Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem
Zadržený řidič Audi. Foto: Policie ČR

Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem

Během víkendu zastavili policisté z čtyřikrát stříbrné vozidlo Audi. Třikrát v něm seděl stejný řidič, který byl pod vlivem drog.

V pátek na benzinové čerpací stanici v pražských Zdibech, zastavili policisté dvě stříbrné audiny. V jednom z nich seděl, pro policisty již známý, pětadvacetiletý řidič, který měl devět zákazů řízení. Toho policisté již znali z minulosti, jelikož ho naposledy zastavili 3. září v Průmyslové ulici v Praze 9. Tam se snažil prohodit za jízdy se spolujezdcem.

„Ve druhém vozidle Audi seděl teprve osmnáctiletý mladík, který byl pod vlivem drog a navíc ve vozidle převážel větší množství omamných a psychotropních látek. Oba muži byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na příslušné obvodní oddělení,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Osmnáctiletého mladíka, který byl i v tomto případě pod vlivem drog, zastavili policisté ve stejném autě v neděli patnáct minut před šestnáctou hodinou, poblíž hlavního Nádraží. Muž byl omezen na osobní svobodě a předám policistům na místním oddělení.

„Jako ve snu si připadali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v neděli patnáct minut před dvacátou hodinou, když projížděli pražskou Březiněvsí a v protisměru potkali stříbrné vozidlo Audi, ve kterém opět seděl osmnáctiletý muž, který za volantem neměl co dělat. Když ho chtěli zastavit, sešlápl plyn a začal ujíždět. Následně vozidlo zanechal poblíž parku v Březiněvsi a začal před policisty utíkat,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté ho po několika metrech doběhli a zpacifikovali. Jelikož měli podezření, že se ve vozidle v tu danou chvíli nachází drogy, byl na místo přivolán i služební pes. Ve vozidle se žádné drogy nenacházeli, ale služební pes označil místa, kde se drogy v minulosti převáželi. Muž byl opět převezen na místní oddělení.

Týž den policisté zastavili vozidlo Audi počtvrté a to v Liberecké ulici. Tentokrát řídil třiatřicetiletý muž. Když u něho policisté provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, bylo zjištěno, že je pozitivní.

I tento muž byl převezen na policejní služebnu a je v současné chvíli podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Ve vozidle v tu dobu necestoval sám. Doprovod mu dělal pětadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili v pátek v pražských Zdibech a také osmnáctiletý mladík, který několik hodin zpátky ve stejném vozidle ujížděl v pražské Březiněvsi.

„Oba řidiči vozidla Audi jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál, mohou byt podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Ostří nůžek připevněné k ruce měl muž v Sherwoodu

25. ledna 2021 v 17:16

Policisté ze speciální pořádkové jednotky pražské policie hlídkovali v pátek 22. ledna ve Vrchlického sadech kde se rozhodli zkontrolovat muže. Ten ale na jejich výzvy nereagoval, začal se chovat agresivně a vyhrožovat, že kdyby je chtěl pobodat, tak by mohl.

Hlasitou hudbou a křikem rušili obyvatele domu

20. ledna 2021 v 09:27

V domě v Křižovnické ulici docházelo v sobotu před půlnocí k rušení nočního klidu. Oznamovatelka pustila přivolanou hlídku městské policie do domu a označila byty v 5. a 4. patře. S jejich nájemníky se údajně neúspěšně pokoušela dohodnout. Z bytů se ozývala hlasitá hudba...

Z vraku kradli náhradní díly

18. ledna 2021 v 15:23

Vybavena nářadím vyrazila v sobotu večer dvojice do Mozartovy ulice v Praze 5 k jednomu ze zaparkovaných vozidel, ze kterého se snažila vymontovat poloosu a homokinetický kloub.

V Praze 5 hořel byt

15. ledna 2021 v 10:55

Včera odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňské ulici v Praze 5 u požáru bytu obytného domu.

Dvě nezletilé a silně opilé dívky zaměstnaly strážníky

14. ledna 2021 v 15:08

Na zastávce Nové náměstí v Praze 10 si včera večer procházející muž povšiml ležící osoby. Vše ohlásil strážníkům, kteří na místě nalezli dvě nezletilé dívky, jejichž stav napovídal požití alkoholu či jiné návykové látky.

Senior upadl v uzamčeném bytě

14. ledna 2021 ve 12:57

Vystrašená žena v pondělí kontaktovala městskou policii s prosbou o pomoc. Nemohla se dostat do bytu, ve kterém bydlí její bývalý manžel. Protože nereagoval na zvonění ani bouchání, měla strach, zda se mu něco nestalo.

Sprejeři zadrženi přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu

13. ledna 2021 ve 12:43

V prostoru bývalého skateparku Praze 4 v ulici Na Křivině zadrželi strážníci v pondělí dva sprejery přímo při činu. Mysleli si, že se jedná o legální graffitovou plochu.

Jízda na sdíleném skútru nedopadla

13. ledna 2021 v 11:38

Nejen, že za sdílené skútry nezaplatili, ale jeli na nich i bez řidičského oprávnění. Zapomněli rozsvítit světla a vzít si ochrannou přilbu.

Policie ukončila v centru Prahy party šedesáti lidí

10. ledna 2021 v 18:57

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy.

Noční jízda bez světel a přes 2 promile za volantem

8. ledna 2021 v 17:52

Při hlídkové činnosti u křižovatky ulic Antala Staška x Na Strži v Praze 4 ve středu 6. ledna zaujalo pozornost strážníků neosvětlené auto, které projelo křižovatku vysokou rychlostí.

Další články
Nahoru