Dnes Sobota - prehanky-dest 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Mladík ohrožoval nožem prodavačku, po chvíli ho zadrželi při zevlování u aut
Policisté odvádějí zadrženého lupiče. Foto: Policie ČR

Mladík ohrožoval nožem prodavačku, po chvíli ho zadrželi při zevlování u aut

V sobotu po jednadvacáté hodině došlo v prodejně potravin v ulici Breicetlova v Praze 9 k loupežnému přepadení. Zákazník zde ohrožoval prodavačku nožem, nakonec z místa utekl s nepořízenou. Po chvíli byl dopaden. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté krátce po deváté večer obdrželi na tísňovou linku oznámení, že neznámý muž si v obchodě chtěl koupit papírovou tašku a při placení vytáhl na prodavačku místo peněz nůž a požadoval po ní obsah pokladny. Pokladní začala volat o pomoc a lupič z místa utekl.

Na místo vyrazilo několik policejních hlídek pátrat po okolí a jedna z nich jela do prodejny. „Tam získala podrobný popis podezřelého od prodavačky a předala ho ostatním kolegům v terénu, kteří po pachateli pátrali,“ popsala Siřišťová.

Pár minut po přepadení přijal operační důstojník další oznámení, že poblíž ulice Generála Janouška v Praze 9 neznámá osoba nahlíží do aut. Na místo se vydala pátrat policejní hlídka, která muže uvedeného popisu nalezla v ulici Ocelkova.

„Jelikož muž odpovídal popisu podezřelého, jak z uvedeného oznámení, tak z loupeže, policisté se ihned spojili s hlídkou, která v prodejně vytěžovala poškozenou. Ta ji potvrdila, že se opravdu jedná o muže, který je podezřelý z přepadení,“ sdělila mluvčí.

Z tohoto důvodu byl dvacetiletý muž zadržen a převezen na policejní služebnu, kde se ke všemu přiznal. „Nyní je obviněný ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí mladíka do vazby.


Autor: red

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

Včera v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

V Praze 11 zasedne Komise pro likvidaci majetku

24. listopadu 2022 v 07:02

Jednání komise pro likvidaci majetku v Praze 11 je veřejné a bude se konat v pondělí 28. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru