Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Mladík ohrožoval nožem prodavačku, po chvíli ho zadrželi při zevlování u aut
Policisté odvádějí zadrženého lupiče. Foto: Policie ČR

Mladík ohrožoval nožem prodavačku, po chvíli ho zadrželi při zevlování u aut

V sobotu po jednadvacáté hodině došlo v prodejně potravin v ulici Breicetlova v Praze 9 k loupežnému přepadení. Zákazník zde ohrožoval prodavačku nožem, nakonec z místa utekl s nepořízenou. Po chvíli byl dopaden. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policisté krátce po deváté večer obdrželi na tísňovou linku oznámení, že neznámý muž si v obchodě chtěl koupit papírovou tašku a při placení vytáhl na prodavačku místo peněz nůž a požadoval po ní obsah pokladny. Pokladní začala volat o pomoc a lupič z místa utekl.

Na místo vyrazilo několik policejních hlídek pátrat po okolí a jedna z nich jela do prodejny. „Tam získala podrobný popis podezřelého od prodavačky a předala ho ostatním kolegům v terénu, kteří po pachateli pátrali,“ popsala Siřišťová.

Pár minut po přepadení přijal operační důstojník další oznámení, že poblíž ulice Generála Janouška v Praze 9 neznámá osoba nahlíží do aut. Na místo se vydala pátrat policejní hlídka, která muže uvedeného popisu nalezla v ulici Ocelkova.

„Jelikož muž odpovídal popisu podezřelého, jak z uvedeného oznámení, tak z loupeže, policisté se ihned spojili s hlídkou, která v prodejně vytěžovala poškozenou. Ta ji potvrdila, že se opravdu jedná o muže, který je podezřelý z přepadení,“ sdělila mluvčí.

Z tohoto důvodu byl dvacetiletý muž zadržen a převezen na policejní služebnu, kde se ke všemu přiznal. „Nyní je obviněný ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Violeta Siřišťová.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí mladíka do vazby.


Autor: red

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Včera v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru