Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Mladík ohrožoval nožem prodavačku, po chvíli ho zadrželi při zevlování u aut
Policisté odvádějí zadrženého lupiče. Foto: Policie ČR

Mladík ohrožoval nožem prodavačku, po chvíli ho zadrželi při zevlování u aut

V sobotu po jednadvacáté hodině došlo v prodejně potravin v ulici Breicetlova v Praze 9 k loupežnému přepadení. Zákazník zde ohrožoval prodavačku nožem, nakonec z místa utekl s nepořízenou. Po chvíli byl dopaden. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté krátce po deváté večer obdrželi na tísňovou linku oznámení, že neznámý muž si v obchodě chtěl koupit papírovou tašku a při placení vytáhl na prodavačku místo peněz nůž a požadoval po ní obsah pokladny. Pokladní začala volat o pomoc a lupič z místa utekl.

Na místo vyrazilo několik policejních hlídek pátrat po okolí a jedna z nich jela do prodejny. „Tam získala podrobný popis podezřelého od prodavačky a předala ho ostatním kolegům v terénu, kteří po pachateli pátrali,“ popsala Siřišťová.

Pár minut po přepadení přijal operační důstojník další oznámení, že poblíž ulice Generála Janouška v Praze 9 neznámá osoba nahlíží do aut. Na místo se vydala pátrat policejní hlídka, která muže uvedeného popisu nalezla v ulici Ocelkova.

„Jelikož muž odpovídal popisu podezřelého, jak z uvedeného oznámení, tak z loupeže, policisté se ihned spojili s hlídkou, která v prodejně vytěžovala poškozenou. Ta ji potvrdila, že se opravdu jedná o muže, který je podezřelý z přepadení,“ sdělila mluvčí.

Z tohoto důvodu byl dvacetiletý muž zadržen a převezen na policejní služebnu, kde se ke všemu přiznal. „Nyní je obviněný ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí mladíka do vazby.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru