychle schoval a ve spěchu taky prodejnu opustil,“ pokračoval Martin Beránek.

Spěšně ale byla o nevítané ozbrojené návštěvě vyrozuměna policie. Ta následně identitu pachatele rychle zjistila a zbývalo než ho zatknout.

„Mladík byl zadržen u dveří bytu svého bydliště,“ suše konstatoval šéf libeňských detektivů. Jenomže pod tímto konstatováním je skrytý fakt, že se mladík snažil z policejní sítě uniknout.

Nereagoval na obvyklé výzvy, aby se při zatýkání choval rozumně. Dělal pravý opak. Detektivové proto museli použít „hmaty a chvaty“, aby mladíka přivedli k rozumu.

Tím víc, když krátce před svým zatčením chodil ozbrojen. V poutech byl pak eskortován k výslechu. Za trestný čin loupeže mladíku hrozí až pětiletý trest.


Autor: Petr Štrompf

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru