Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mladíka pražská policie obvinila ze znásilnění, hrozí mu maximálně pět let vězení
Policisté mladíka podezřelého ze znásilnění rychle zadrželi. Ilustrační foto: archiv

Mladíka pražská policie obvinila ze znásilnění, hrozí mu maximálně pět let vězení

Šestnáctiletého mladíka, který v noci na sobotu napadl ženu v Hostivaři, pražští kriminalisté obvinili ze znásilnění. Podle vyjádření policejního prezidenta Martina Vondráška zhrozí zadrženému maximálně pětileté vězení. Běžná sazba je pět až 12 let.  

Mladík podle policie na ženu zaútočil a odtáhli ji do křoví u zastávky MHD v ulici Doupovská v Praze 10.

Policisté, kteří přijeli na místo, začali podezřelého pronásledovat a použili i varovný výstřel. Mladíkovi se v ten okamžik podařilo zmizet, ale ne na dlouho. „Okamžitě se rozjelo pátrání, kdy byl rychle dopaden,“ informovali v sobotu policisté. Napadená skončila se zraněními v nemocnici.

„Kriminalisté mladistvému sdělili obvinění z trestného činu znásilnění a podali podnět na jeho vzetí do vazby," sdělila Policie ČR. Na sociálních sítích se objevily informace o tom, že podezřelým útočníkem je Ukrajinec. Policie neupřesnila, z jaké země obviněný pochází.


Autor: puc

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru