Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem
Zadržený řidič Audi. Foto: Policie ČR

Mladík byl v rozmezí dvou dnů párkrát přistižen zdrogovaný při jízdě autem

Během víkendu zastavili policisté z čtyřikrát stříbrné vozidlo Audi. Třikrát v něm seděl stejný řidič, který byl pod vlivem drog.

V pátek na benzinové čerpací stanici v pražských Zdibech, zastavili policisté dvě stříbrné audiny. V jednom z nich seděl, pro policisty již známý, pětadvacetiletý řidič, který měl devět zákazů řízení. Toho policisté již znali z minulosti, jelikož ho naposledy zastavili 3. září v Průmyslové ulici v Praze 9. Tam se snažil prohodit za jízdy se spolujezdcem.

„Ve druhém vozidle Audi seděl teprve osmnáctiletý mladík, který byl pod vlivem drog a navíc ve vozidle převážel větší množství omamných a psychotropních látek. Oba muži byli omezeni na osobní svobodě a převezeni na příslušné obvodní oddělení,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Osmnáctiletého mladíka, který byl i v tomto případě pod vlivem drog, zastavili policisté ve stejném autě v neděli patnáct minut před šestnáctou hodinou, poblíž hlavního Nádraží. Muž byl omezen na osobní svobodě a předám policistům na místním oddělení.

„Jako ve snu si připadali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v neděli patnáct minut před dvacátou hodinou, když projížděli pražskou Březiněvsí a v protisměru potkali stříbrné vozidlo Audi, ve kterém opět seděl osmnáctiletý muž, který za volantem neměl co dělat. Když ho chtěli zastavit, sešlápl plyn a začal ujíždět. Následně vozidlo zanechal poblíž parku v Březiněvsi a začal před policisty utíkat,“ popsala policejní mluvčí.

Policisté ho po několika metrech doběhli a zpacifikovali. Jelikož měli podezření, že se ve vozidle v tu danou chvíli nachází drogy, byl na místo přivolán i služební pes. Ve vozidle se žádné drogy nenacházeli, ale služební pes označil místa, kde se drogy v minulosti převáželi. Muž byl opět převezen na místní oddělení.

Týž den policisté zastavili vozidlo Audi počtvrté a to v Liberecké ulici. Tentokrát řídil třiatřicetiletý muž. Když u něho policisté provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, bylo zjištěno, že je pozitivní.

I tento muž byl převezen na policejní služebnu a je v současné chvíli podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Ve vozidle v tu dobu necestoval sám. Doprovod mu dělal pětadvacetiletý muž, kterého policisté zastavili v pátek v pražských Zdibech a také osmnáctiletý mladík, který několik hodin zpátky ve stejném vozidle ujížděl v pražské Březiněvsi.

„Oba řidiči vozidla Audi jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál, mohou byt podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky,“ dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Autor: Jan Puci

Policisté z jedenáctého oddělení zadrželi tři sta dealerů drog

22. ledna 2022 v 08:07

Předloni v létě bylo zřízeno na Obvodním ředitelství Policie ČR Prahy 1 samostatné 11. oddělení, které se zabývá především pouliční a drogovou kriminalitou. Jen do konce loňského října se jim podařilo zadržet na tři sta dealerů drog a dalších omamných látek.

Opilý bezdomovec nechtěl opustit ubytovnu

20. ledna 2022 v 10:52

Zaměstnankyně ubytovny pro osoby bez domova v Michli se obrátila na strážníky s prosbou o pomoc. Jeden z klientů odmítal opustit prostory, přestože nesplňoval pro silnou opilost podmínky k přijetí.

Byl v tíživé životní situaci, tak vyloupil kosmetický salón

18. ledna 2022 ve 13:40

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v sobotu krátce před pátou hodinou ranní na Žižkov, kde se někdo vloupal do kosmetického salónu. Po příjezdu na místo zjistili, že vstupní dveře jsou vypáčené. Vzhledem k tomu, že by se uvnitř mohl nacházet pachatel, si z taktických důvodů...

Za čtyři tisíce se domluví jako chlapi

15. ledna 2022 v 18:32

Policisté z hlídkové služby Prahy I kontrolovali ve čtvrtek na Václavském náměstí řidiče, který i přes zákaz parkoval v pěší zóně. Za přestupek mu chtěli udělit pokutu, ale protože byl nervózní a měl zarudlé oči, rozhodli se, že provedou i test na drogy.

Ujížděl policistům na kole

15. ledna 2022 ve 12:55

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zadrželi v pondělí 10. ledna po desáté hodině na Jižním Městě muže, který se jim pokusil ujet na odcizeném kole za šedesát tisíc korun. To chvilku před zadržením, odcizil z uzamčené kočárkárny v domě, do které se násilím...

Policisté zadrželi řidiče, který se jim pokusil ujet

15. ledna 2022 v 08:19

Ve středu odpoledne pronásledovali policisté pohotovostní motorizované jednotky řidiče, který hlídce odmítl zastavit a podrobit se silniční kontrole. Místo toho sešlápl plyn a vysokou rychlostí pokračoval Dobronickou ulicí směrem na Kunratice.

Držel nůž a vyhrožoval sebevraždou

13. ledna 2022 v 18:49

Na základě oznámení rodiny vyjížděli dnes v noci policisté z místního oddělení Modřany a policejní vyjednavač do bytu v Daškově ulici, kde v obývacím pokoji seděl muž, který si u krku držel nůž a vyhrožoval sebevraždou.

Ťukání boží a trocha marihuany

13. ledna 2022 v 18:43

Policisté z oddělení hlídkové služby Prahy IV vyjeli na oznámení, podle kterého se po domě pohyboval poblouzněný muž, zvonil na sousedy a všechny žádal o odpuštění.

Lupič si z vinohradské banky odnesl statisíce korun

13. ledna 2022 v 16:29

Lupič, který včera odpoledne kolem půl šesté vykradl v Praze banku, si z ní odnesl několik set tisíc korun. Kriminalisté po pachateli stále pátrají.

Vyhýbal výkonu trestu a měl u sebe více než padesát gramů pervitinu

12. ledna 2022 v 17:18

Na začátku ledna prováděli policisté hlídkovou činnost na Veronském náměstí v Praze 10, kdy si ve večerních hodinách povšimli nastartovaného vozidla cizí registrační značky, ve kterém seděli dva muži. Hlídka se je rozhodla zkontrolovat, a tak muže vyzvala k předložení...

Vandal na I. P. Pavlova

12. ledna 2022 ve 13:34

Na náměstí I. P. Pavlova oslovil v pondělí po 1. hodině ranní hlídku městské policie kolemjdoucí s tím, že v křižovatce ulic Jugoslávská a Bělehradská běhá muž, který ničí zaparkovaná vozidla a motocykly.

Další články
Nahoru