Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - oblacno 17°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem
Zadržený řidič Audi. Foto: Policie ČR

Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem

Během víkendu zastavili policisté z čtyřikrát stříbrné vozidlo Audi. Třikrát v něm seděl stejný řidič, který byl pod vlivem drog.

V pátek na benzinové čerpací stanici v pražských Zdibech, zastavili policisté dvě stříbrné audiny. V jednom z nich seděl, pro policisty již známý, pětadvacetiletý řidič, který měl devět zákazů řízení. Toho policisté již znali z minulosti, jelikož ho naposledy zastavili 3. září v Průmyslové ulici v Praze 9. Tam se snažil prohodit za jízdy se spolujezdcem.

„Ve druhém vozidle Audi seděl teprve osmnáctiletý mladík, který byl pod vlivem drog a navíc ve vozidle převážel větší množství omamných a psychotropních látek. Oba muži byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na příslušné obvodní oddělení,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Osmnáctiletého mladíka, který byl i v tomto případě pod vlivem drog, zastavili policisté ve stejném autě v neděli patnáct minut před šestnáctou hodinou, poblíž hlavního Nádraží. Muž byl omezen na osobní svobodě a předám policistům na místním oddělení.

„Jako ve snu si připadali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v neděli patnáct minut před dvacátou hodinou, když projížděli pražskou Březiněvsí a v protisměru potkali stříbrné vozidlo Audi, ve kterém opět seděl osmnáctiletý muž, který za volantem neměl co dělat. Když ho chtěli zastavit, sešlápl plyn a začal ujíždět. Následně vozidlo zanechal poblíž parku v Březiněvsi a začal před policisty utíkat,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté ho po několika metrech doběhli a zpacifikovali. Jelikož měli podezření, že se ve vozidle v tu danou chvíli nachází drogy, byl na místo přivolán i služební pes. Ve vozidle se žádné drogy nenacházeli, ale služební pes označil místa, kde se drogy v minulosti převáželi. Muž byl opět převezen na místní oddělení.

Týž den policisté zastavili vozidlo Audi počtvrté a to v Liberecké ulici. Tentokrát řídil třiatřicetiletý muž. Když u něho policisté provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, bylo zjištěno, že je pozitivní.

I tento muž byl převezen na policejní služebnu a je v současné chvíli podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Ve vozidle v tu dobu necestoval sám. Doprovod mu dělal pětadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili v pátek v pražských Zdibech a také osmnáctiletý mladík, který několik hodin zpátky ve stejném vozidle ujížděl v pražské Březiněvsi.

„Oba řidiči vozidla Audi jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál, mohou byt podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Tatínek a děti si zvolili ke sprejování nesprávnou zeď

7. dubna 2021 v 09:16

V Podolské ulici si hlídka strážníků 3. dubna během kontrolní činnosti všimla muže se dvěma dětmi, které vytvářely barevnými spreji obrazce na zeď vedle plaveckého stadionu. Pětačtyřicetiletý otec dětí strážníkům jejich počínání vysvětlil tím, že se jeho 12letý syn zajímá o graffiti a...

Ukradli zaměstnancům veřejné jídelny peněženku s hotovostí i platební kartu

6. dubna 2021 v 11:06

Do veřejné nonstop jídelny v Praze 5 vstoupila dvojice ve středu 31. března krátce po poledni, žena využila situace, kdy zaměstnanci provozovny obsluhovali zákazníky, a pronikla do neuzamčené šatny.

Český řidič se zákazem řízení ukázal polské doklady

5. dubna 2021 v 10:00

Policisté z místního oddělení Smíchov zastavili v sobotu dopoledne 20. března bílé sportovní vozidlo ve Wilsonově ulici v Praze 2 a rozhodli se zkontrolovat jeho řidiče. Důvodem byl fakt, že stejné vozidlo již v minulosti kontrolovali a muž sedící za volantem měl v té době platný zákaz řízení do...

Dvacetiletý cizinec pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení ujížděl před policisty

4. dubna 2021 ve 21:47

V sobotu večer přijal operační důstojník oznámení, že před jeho domem v ulici v Rovinách v Praze 4, došlo k dopravní nehodě. Bílá Fabie tam nabourala do dopravní značky a kolem ní běhal muž. Vzápětí volal na tísňovou linku jiný občan, který oznamoval, že poblíž ulice Na Strži se pohybuje bílá...

V ulici Na Třebešíně hořela střecha domu

3. dubna 2021 ve 14:31

Dnes ráno od 9:45 hod zasahovali pražští hasiči společně s chemickou službou v ulici Na Třebešíně ve Strašnicích u požáru střechy rodinného domu.

V Újezdu nad Lesy hořel opuštěný hotel

2. dubna 2021 ve 20:40

V pátek 1. dubna od 8:24 hodin zasahovali hasiči ve Staroklánovické ulici v Újezdu nad Lesy u požáru jedné místnosti částečně devastovaného a neužívaného hotelu, který obývají osoby bez domova.

Havarovanou dodávku vyprostil jeřáb

2. dubna 2021 v 09:43

V pátek 1. dubna od 7:27 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu u sjezdu na Řeporyje u nehody dodávky a osobního auta. 

Konec lásky na Andělu. Muž ohrožoval sebe i okolí

2. dubna 2021 v 09:16

Kvůli rozchodu neovládl emoce ani chování. Zhrzeného muže museli zklidnit strážníci. Kvůli obavám o jeho duševní zdraví raději přivolali záchranáře.

Fixem kreslili na stěnu výtahu, zachytily je kamery

2. dubna 2021 v 07:53

Dozorčí metra ve stanici Můstek si na kamerách všiml dvou mužů, jak kreslí po stěnách výtahu. Proto požádal hlídku strážníků, která zde kontrolovala dodržování mimořádných opatření, o pomoc.

Další články
Nahoru