Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 0°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mladík prý poprvé v životě vyrazil do metra, mohlo to skončit tragédií
Stanice metra Černý Most. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY 4.0

Mladík prý poprvé v životě vyrazil do metra, mohlo to skončit tragédií

Při kontrole stanice metra Černý Most včera ráno hlídka strážníků uviděla muže, který byl v kolejišti a neměl dost sil na to, aby se sám dostal na nástupiště.

„Jeho snahu dostat se ven mu ale komplikovala ruka, kterou měl zafixovanou obvazem. Hlídka mu okamžitě přispěchala na pomoc a vytáhla ho ven,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Své počínání dvacetiletý mladík vysvětlil tím, že se v metru nachází poprvé, neví, jak to v něm chodí a potřeboval se dostat na druhé nástupiště. Chtěl se zkrátit cestu, a tak to „prostě vzal přes kolejiště". „Jeho přestupkem se nyní bude zabývat správní orgán,“ dodala mluvčí strážníků Seifertová.

K obdobným případům, kdy si lidé chtějí v podzemce zkrátit cestu přes kolejiště, občas dochází. Je to samozřejmě ve stanicích, kde koleje vedou uprostřed stanice a nástupiště jsou po okrajích.

Jedná se tak tedy například o stanice Černý Most na lince B, Vyšehrad a Hlavní nádraží na lince C nebo třeba Nemocnice Motol na lince A. Pokud se člověk ocitne v kolejišti a blíží se souprava, hlavně by neměl zpanikařit a je potřeba zachovat klid. Nejbezpečnější je lehnout si do poměrně hlubokého žlabu mezi koleje, je tam dost místa i pro obézního člověka.

Tento žlab pravděpodobně zachránil v roce 2009 třicetiletou ženu, která skočila se svými malými dětmi pod metro ve stanici Anděl. Žena si poranila ledviny, její dvouměsíční a tříletá dcera vyvázly jen s lehkými zraněními.

Pokud se souprava neblíží, je potřeba doběhnout k ústí tunelu ve směru jízdy, kde jsou schůdky. Není dobré se snažit vyhoupnout přímo na nástupiště, byť se to může zdát jako nejvhodnější a hlavně nejrychlejší řešení.

Pod hranou je totiž volný prostor, takže se není o co odrazit a hrozil by opětovný pád do kolejiště. Někde je navíc pod hranou napájecí kolejnice. Souprava metra vjíždí do stanice zhruba čtyřicetikilometrovou rychlostí. Za jednu vteřinu, i když postupně zpomaluje, ujede jedenáct metrů.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

Dnes v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

Dnes v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru