dnes
Sobota - obcasny-dest
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem
Zadržený řidič Audi. Foto: Policie ČR

Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem

Během víkendu zastavili policisté z čtyřikrát stříbrné vozidlo Audi. Třikrát v něm seděl stejný řidič, který byl pod vlivem drog.

V pátek na benzinové čerpací stanici v pražských Zdibech, zastavili policisté dvě stříbrné audiny. V jednom z nich seděl, pro policisty již známý, pětadvacetiletý řidič, který měl devět zákazů řízení. Toho policisté již znali z minulosti, jelikož ho naposledy zastavili 3. září v Průmyslové ulici v Praze 9. Tam se snažil prohodit za jízdy se spolujezdcem.

„Ve druhém vozidle Audi seděl teprve osmnáctiletý mladík, který byl pod vlivem drog a navíc ve vozidle převážel větší množství omamných a psychotropních látek. Oba muži byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na příslušné obvodní oddělení,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Osmnáctiletého mladíka, který byl i v tomto případě pod vlivem drog, zastavili policisté ve stejném autě v neděli patnáct minut před šestnáctou hodinou, poblíž hlavního Nádraží. Muž byl omezen na osobní svobodě a předám policistům na místním oddělení.

„Jako ve snu si připadali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v neděli patnáct minut před dvacátou hodinou, když projížděli pražskou Březiněvsí a v protisměru potkali stříbrné vozidlo Audi, ve kterém opět seděl osmnáctiletý muž, který za volantem neměl co dělat. Když ho chtěli zastavit, sešlápl plyn a začal ujíždět. Následně vozidlo zanechal poblíž parku v Březiněvsi a začal před policisty utíkat,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté ho po několika metrech doběhli a zpacifikovali. Jelikož měli podezření, že se ve vozidle v tu danou chvíli nachází drogy, byl na místo přivolán i služební pes. Ve vozidle se žádné drogy nenacházeli, ale služební pes označil místa, kde se drogy v minulosti převáželi. Muž byl opět převezen na místní oddělení.

Týž den policisté zastavili vozidlo Audi počtvrté a to v Liberecké ulici. Tentokrát řídil třiatřicetiletý muž. Když u něho policisté provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, bylo zjištěno, že je pozitivní.

I tento muž byl převezen na policejní služebnu a je v současné chvíli podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Ve vozidle v tu dobu necestoval sám. Doprovod mu dělal pětadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili v pátek v pražských Zdibech a také osmnáctiletý mladík, který několik hodin zpátky ve stejném vozidle ujížděl v pražské Březiněvsi.

„Oba řidiči vozidla Audi jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál, mohou byt podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Po zákazu vycházení si ustlal u vchodu

Včera ve 12:35

Muž si ustlal před vchodem do domu v Lamačově ulici na Praze 5. Na strážníky, kteří se dostavili hodinu před půlnocí na místo, zareagoval po probuzení útokem zaťatými pěstmi. Hlídka musela použít donucovacích prostředků včetně pout. 

Vjel do zákazu, testu na drogy se odmítl podrobit

28. října 2020 v 18:02

V Praze 8 strážníci zastavili auto, jehož řidič vyslovený zákaz řízení do roku 2021, protože řídil pod vlivem omamných a návykových látek.

V opuštěném objektu strážníci nalezli dva muže, topili si dřevem

27. října 2020 v 08:52

V pátek krátce před osmou hodinou ranní byla vyslána hlídka strážníků k opuštěnému objektu v Zachově ulici na Praze 4, kde se scházejí lidé bez domova. Na místě, odkud stoupal kouř, nalezli jednoho muže, který si přitápěl nalezeným dřevem.

Na zastávce se střílelo z plynové pistole

26. října 2020 v 16:59

Konflikt čtyř mužů v noci na dnešek v Praze na Pankráci skončil střelbou jednoho z nich, zraněn nebyl nikdo.

V ulici V remízku hořel byt, evakuováno bylo deset lidí a dvě želvy

22. října 2020 v 17:36

Dnes v 8:23 vyjeli pražští hasiči ze Smíchova a Radotína k hlášenému kouři z balkonu obytného domu v ulici V remízku v Hlubočepích.

Rvačka na zastávce

21. října 2020 v 16:22

Ze zastávky MHD v Novodvorské ulici byla v sobotu 17. října hlášena rvačka dvou mužů. Při příjezdu hlídky se na místě nacházely čtyři osoby, které se napadaly pouze verbálně. Oznamovatelka strážníkům označila útočníka i napadeného, který se při pádu zranil...

Při požáru chaty v Petrovicích se zranila jedna osoba

21. října 2020 ve 14:49

Několik jednotek pražských hasičů zasahovalo dnes od 8:42 hodin v Ramanově ulici v Petrovicích u požáru půdního prostoru chaty.

Útočníci se chtěli schovat v hustém křoví

21. října 2020 ve 14:18

Do parku v Kupeckého ulici v Praze 11 byly hlídky strážníků vyslány ke rvačce mezi třemi muži. Na místě našli jednoho z nich a viděli další dva vběhnout do přilehlého křoví. Muž, který nebyl viditelně zraněn, hlídce sdělil, že byl napaden a útočníci se mu pokusili odcizit...

Další články
Nahoru