dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Mladík strhával ženám kabelky, okradl i kytaristu. Díky Tamarínu už je ve vězení
Eskorta lupiče na služebnu. Foto: Policie ČR

Mladík strhával ženám kabelky, okradl i kytaristu. Díky Tamarínu už je ve vězení

Detektivové z pražské Zenklovy ulice zadrželi v rámci akce Tamarín jednadvacetiletého recidivistu, kterého podezřívali ze spáchání tří loupeží v Libni, Vysočanech a na Žižkově. Mladík už je ve vazbě a hrozí mu deset let za mřížemi.

Kriminalisté od 17. října pracovali na případu loupeže v pražské Libni, kde mladík v Kovanecké ulici nastříkal čtyřiadvacetileté ženě slzný sprej do obličeje, vytrhl ji kabelku a utekl.

V sobotu 26. října kolem jedenácté hodiny večerní pak u tramvajové zastávky Ocelářská přepadl stejným způsobem dvacetiletou slečnu sedící na lavičce.

O dva dny později pak ráno před devátou hodinou nastříkal do obličeje slzný sprej sedmačtyřicetiletému kytaristovi a odcizil mu mobilní telefon a z krku zlatý řetízek.

„Dopadený lupič byl už od roku 2010 dvakrát soudně trestaný za krádeže, letos 1. ledna dokonce opustil brány věznice jako amnestovaný a až do příštího roku mu soudce uložil podmíněný trest odnětí svobody.

„Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala až k jednačtyřiceti tisícům korun,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Další články
Nahoru