Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Mladík se baví zapalováním košů, o víkendu vyrazil k nádraží
Hlavní nádraží v Praze. Foto: Karel Netolický

Mladík se baví zapalováním košů, o víkendu vyrazil k nádraží

Mladý muž pod vlivem alkoholu se uplynulou sobotu kolem půl desáté večer bavil podpalováním košů na odpadky za mohutného podporování skupinky kamarádů. Vše si neopomněl zadokumentovat na mobilní telefon. Strážníkům se pak přiznal, že to není jeho první „pyromanská akce“. Informovala o tom mluvčí městské policie Irena Seifertová.  

Ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží zastavil autohlídku strážníků pracovník ostrahy s tím, že právě uhasil odpadkový koš, který zapálila skupinka mladých a následně utekla. Strážníci projížděli park, zda někde skupinu nenajdou, když si povšimli znovu hořícího koše.

„Pomocí vody, kterou vozí v autě, koš uhasili a požádali operátora kamer o pomoc s identifikací možných pachatelů. Díky spolupráci s ním podezřelou skupinku dohledali právě ve chvíli, kdy zapálila další koš,“ sdělila Seifertová.

Než se ho strážníkům podařilo uhasit, více jak polovina shořela. „Hlídka si zavolala posilu a společně ztotožnili všechny přítomné. Třiadvacetiletý muž, který byl za podpalování zodpovědný, se přiznal, že byl v minulosti za obdobnou věc státní policií již řešen,“ pokračovala mluvčí.

Jeho šestnáctiletá přítelkyně dodala, že se ho od činu snažila odradit, ale prý je to velký chlap, ke všemu ještě opilý a povzbuzován kamarády. Před příjezdem policistů strážníci u mladého muže provedli zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem 2,51 promile. Policisté po vytěžení všech okolností rozhodli o převozu muže na záchytku.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru