dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Mladík si hrál na policistu a snažil se v noci zatknout močícího Angličana
Ilustrační foto: archiv

Mladík si hrál na policistu a snažil se v noci zatknout močícího Angličana

Pražští policisté zadrželi v noci na neděli u stanice metra Národní třída devatenáctiletého mladíka, který chtěl spoutat turistu z Anglie. Cizinec ho prý pohoršil, když močil na zeď jednoho z domů.

Muž nakonec mladíkovi utekl a přivolal policisty, kteří zjistili, že mladík není jejich kolega. Podezírají ho z omezování osobní svobody a přisvojení pravomoci úřadu, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Mladík se ujal role policisty kolem 4:45 ráno v ulici Purkyňova v centru Prahy. Turistovi se představil jako strážce zákona a nutil ho, aby se opřel rukama o zeď. „To mohlo být za dané situace určitým technickým problémem, ale turista si zřejmě z respektu k muži zákona poradil a výzvě vyhověl," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Poté samozvaný policista vytáhl pouta a snažil se je cizinci nasadit. Muž se ale bránil, protože mu situace již přišla podezřelá. Mladík ho pak srazil na zem do poutací polohy. „Z té se Angličan po chvíli vysmekl a utekl do nedalekého hostelu, v němž byl ubytován. Odtud pak přivolal za pomoci recepční skutečné policisty," dodal Hulan.

Policisté mladíka předvedli na služebnu. Vyšetřovatel ho nyní podezírá z omezování osobní svobody a přisvojení pravomoci úřadu. „Za tyto delikty hrozí v případě odsouzení obviněnému trest odnětí svobody až na dva roky," upřesnil mluvčí.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru