Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Mladík se baví zapalováním košů, o víkendu vyrazil k nádraží
Hlavní nádraží v Praze. Foto: Karel Netolický

Mladík se baví zapalováním košů, o víkendu vyrazil k nádraží

Mladý muž pod vlivem alkoholu se uplynulou sobotu kolem půl desáté večer bavil podpalováním košů na odpadky za mohutného podporování skupinky kamarádů. Vše si neopomněl zadokumentovat na mobilní telefon. Strážníkům se pak přiznal, že to není jeho první „pyromanská akce“. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.  

Ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží zastavil autohlídku strážníků pracovník ostrahy s tím, že právě uhasil odpadkový koš, který zapálila skupinka mladých a následně utekla. Strážníci projížděli park, zda někde skupinu nenajdou, když si povšimli znovu hořícího koše.

„Pomocí vody, kterou vozí v autě, koš uhasili a požádali operátora kamer o pomoc s identifikací možných pachatelů. Díky spolupráci s ním podezřelou skupinku dohledali právě ve chvíli, kdy zapálila další koš,“ sdělila Seifertová.

Než se ho strážníkům podařilo uhasit, více jak polovina shořela. „Hlídka si zavolala posilu a společně ztotožnili všechny přítomné. Třiadvacetiletý muž, který byl za podpalování zodpovědný, se přiznal, že byl v minulosti za obdobnou věc státní policií již řešen,“ pokračovala mluvčí.

Jeho šestnáctiletá přítelkyně dodala, že se ho od činu snažila odradit, ale prý je to velký chlap, ke všemu ještě opilý a povzbuzován kamarády. Před příjezdem policistů strážníci u mladého muže provedli zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,51 promile. Policisté po vytěžení všech okolností rozhodli o převozu muže na záchytku.


Autor: Karel Netolický

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru