dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C

Mladíci odcizili platební kartu. Zaplatili na čerpací stanici a najedli se ve fast foodu

Pětadvacetiletý mladík se vracel na Nový rok kolem čtvrté hodiny ráno z restaurace na Praze 8 ze silvestrovské oslavy, a když se pak doma probudil, zjistil, že mu chybí peněženka s doklady, platební kartou a mobilním telefonem. Pak prostřednictvím internetového bankovnictví zkontroloval výpis z účtu a zjistil, že kolem půl sedmé ráno někdo s jeho platební kartou platil na čerpací stanici na Strakonické ulici a po deváté hodině ráno pak ve fast foodu na hlavním nádraží.

Majitel tak přišel o necelých čtyři sta korun za zboží zakoupené podezřelou dvojicí a celková škoda se vyšplhala k necelým čtyřem tisícům korun. Celou věc proto nahlásil policistům z místního oddělení v Kobylisích, a těm se pak podařilo zajistit kamerové záznamy, jak z čerpací stanice, tak i z prodejny rychlého občerstvení.

zlodeji-karty-nahled

Podezřelí mladíci. Foto: Policie

Policisté tak znají podobu podezřelé dvojice, ovšem do současné chvíle se jim nepodařila zjistit jejich totožnost. Žádají proto veřejnost o pomoc při pátrání po neznámých mladých mužích, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku. Za tyto skutky jim pak v případě dopadení hrozí až dvouleté vězení. Jakékoliv informace k totožnosti, pohybu a pobytu těchto prozatím neznámých osob přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.

Mladíci jsou ve věku mezi 20 až 25 lety, tmavší pleti, sportovní postavy. Menší z nich má krátké černé vlasy a výrazné tmavé obočí. Oblečený byl do tmavě modré zimní bundy s šedými rukávy a kapucí. Vyšší mladík měl tmavé vlasy ostříhané velmi nakrátko a oblečený byl do černé zimní bundy se světlým vodorovným pruhem na hrudníku. Podstatným poznávacím znamením je pak mladíkova pravá ruka – tu měl totiž ovázanou obinadlem.

 


Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

Dnes v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

Dnes v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

Dnes v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Výstava: Kouzlo svatých obrázků

Dnes v 17:17

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 9. prosince do 2. dubna v hlavní budově muzea výstavu Kouzlo svatých obrázků. Svaté obrázky představují specifický pramen poznání náboženského života v Čechách nejen v průběhu rekatolizace v druhé polovině 17. a v 18. století, ale i v období po josefínských...

Pro děti: Zimní hudební radovánky

Dnes v 17:08

Co v zimě dělají Mrazík, Louskáček a další pohádkové postavy? A jak se v zimě chová hudba? Děti si poslechnou Vivaldiho sonátu Zima a zahrají si na orffovy hudební nástroje. A bude se i zpívat a kreslit.

Poklad mincí ze Štěpánské ulice uvidíte v muzeu

Dnes v 15:39

V roce 2005 byl při archeologickém výzkumu dvorku vnitrobloku domu č. 33, č. p. 645 ve Štěpánské ulici objeven poklad. Uložený byl v keramické nádobě, tzv. loštickém poháru, překryté kusem kůže ležel pod podlahou. Obsahoval 2052 stříbrných mincí ze 14. – 15. století o celkové hmotnosti 0,59 kg,...

Blešák v Jakoby&Mongol

Dnes ve 13:06

V sobotu 20. ledna v 11 hodin v Praze 7 ve Veverkově ulici najdete dámské i pánské a dětské věci, i archivní kousky od Jakoby&MONGOL za super ceny.

Aplikaci Volby 2018 spustila na mapovém portále Praha 2

Dnes ve 12:27

Praha 2 na svém oficiálním mapovém portálu webGIS spustila mapovou aplikaci „Volby 2018 – výsledky I. kola volby prezidenta ČR“. Tato jedinečná výsledková volební aplikace byla spuštěna ve spolupráci se společností T-Mapy.

Luděk Sobota a Petr Kroutil na jednom pódiu

Dnes v 11:54

Luděk Sobota potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových...

Běžecká škola Prahy 10 dnes v 18 hodin

Dnes v 10:38

Chcete zhubnout, potřebujete se vyrovnat se stresem nebo si jen vyčistit hlavu? Dnes Běžecká škola Prahy 10.

Jak fungují rostliny? Badatelské odpoledne

Dnes v 09:45

Odpoledne pro děti i dospělé, kteří mají zájem podívat se na rostliny z hlediska fotosyntézy, případně pod mikroskopem.

Máme rádi Prahu 1. Slavnostní zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol

Dnes v 08:11

Praha 1 zve na zahájení výstavy prací dětí z mateřských a základních škol k projektu Máme rádi Prahu 1.

Další krátké zprávy
Nahoru